Laatste nieuws
08.39Britse pers velt Slot-oordeel: 'Ellende gaat door, dat was daar een voorbeeld van'
08.16'Ik heb op dit moment zo'n lekker leven, dus dan zeg ik nee tegen Ajax'
08.05Live Transfers: Zirkzee verschijnt op radar van Italiaanse topclub
07.51Van Persie gevraagd naar Feyenoord-uitblinker: 'Zag altijd al dat het erin zat...'
07.38Wijndal haalt gram bij Ajax-ploeggenoten: 'Toen lachten ze me een beetje uit'
07.23Valente looft 'bizar lieve jongen' bij Feyenoord: 'Mooi dat hij dat voor ons doet'
06.00Lang eindelijk los in Napels: 'Het fanatieke publiek ligt hem, hij is gelukkig'
03.29Baas baalt van missen Klassieker: "Ik struikelde gewoon"
03.17Wanner blij met speeltijd: "Geen probleem op zes te spelen"
03.05Bosz: "We hebben een geweldig trackrecord buitenshuis"
00.50Van Persie over spandoek richting Timber, die van hem meer interviews moet geven
00.35'Liverpool polst Gerrard om honneurs waar te nemen bij ontslag Slot'
00.30PSV zet zegereeks voort, sterke start bij Heerenveen volstaat voor drie punten
00.20Salah uit woede over Slot en Liverpool na derde reservebeurt: 'Word onder bus gegooid'
00.20Eigen doelpunten en zeldzame goal Wijndal helpen Ajax in Sittard aan tweede zege op rij
00.03Opvallend: 76-voudig international wil van positie veranderen én spits worden
00.01Opvallende club maakte werk van komst Kevin de Bruyne: 'Helaas al ver met Napoli'
00.00Samenvattingen eredivisie: kwartet voor Ueda, Fortuna helpt Ajax, PSV effectief
00.00Been plaatst kanttekening na ruime zege Feyenoord: 'Dat is wel zorgwekkend'
00.00Onstuitbare Ueda scoort vier keer bij ruime zege Feyenoord op PEC Zwolle
00.00Hattrick Torres in doelpuntenfestival Barça, Atlético met nederlaag naar Eindhoven

Gisteren

23.59Buijs deelt harde kritiek op scheidsrechter Fortuna-Ajax: 'Dat zag hij ook niet'
23.55Zorgen bij Ajax: 'Weten niet hoe het met hem gaat en wanneer hij terugkomt'
23.52Liverpool-fans kiezen kant tussen Slot en Salah: 'Eén van de twee moet weg...'
23.40Vink ziet absolute uitblinker bij Feyenoord: 'Hij is gewoon spectaculair'
23.26Valente superblij voor Ueda na sterke wedstrijd
23.23Grim ziet Ajax-verschil: 'Glimlach is terug op de werkvloer'
23.17Fortuna boos op arbitrage na Ajax-duel: 'Moeten drie keer wedstrijd stil leggen'
23.15Hadj Moussa denkt nog niet na over Afrika Cup
23.12Bosz lovend over grote aankoop: 'Heb hem véél te weinig minuten gegeven'
23.06Messi landskampioen met Inter Miami, Busquets en Alba met voetbalpensioen
22.58Slot: 'We hadden andere spelers nodig dan Salah om te winnen'
22.56Messi wint MLS Cup met Inter Miami, Busquets en Alba besluiten carrière met prijs
22.55Oranje speelt groepsfase WK in VS, laatste duel in Nederlandse nacht
22.55Vierklapper Ueda bezorgt Feyenoord ruime zege
Resultaten x
binnenland

Deze amateurs spelen voor de tweede keer dit seizoen tegen een Champions League-deelnemer

Het zijn knotsgekke maanden voor Excelsior Maassluis. De amateurploeg knikkerde afgelopen woensdag naamgenoot Excelsior Rotterdam uit de Eurojackpot KNVB Beker. Door deze stunt gaat de tweededivisionist het voor de tweede keer dit seizoen opnemen tegen een Champions League-deelnemer.

02-11-2025 17:00 door Bart Baijense

Een oefenduel in de voorbereiding tegen Jong Sparta Rotterdam. Op zich niets bijzonders voor de competitiegenoot uit Maassluis. Deze wedstrijd zou er echter nooit van komen. Een dag later stond er een droomaffiche voor de amateurs op de rol. Maassluis ging oefenen tegen Olympique Marseille. Aanvoerder van de Tricolores, Kevin Ringeling, kon het bijna niet geloven. “Toen ik van het gerucht hoorde, dacht ik: het zal wel, misschien hun Onder-19 ploeg”, zei hij tegen ESPN. Het speciale onderonsje werd geregeld door Henk van Stee, die als technisch directeur werkzaam was voor onder andere Shakhtar Donetsk. Van Stee heeft goede contacten met directieleden van de Franse topclub en tipte Maassluis, waar zijn schoonzoon Geert Arend Roorda hoofdtrainer is, als opponent. Op de KNVB Campus in Zeist stonden de amateurs tegenover internationale sterren zoals Mason Greenwood en Adrien Rabiot. Het voormalig enorme talent van Manchester United scoorde een loepzuivere hattrick. “Greenwood is bijna niet te verdedigen. Door het tempo waarmee hij bij hun vierde goal op me af komt rennen en hoe snel hij die schaar maakt, is het voor mij een soort casino of hij via links of rechts gaat”, voegde Ringeling toe. In de eerste helft kon Maassluis-doelman Tobias van der Kleij vijf keer vissen. De 0-5 ruststand was ook de eindstand. Al met al een verdienstelijke uitslag en bovenal een leerzame middag voor het elftal van Roorda.

Olympique staat op drie punten uit drie wedstrijden in de Champions League. De tienvoudig Frans kampioen verloor nipt op bezoek bij Real Madrid, toen twee rake strafschoppen van Kylian Mbappé de eindstand op 2-1 bepaalden. In de tweede speelronde haalde Olympique uit naar Ajax (4-0). Het uitduel tegen Sporting Lissabon ging in de 86e minuut met 2-1 verloren, ondanks de openingstreffer van oud-Feyenoorder Igor Paixao. De Braziliaan verbleef tijdens de oefenpot tegen Maassluis nog in Rotterdam. 

Bram Wennekers en Quincy Tavares rennen juichend weg na een treffer tegen HHC Hardenberg

Loting

Ringeling en Van der Kleij waren vrijdagavond aanwezig bij de loting voor de tweede ronde van de KNVB Beker. In de Voetbalkantine van ESPN zagen zij Excelsior Maassluis - Ajax uit de balletjes rollen. De aanvoerder en keeper reageerden met een brede glimlach op de loting. Zodoende zullen de Tweede Divisie-spelers van Maassluis opnieuw het strijdveld betreden tegen een Champions League-deelnemer. Ditmaal gaat het echt om de knikkers: het bereiken van de volgende ronde in het bekertoernooi. Niks is tenslotte onmogelijk. Menig Ajax-fan wordt nog badend in het zweet wakker door het fiasco tegen derdedivisionist USV Hercules in 2023.

Ajax en Maassluis stonden slechts één keer eerder tegenover elkaar, toen ook in de beker. In 2022 was de club uit de hoofdstad een maatje te groot voor de bezoekers. In de Johan Cruijff ArenA werd het liefst 9-0. Huidig Rangers-speler Danilo Pereira was met vier doelpunten de grote man.

Nicolás Tagliafico aan de bal tijdens de enige ontmoeting tussen Ajax en Excelsior Maasssluis

De Champions League-campagne van Ajax komt vooralsnog maar niet van de grond. De Amsterdammers staan laatste en hebben net als Benfica nog geen punt verzameld.

De nul

Bijna niemand kijkt er tegenwoordig nog van op als een amateurploeg een profclub pootje licht in de KNVB Beker. Maar een Eredivisie-club uitschakelen door de nul te houden is wel even andere koek. Weliswaar met bloed, zweet en tranen bokste Maassluis dit voor elkaar. Op Sportpark Dijkpolder trok de thuisploeg na 120 minuten aan het langste eind. Na een ouderwetse scrimmage van jewelste bracht Nick Nagtegaal de stand, een minuut voordat een strafschoppenserie een feit werd, op 1-0. In de regen en rond de klok van middernacht belandde een kopbal op de lat, bracht Calvin Raatsie redding op de rebound en vond de 20-jarige invaller in de kluts de bal voor zijn voeten. Naast dat Nagtegaal de held werd, stond de verdediging van Maassluis als een huis en hield Van der Kleij zijn ploeg op de been met enkele belangrijke ingrepen.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.