Laatste nieuws
23.05Sutalo schrok voor Ajax-debuut: 'Had aanvoerdersband niet verwacht'
23.05AZ overklast Sparta Praag met klinkende cijfers en meldt zich in kwartfinale ECL
22.58Stuttgart ten onder in Portugal: Farioli en Porto naar kwartfinale Europa League
22.58AZ op Rapport: hoge cijfers voor galavoorstelling in Praag
22.57Favoriet Aston Villa bekert door, Antony viert goal met kekke pet
22.55Coëfficiënten: Nederland wacht ondanks fraaie AZ-avond schier onmogelijke opgave
22.52AZ passeert grens van tien miljoen euro met zege in Praag
22.50LIVE: swingend AZ imponeert in Praag en gaat naar kwartfinale (gesloten)
22.50AZ op rapport: torenhoge cijfers na geweldige voetbalshow in Praag, zelfs één 9
22.49Teamgoals bezorgen AZ plek in kwartfinale Conference League
22.48AZ naar kwartfinales Conference League dankzij klinkende zege in Praag
22.47Zo stal Kees Smit de show in 39 passes tellende AZ-aanval
22.47VI Live: Malen stevent met Roma af op verlenging tegen landgenoot
22.35Opsteker voor Ajax-fans: 'We zijn bezig met nieuw contract, heb er vertrouwen in'
22.33Van Hanegem begrijpt niets van topclub: 'Misschien willen ze de bal niet’
22.25Kijk en geniet: AZ scoort na aanval met 32 (!) passes, Jensen trefzeker
22.20VI Live: AZ walst over Sparta Praag heen, héérlijke treffer Mijnans
22.16Chelsea-manager prijst 'magnifieke' Hato: 'Sinds ik bij de club zit...'
22.16Ruben Kluivert duidelijk over interlandambities: 'Denzel en Virgil werden ook laat gezien'
22.16VI Live: Parrott verdubbelt voorsprong AZ, kwartfinales nu wel heel dicht bij
22.15FIFA wil meer vrouwelijke coaches, Leeuwinnen voldoen aan nieuwe eis
22.06VI Live: AZ verdedigt riante voorsprong in tweede helft in Praag
22.05FCUpdate in het kort: Verandering in vrouwenvoetbal: FIFA eist minstens twee vrouwen in technische staf
21.50Dit enorme bedrag moet PSV-verbouwing kosten: 'Sloeg er steil van achterover'
21.45FIFA verplicht vrouwenteams tot minstens één vrouwelijke coach op de bank
21.40VI Live: AZ kent droomstart in Praag, Farioli op rozen met Porto
21.33Perez en Kwakman verstoren interview met Beugelsdijk: 'Dit wilde ik even zeggen'
21.27VI Live: AZ kent droomstart in Praag na wervelende start
21.25Op deze manier hield Ajax rekening met de ramadan: 'Erg veel respect voor'
21.23FIFA wil meer vrouwelijk coaches, Leeuwinnen voldoen aan 'baanbrekende' nieuwe eis
21.09Valente doet oproep aan Feyenoord-fans: 'Dat extra zetje hebben we nodig'
21.09VI Live: AZ kent droomstart in Praag
21.00VI Live: Malen in Roma-basis, AZ aast op kwartfinale in Praag
20.55Slot kijkt uit naar weerzien in de CL: 'Het beste duel dat ik ooit gecoacht heb'
20.41De Telegraaf: mogelijk eerste Oranje-oproep voor 'ijzersterke' Eredivisie-keeper
Resultaten x
binnenland

Deze spelers van koploper ADO Den Haag zijn klaar voor de Eredivisie

Na dertien seizoenen op het hoogste niveau degradeerde ADO Den Haag in mei 2021 naar de Keuken Kampioen Divisie. Bijna jaarlijks deed de club uit de Hofstad vervolgens lang mee in de strijd om promotie, maar tot een terugkeer naar de Eredivisie kwam het nog niet. Dit seizoen lijkt daar echter verandering in te gaan komen. ADO staat al wekenlang fier bovenaan en is nagenoeg ongenaakbaar. Het is duidelijk dat coach Robin Peter klaar is om zichzelf op het hoogste niveau te bewijzen, maar in hoeverre geldt dat ook voor zijn selectie? 

26-11-2025 15:36 door Boris Pinkse

In verwoede pogingen om degradatie te voorkomen maakte ADO in twee seizoenen gebruik van maar liefst 65 verschillende spelers, een absoluut record. Het gewenste effect bleef uit. ADO degradeerde en ging met een instabiele selectie de Keuken Kampioen Divisie in. Inmiddels is er, na opnieuw een tumultueuze zomer, sprake van een sterke basis. Onder leiding van trainer Robin Peter speelt ADO attractief, aanvallend voetbal en doet het nadrukkelijk mee om promotie. ADO verloor dit seizoen pas één wedstrijd (uit tegen nummer twee SC Cambuur). 

Mocht het tot een promotie komen, zal ADO hopen een groot deel van de selectie te behouden. Met name het middenveld oogt uiterst stabiel en lijkt klaar voor de Eredivisie. Aanvoerder Jari Vlak redde zijn ploeg al een aantal keer en was goed voor acht goals en vijf assists in zestien optredens. Naast hem blinkt Juho Kilo, een kleine Fin, wekelijks uit door in zijn eentje de opbouw te verzorgen en tevens verdedigend enorm fel te zijn. 

Doelman Kilian Nikiema is pas 22 jaar oud, maar een van de dragende krachten van ADO. De international van Burkina Faso werd al beloond met de prijs voor beste doelman van de eerste periode en over zijn kwaliteiten bestaat geen twijfel. Nikiema is niet alleen goed voor spectaculaire reddingen, maar speelt met zijn rust aan de bal ook een cruciale rol in de opbouw van het elftal van Peter. 

Met linksback Sekou Sylla beschikt ADO over nog een talentvolle international. Sylla komt uit voor het nationale elftal van Guinee. De meeste aandacht gaat echter uit naar zijn collega aan de rechterkant, Steven van der Sloot. Het jeugdproduct van Ajax en international van Oranje O18 belandde via Schalke 04 bij ADO. Vorig seizoen was hij goed voor zes assists, dit seizoen staat de teller al op vijf doelpunten. Met Illaijh de Ruijter beschikt ADO over nog een talent op de backpositie. Het centrum van de verdediging zou wel baat hebben bij versterkingen mocht het tot een promotie komen. 

Datzelfde geldt voor een aantal aanvallende posities. Oostenrijkse spits Luka Reischl staat te boek als een groot talent, maar dat uit zich dit seizoen nog niet in een overvloed aan doelpunten. Daryl van Mieghem blijft een stabiele kracht aan de rechterkant, maar wordt in december 36 jaar oud. Jonge jongens als Cameron Peupion, Jesse Bal, Evan Rottier en Nigel Thomas laten bij vlagen hun potentie zien, maar de tijd zal moeten uitwijzen of ze een hoger niveau aankunnen. 




Aanmelden
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
avonturiers Laatste: Miano van den Bos: groeien in de stilte van Litouwen
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.