Laatste nieuws
16.00Hadj Moussa ziet Algerije vanaf de reservebank nipt winnen van Burkina Faso
16.00Wat is de beste prestatie van Marokko op de Afrika Cup?
16.00Guardiola haalt uit: 'Dat is bullshit, energie is het belangrijkste verschil'
15.47Groot nieuws in Brazilië: Flamengo verlengt met door Europa begeerde succescoach
15.36Weghorst wordt geconfronteerd met mogelijke transfer van Hartman naar Ajax
15.30Amorim duidelijk over De Ligt en Fernandes in aanloop naar laatste duel United
15.30Weghorst blikt terug op Bijbel-fragment: 'Dat heb ik maar niet meer gedaan'
15.30Live Transfers: Barça ziet nieuwe spits in Italiaanse top, leegloop bij Dortmund
15.03Johan Derksen roept Luciano Valente uit tot Voetballer van het Jaar 2025
14.52Bondscoach Zambia laat zich uit over Marokko: 'Alsof we in Europa zijn'
14.50Marca: Barça is overtuigd en contacteert spits die in zomer van 2026 moet komen
14.36COLUMN: Terugblik op 2025 en de kwarteeuw daarvóór
14.30Hélène Hendriks zet werkzaamheden als Afrika Cup-presentatrice per direct stop
14.30Hakimi is lovend over Mbappé na bezoek: 'Hij houdt van Marokko'
14.23FC Volendam wil shoppen bij Feyenoord en hoopt op komst Van den Elshout
14.22Buitenspel: Pulisic komt met nieuws over vermeende relatie met topactrice Sweeney
14.06Amrabat luidt noodklok: 'Dat is denk ik het hele probleem bij Marokko'
14.03De 12 aankopen van Mislintat: Bankzitten in Denemarken, uitblinken tegen Barcelona
14.00VP-Voetbalkantine: 'Ajax moet voor nieuwe namen kiezen in plaats van clubhelden'
13.55Araujo keert na mentale problemen terug op trainingsveld Barça
13.49Hélène Hendriks stopt per direct als presentatrice bij Afrika Cup
13.39Weghorst zit niet stil: Ajax-spits duikt op als analist van totaal andere sport
13.30Waar is het beslissende groepsduel van Marokko op de Afrika Cup te zien?
13.30Opmerkelijk: Marokkaanse bondscoach 'blij' dat zegereeks voorbij is
13.20Infantino klopt zichzelf op de borst ondanks torenhoge prijzen WK-tickets
13.17Bosz rakelt mooie herinnering geregeld op: 'Dat heeft iets doen knakken bij Ajax'
13.16Wout Weghorst schuift aan als dartsanalist bij Viaplay
13.04Begeerde Kees Smit duikt op bij WK darts in opvallende outfit
13.00Hartman gelinkt aan pikante stap: dit salaris verdient het Ajax-target bij Burnley
12.58Mediakenner verwacht dat Vandaag Inside doorgaat als Johan Derksen stopt
12.53Andries Jonker is ooit benaderd door Feyenoord en PSV: 'Maar nooit door Ajax'
12.45Wolves-manager witheet na nieuwe nederlaag: 'Ik ben er helemaal klaar mee'
12.30Farioli verrast: Porto-spelers vallen door slim trucje af na de kerst
12.25Eredivisie-terugkeer besproken: 'Of er moet echt een mooie club komen...'
12.21Hélène Hendriks keert met De Oranjewinter terug op televisie
Resultaten x
binnenland
Foto: BSR Agency

De Messi van Amerika lijkt precies op tijd te gaan pieken

Met het WK in eigen land in aantocht lijkt Christian Pulisic exact op tijd in vorm te komen. De vrije spits van AC Milan was afgelopen zondag maar weer eens trefzeker in San Siro. Een half jaar voor het eindtoernooi gaat het hem op meerdere vlakken erg goed.

Vandaag om 14:00 door Hugo Heinen

De statistieken spreken voor zich. Pulisic mag zich voorlopig topscorer noemen van de Italiaanse competitie, terwijl hij minder dan de helft van de wedstrijden in de basis begon. Als je zijn goals en assists bij elkaar optelt, loopt de Amerikaan dan ook zo goed als één op één. Daarmee is de 27-jarige aanvaller een cruciale factor voor Milanezen. Overigens samen met Christopher Nkunku, met wie dit seizoen regelmatig een geïmproviseerd spitsenduo vormt. 

Van de twee niet bepaald klassieke centrumspitsen is Pulisic veruit het meest productief. Echte concurrentie is er even niet, omdat Rafael Leão en Santiago Giménez beiden kampen met fysieke klachten. Maar al keren die terug, reden tot passeren van Pulisic lijkt er dus niet. Ook afgelopen seizoen was de American Messi al de meest productieve bij AC. De druk van de natie lijkt voorlopig dus geen negatieve werking op de 82-voudig international te hebben.

American Messi

En dat terwijl die druk niet mals is. De laatste jaren is het vaak met grappen afgedaan, maar in de Verenigde Staten lijkt wel degelijk een mania rond de veruit beste speler van het land te zijn ontstaan. Pulisic is meer dan eens vergeleken met de man naar wie hij vroeger opkeek: Lionel Messi. Zelfs de huidige Mauricio Pochettino, de Argentijnse bondscoach van Amerika, zei afgelopen zomer dat die vergelijkingen terecht zijn. "Hij is een iconische speler. Als je de kinderen op straat vraagt naar een speler, is het in Amerika altijd Pulisic", aldus Pochettino.

Foto: BSR Agency

Toch won de alom geliefde ster nog geen enkele hoofdprijs met zijn land. Drie keer de Nations League, dat wel. Maar geen enkele Gold Cup, ook geen Copa América en uiteraard ook geen WK. Een reden extra waarom het komende zomer moet gaan gebeuren. Nee, men zal in Amerika niet verwachten dat het WK gewonnen wordt. Het overtreffen van de prestaties in 2022, waarin de VS werd uitgeschakeld door Oranje in de achtste finale, zal wel op prijs gesteld worden.

Sydney Sweeney

De aandacht is tot een hoogtepunt gestegen, dat lijkt duidelijk, terwijl Pulisic blijft presteren. En dan is er ook nog eens een relatiegerucht over het nationale pronkstuk opgedoken. Hij zou optrekken met Sydney Sweeney, een ander nationaal pronkstuk. De berichten verspreidde zich afgelopen dagen over verschillende media, ook over de rest van de wereld. Pulisic heeft de teksten echter ontkent via sociale media. Focus op het voetbal. Focus op het WK.

Foto: BSR Agency

 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.