Laatste nieuws
03.05Ajax zet hoog in: Tomiyasu wordt gezien als buitenkans
00.40De avond van Tengstedt: spits maakt eerste treffer in dienst voor Feyenoord
00.19De snoeiharde tackle op Weghorst in beeld: Ajax-spits haalt verhaal bij vierde man
00.15Dick Advocaat blikt terug op bliksemvertrek: 'Die aanbieding kon ik niet weigeren'
00.10Boskamp kiezelhard over keuze voor ander land: 'Waardeloos, je bent hier opgeleid'
00.07De beelden: Drommel helpt Sparta met clean sheet aan zege op NAC
00.05Van Hooijdonk voorziet Feyenoord-uitblinker van advies: 'Voor beide kampen beter'
00.00Emotie en euforie: Neymar viert lijfsbehoud Santos met fans

Gisteren

23.41'Deze man heeft geen plaat voor zijn kop, maar een hele garagedeur'
23.37PSV domineert de Eredivisie op alle fronten
23.36Van Hooijdonk ziet probleem voor Oranje: 'Poule geen probleem, maar daarna...'
23.35Farioli slaat terug na bekeruitschakeling: FC Porto wint overtuigend
23.25Kieft kijkt met verbazing naar ex-Ajax-ster: 'Dacht dat hij de top zou halen'
23.25ESPN-analisten unaniem over 'harde tackle' op Ajax-spits Weghorst: 'By far!'
23.25El Ahmadi geniet: 'Hij is misschien wel de beste middenvelder van de Eredivisie'
23.20Real Madrid loopt rood aan en incasseert tegen Celta tweede nederlaag
23.20WK-clash met Mo Salah op het programma: 'Het zal fijn zijn om hem opnieuw te zien'
23.05Negen man Real Madrid verliest van Celta de Vigo: FC Barcelona loopt uit
22.50Heracles-uitblinker hoopt club 'veel geld' op te brengen: 'Goed als ik stap maak'
22.48Aanvalstrio Napoli, inclusief Lang, ook in topper tegen Juventus van grote waarde
22.37Højlund schittert: Napoli wint beladen kraker van Juventus
22.26Oosting wint dankzij uitblinkende Janssen ook eerste competitieduel met Antwerp
22.17Slot en Wiegman bij laatste drie voor titel Coach van het Jaar
22.05Perez haalt uit naar Eredivisie-trainer: 'Tótaal geen respect voor arbitrage'
22.01Geen degradatie voor Neymar: Santos wint cruciaal laatste duel
21.35'Extra station' Timber houdt Steijn uit de basis: 'Hij is de betere speler'
21.30El Ahmadi looft 'type Ødegaard' bij PSV: 'Zó comfortabel, echt een kwaliteit'
21.28Wijndal zorgt voor hilariteit: 'Die heeft het WK nog niet uit zijn hoofd gezet'
21.06'Interne oorlog bij Manchester United: Scholes persona non grata in kleedkamer'
21.05'Het kan niet zo zijn dat je met deze kwaliteiten onder Ajax staat'
21.02Hoefkens ziet 'bijna perfect' NAC verliezen van Sparta: 'Dat ga ik ze laten zien'
21.00Van den Brom lyrisch over Twente-uitblinker: 'Hoorde dat hij niet kan verdedigen'
20.41Wondergoal van 'Rafael van der Vaart 2.0' helpt HSV aan zege op Bremen in derby
20.33'Liverpool-bestuur kiest duidelijk partij na clash tussen Slot en Salah'
20.30Samenvattingen eredivisie: kwartet Ueda, Fortuna helpt Ajax, PSV effectief
Resultaten x
binnenland

WK-kwalificatiewedstrijd Polen - Nederland, live te zien op NPO1

Aanstaande vrijdag speelt het Nederlands elftal een belangrijke WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. De aftrap in Warschau is om kwart voor negen in de avond. De inzet is groot, want Oranje kan zich bij winst plaatsen voor het komende wereldkampioenschap.

13-11-2025 12:00 door Julian Heijtbrink

De laatste interlandperiode van de WK-kwalificatie is aangebroken en de beslissingen vallen in elke groep. Ook in de poule van Nederland is de spanning voelbaar. Oranje staat er uitstekend voor met zestien punten uit zes wedstrijden. Polen volgt op drie punten achterstand en is de directe concurrent. In het eerdere onderlinge duel in Rotterdam eindigde de wedstrijd in een gelijkspel. Nederland kwam via Denzel Dumfries op voorsprong, maar in de slotfase maakte Matty Cash namens Polen gelijk. De Polen verspeelden daarnaast punten tegen Finland, wat het verschil met Oranje verklaart.

De opdracht voor Nederland is duidelijk. Als de ploeg van Ronald Koeman vrijdag wint, is deelname aan het WK verzekerd. Daarnaast maakt Oranje kans om groepshoofd te worden bij de WK-loting, mits ook Litouwen drie dagen later wordt verslagen. Zelfs bij een nederlaag is er nog weinig reden tot paniek. In dat geval staan Nederland en Polen gelijk in punten, maar het doelsaldo is in het voordeel van Oranje met negentien tegenover zes. Alleen als Polen dat verschil goedmaakt en meer doelpunten scoort, kan de stand nog kantelen. Het simpelste scenario is echter een overwinning, waardoor Nederland het duel met Litouwen ontspannen kan ingaan. Finland en Malta spelen ook nog in deze poule, maar alleen als Polen twee keer punten laat liggen maken de Finnen nog kans op kwalificatie.

In de aanloop naar de wedstrijd kende Oranje enkele personele wijzigingen. Wout Weghorst kampte bij aankomst in Zeist met lichte klachten en is niet fit genoeg om te spelen. Ronald Koeman had uit voorzorg al Emmanuel Emegha opgeroepen, waardoor de selectie nu uit 25 spelers bestaat. Polen kampt met grotere problemen. Door blessures en schorsingen ontbreken acht spelers, onder wie doelman Lukasz Skorupski, verdediger Jan Bednarek en spits Krzysztof Piatek. Przemyslaw Wisniewski en Bartosz Slisz zijn geschorst, terwijl Jakub Moder, Jakub Piotrowski en Przemyslaw Frankowski ook niet inzetbaar zijn.

Toch is er voor de Polen goed nieuws, want Robert Lewandowski keert terug in de nationale ploeg. De topschutter van FC Barcelona speelde onder de vorige bondscoach niet meer voor Polen, maar heeft zich na diens vertrek weer beschikbaar gesteld. De spits verkeert bovendien in uitstekende vorm na zijn hattrick voor Barcelona tegen Celta de Vigo.

Polen - Nederland begint vrijdagavond om 20.45 uur. Door het NOS Journaal van 20.00 uur begint de voorbeschouwing om 20.15 uur op NPO3. Het kwalificatieduel zal live uitgezonden worden op NPO 1, waar de uitzending om 20.30 uur start.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.