Laatste nieuws
19.00Derksen heeft 'lak aan' woedende Advocaat na VI-rel over vertrek bij Curaçao
18.56'Dit zegt García met 't idee dat hij straks geen Ajax-coach meer is in z'n hoofd'
18.50Goed nieuws voor Ajax: verdediger toch terug in selectie voor duel met Groningen
18.48Ajax-talent mag dag na gloednieuw contract hopen op debuut tegen FC Groningen
18.46VI Live: eerste play-off tussen Ajax en Groningen van start
18.45Van Polen over 'publiek geheim' rond Ajax: 'Als het klopt, is het een schande'
18.39García legt uit hoe hij de Ajax-selectie motiveert voor de Conference League
18.39García motiveert Ajax-selectie: 'Een voorrecht om voor deze club te spelen'
18.30Voetbalploeg Congo verplaatst trainingskamp naar België vanwege uitbraak ebola
18.25García licht Ajacied met 'buitengewone mentaliteit' uit: 'De toekomst van Ajax'
18.17Curaçao lanceert drie weken voor start WK nieuw thuistenue
18.17Man Utd-verdediger Maguire niet met Engeland naar het WK
18.10Van Hanegem looft Feyenoord-directeur Te Kloese: 'Als het geld er niet is...'
18.00Oranje-international geeft blessure-update: 'Zet alles op alles, ook voor het WK'
17.52De Zeeuw gooit shirts van Ajax, Oranje, Seedorf en Eriksen in de verkoop
17.45'Ik heb gehoord dat AZ een bedrag van 25 miljoen euro voor hem verlangt'
17.45Mogelijk bondscoachschap Guardiola: 'Hij is gek genoeg voor Nederland of Japan'
17.43Buitenspel: Van Nistelrooij helpt Den Bosch en oogst lof van Van der Sar
17.42VI Live: Hernes vervangt geschorste Taha bij Groningen, aftellen naar play-offs
17.37Bouwman krijgt tegen FC Groningen eerste basisplaats onder García bij Ajax
17.30Praat mee op VP: Bouwman in de basis bij Ajax voor cruciaal duel met FC Groningen
17.25NEC klopt bij Go Ahead aan voor hulp: 'Zij hebben dit allemaal al doorlopen'
17.22Union Berlin stelt nieuwe trainer aan, Eta keert terug naar vrouwenteam
17.20Eerlijke Rafael van der Vaart ergert zich: 'Zij lullen te veel over het spelletje'
17.10Farioli over de waarde van de drie Nederlanders bij FC Porto
17.03AZ en ADO doen jeugdspelerzaken, NAC vindt nieuwe keeperstrainer bij Telstar
17.00Dit heeft Dies Janse in zijn huurjaar laten zien
17.00PSV Vrouwen zien nog drie speelsters vertrekken
16.55Verweij haakt in op 'droomkandidaat' Guardiola: 'Niet met deze perspectieven'
16.47'Real Madrid wil deze zomer toeslaan voor sterkhouder van Manchester City'
16.45Wiegman komt na Eredivisie Awards in rijtje met Robben, Van Gaal en Koeman
16.45WK-voorselectie Marokko bekend: Bounida, Saibari en Feyenoord-speler opgeroepen
16.45Pedro (38) neemt afscheid van Lazio, toekomst onbekend
16.38Wiegman pakt nieuwe primeur met Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award
16.33Oude bekende van PSV en Heerenveen tekent bij RKC: 'CV spreekt voor zich'
Resultaten x
binnenland

Hoe Dani van den Heuvel een zwaar auto-ongeluk overwon en de Champions League bereikte

Dani van den Heuvel is in Nederland misschien nog een relatief onbekende naam. Toch is de 22-jarige doelman momenteel eerste keeper van de Belgische topclub Club Brugge. Opvallend, zeker omdat hij drie jaar geleden nog betrokken was bij een zwaar auto-ongeluk op de terugweg van een middagje karten met Oranje Onder 19.

17-12-2025 13:00 door Julian Heijtbrink

De onbekendheid in Nederland heeft vooral te maken met het feit dat Van den Heuvel al op jonge leeftijd naar het buitenland vertrok. Op 11-jarige leeftijd werd hij uitgenodigd voor een proeftraining bij ADO Den Haag, waar hij direct indruk maakte. Via die weg kwam hij op de radar van Ajax terecht. In Amsterdam groeide hij uit tot vaste doelman van Ajax en Oranje Onder 17. Toch besloot hij Ajax te verlaten, omdat hij in het contractvoorstel te weinig waardering voelde. De jonge doelman koos daarop voor een overstap naar het Engelse Leeds United.

Bij Leeds mocht Van den Heuvel als vierde doelman meetrainen en was hij eerste keeper van het tweede elftal. Door verschillende omstandigheden, waaronder een zwaar auto-ongeluk, kwam hij echter minder vaak in actie dan gehoopt. In 2022 raakte de auto waarin Van den Heuvel zat van de weg en botste deze recht op een verkeerspaal. In een interview met het Algemeen Dagblad blikte hij terug op dat moment: “Ik zag de paal op me afkomen en dacht: is dit dan mijn einde? Ik vreesde voor mijn leven. Meteen daarna werd het zwart.” 

De gevolgen waren ernstig. Zijn nek was op twee plekken gebroken, één wervel zelfs doormidden, en zijn kaak hing los. Een maandenlange revalidatie volgde. Van den Heuvel gaf later aan dat hij zich nu fitter dan ooit voelt en dat het ongeluk hem vooral mentaal sterker heeft gemaakt.

Ondanks dat hij indruk maakte bij Leeds, vertrok Van den Heuvel transfervrij uit Engeland. In de zomer van 2024 tekende hij bij Club Brugge, waar hij aanvankelijk begon als derde doelman. Vorig seizoen speelde hij zeven wedstrijden voor Club NXT, het beloftenteam van de club dat uitkomt in de Challenger Pro League. 

Ook dit seizoen begon de Nederlander als derde keeper, maar eind oktober maakte hij zijn debuut in de Croky Cup. Door blessureleed bij eerste doelman Nordin Deckers schoof Van den Heuvel een plek op in de pikorde achter routinier Simon Mignolet. In de competitiewedstrijd tegen Royal Antwerp raakte ook Mignolet geblesseerd, waardoor Van den Heuvel zijn competitiedebuut maakte voor Club Brugge. Dat deed hij direct met een hoogtepunt: hij keerde een strafschop. Van den Heuvel stond ook in de twee daaropvolgende competitiewedstrijden onder de lat. Tussen die duels door maakte hij bovendien zijn debuut in de Champions League. In België kwam Arsenal op bezoek. De Nederlander moest drie keer vissen.

Bij afwezigheid van de andere doelmannen krijgt Dani van den Heuvel nu de kans om zich te laten zien op het hoogste niveau. Na alles wat hij heeft meegemaakt, voelt dat als een beloning op zich.




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.