Laatste nieuws
22.50PSV omzeilde FIFA-regels om Mauro Júnior als jeugdspeler vast te leggen
22.45Liverpool-topaankoop Isak loopt kuitbeenbreuk op bij tackle Van de Ven
22.40Verweij heeft Ajax-nieuwtje: 'Hij mag vertrekken, staf wil daar een andere optie'
22.40'Lijkt alsof Grim bij Ajax is gekomen met idee om het van Heitinga over te nemen'
22.28Van der Gijp geniet van Utrecht-blikvanger: 'Doet bij de topclubs moeiteloos mee'
22.25Van Hanegem ziet Ajax-parel grote indruk maken: 'Zit dat in de paling ofzo?'
22.15Nachtmerrie van Liverpool komt uit: Isak loopt twee (!) zware blessures op
22.10Van 'zwarte zomer' naar winterkampioen: 'De puzzel past precies bij ADO'
22.01Neres leidt Napoli naar winst Supercoppa met twee goals tegen Bologna
21.58Jong Ajax verliest op emotionele avond van RKC Waalwijk
21.55RKC Waalwijk en Roda JC rekenen af met beloften en pakken de volle buit
21.52Neres bezorgt Napoli Italiaanse Supercup met twee goals tegen Bologna
21.46'Ik heb onlangs gesproken met Geelen bij Ajax, het was een fijn gesprek'
21.45Sneijder wijst grote naam in de Eredivisie aan: 'Hij geeft niet alles'
21.45'Ik denk dat Van Hooijdonk op mij doelde, toen hij het had over 'bevriende media''
21.30'Fenerbahçe wil naast Veerman nóg een Nederlander halen en betaalt miljoenen'
21.15Jong Ajax moet van KNVB spelen na overlijden Elisa: 'Niet spelen was geen optie'
20.59'Feyenoord haalt opgelucht adem: Bayern München zet streep door winterse transfer'
20.45Feyenoord speelt 'slechtste helft in 15 jaar': 'Durfden bal niet eens meer te spelen in De Kuip'
20.44Verweij: 'Kapitale blunder van PSV, hoe kan je dat nou doen als beleidsbepaler?'
20.32Veerman hard op weg naar Fenerbahçe: 'Ik hoorde dat Brentford weer voor zou komen'
20.17Hartverscheurend eerbetoon: Verkuijl en Jong Ajax herdenken overleden Elisa (21)
20.15LIVE Afrika Cup: Mali en Zambia spelen gelijk, Zuid-Afrika wint eerste wedstrijd
20.15Praat mee op VP: Salah en Marmoush in de basis bij Egypte tegen Zimbabwe
20.05'Ik had het er hartstikke naar m'n zin, maar als zó'n aanbieding van PSV komt...'
20.00Feyenoord-fans richten pijlen op één man: 'Hij moet het boetekleed aantrekken!'
19.55Live Transfers: Drie Ajacieden genieten van interesse, Sano kan ook naar Duitsland
19.45'Newcastle United en vijf andere PL-clubs houden Ajax-speler in de gaten'
19.45Praat mee op VP: Napoli - Bologna
19.43Van Hanegem: 'Hij had nooit aangesteld mogen worden bij Feyenoord!'
19.38Van Hanegem in de bres voor Van Persie: 'Dat is ook heel gek van Feyenoord'
19.31'PSV krijgt mogelijk forse concurrentie in strijd om NEC-smaakmaker Sano'
19.15'Groot nieuws: Ajax start gesprekken met buitenlandse club over verkoop van Steur'
19.00Praat mee op VP: Jong Ajax - RKC Waalwijk
18.58Feyenoord-fans wijzen oorzaak voor vormcrisis aan: 'Valt hem veel aan te rekenen'
Resultaten x
binnenland

Hornkamp op weg naar AZ? Dit zijn de duurste uitgaande transfers van Heracles

Heracles Almelo staat op het punt zijn topscorer Jizz Hornkamp te verliezen aan AZ. De Alkmaarders zullen echter diep in de buidel moeten tasten, want Heracles mikt op een recordtransfer. ELF Voetbal zet de vijf duurste uitgaande transfers uit de clubgeschiedenis van Heracles op een rij. Voegt Hornkamp zich binnenkort bij dat rijtje?

Vandaag om 19:00 door Cas Witvliet

Nummer 5. Bas Dost

In de zomer van 2010 betaalde sc Heerenveen 2,75 miljoen euro aan de club uit Almelo voor spits Bas Dost. Daarmee werd hij destijds de duurste uitgaande speler ooit voor Heracles, wat tegenwoordig goed is voor de vijfde plaats. In zijn laatste jaar bij Heracles was de Oranje-international goed voor veertien doelpunten.

Heerenveen zou zeker geen spijt krijgen van het bedrag dat zij hadden betaald. In Friesland was Dost een sensatie: in twee seizoenen maakte hij 52 doelpunten. Dat leverde hem een transfer naar Wolfsburg op, waar hij zijn goede vorm doortrok. Uiteindelijk kan de kopsterke spits terugkijken op een schitterende carrière.

Nummer 4. Jamiro Monteiro

Jamiro Monteiro staat op de vierde plaats van deze lijst. Hij speelde slechts één jaar in het zwart-wit, nadat hij in 2017 was overgekomen van Cambuur. In 2018 was het het Franse FC Metz dat zich meldde met een bod van drie miljoen euro op de middenvelder. Zijn carrière in Frankrijk was echter geen doorslaand succes.

Via Philadelphia Union, de San Jose Earthquakes en het Turkse Gaziantep FK keerde hij in 2024 terug op de Nederlandse velden bij PEC Zwolle, waar hij nog steeds actief is. Daarnaast is hij international van Kaapverdië, waardoor hij komende zomer mag schitteren op het WK.

Nummer 3. Lerin Duarte

Ook de nummer drie op deze lijst verbleef aanvankelijk niet lang in Almelo. Na twee seizoenen bij Heracles te hebben gespeeld, betaalde Ajax ruim drie miljoen euro voor Lerin Duarte. Financieel gezien was dat een uitstekende transfer, aangezien hij na drie seizoenen transfervrij terugkeerde uit Amsterdam.

Zijn tweede periode bij Heracles duurde langer, namelijk drie seizoenen, waardoor het uiteindelijk de club werd waar hij het grootste deel van zijn carrière speelde. In 2019 vertrok hij naar het Griekse Aris Saloniki, waar hij drie jaar actief was. Vervolgens kwam hij nog op amateurbasis uit voor ASWH en Noordwijk. Inmiddels is de 35-jarige middenvelder gestopt met voetbal.

Nummer 2. Cyriel Dessers

Cyriel Dessers speelde één seizoen voor Heracles en dat werd er meteen één om niet te vergeten. Hij maakte in totaal achttien doelpunten, terwijl het in de twee seizoenen daarvoor bij FC Utrecht nog geen doorslaand succes was. In de zomer van 2021 pikte KRC Genk de Belg op voor vier miljoen euro.

Vervolgens bouwde Dessers een indrukwekkend cv op met clubs als Feyenoord, Cremonese, Rangers en tegenwoordig Panathinaikos. Vooral zijn periode in Rotterdam was een groot succes. Daar groeide hij uit tot een ware publiekslieveling: met tien doelpunten loodste hij Feyenoord naar de finale van de Conference League.

Nummer 1 Lennart Czyborra

De voorlopig duurste uitgaande transfer van Heracles is Lennart Czyborra. In de zomer van 2018 haalde Heracles de toen 19-jarige Duitser binnen van Schalke 04. Tot de winterstop speelde hij amper, maar in de tweede seizoenshelft was hij niet meer weg te denken uit de basis. In het seizoen 2019/2020 miste hij in de eerste seizoenshelft geen enkele wedstrijd. In de winterstop besloot Atalanta 4,6 miljoen euro te betalen voor de jonge Duitser. AZ weet daarmee welk bedrag zij moeten overtreffen om Hornkamp binnen te halen.

Bij Atalanta kwam Czyborra nooit echt uit de verf en hij kwam slechts één keer in actie. Verlies leden de Italianen echter niet, want in de zomer van 2021 betaalde Genoa 5,5 miljoen euro voor hem. In het seizoen 2023/2024 werd hij nog verhuurd aan PEC Zwolle, maar zijn tweede periode in Nederland werd geen succes: in de Eredivisie kwam hij niet verder dan 161 speelminuten. Tegenwoordig speelt Czyborra bij Mied? Legnica, dat uitkomt op het tweede niveau van Polen.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.