Afgelopen zaterdagavond ging het in de met 5-1 gewonnen thuiswedstrijd tegen Excelsior akelig mis voor Ricardo Pepi. De Amerikaanse spits viel na het binnenschieten van de 2-0 verkeerd, waardoor hij zijn onderarm brak. Een bittere pil voor de 23-jarige, die het afgelopen seizoen ook al kampte met een zware knieblessure. De verwachting is dat hij ruim twee maanden uit de roulatie zal zijn. PSV overweegt nu om in deze transferwindow een nieuwe spits aan te trekken.
Guus Til
De lopende nummer tien van PSV vulde dit seizoen al vaker de spitspositie in. Dat deed hij met verve, zo goed zelfs dat de vraag werd gesteld of Guus Til in deze vorm niet mee zou moeten naar het WK van komende zomer. In de elf wedstrijden waarin de 28-jarige Til in de spits begon, was hij goed voor negen doelpunten en een assist. Vooral zijn wisselwerking met Ismael Saibari werkt erg goed, omdat Til ruimtes trekt waarin de Marokkaan met zijn loopvermogen en diepgang kan duiken. Voor de korte termijn is Til absoluut geen verkeerde oplossing voor het spitsenprobleem, maar dan is het wel noodzakelijk dat hij fit blijft.
Robin van Duiven
Na Guus Til lijkt Robin van Duiven de meest voor de hand liggende optie. De 19-jarige aanvalsleider van Jong PSV maakte dit seizoen al veertien doelpunten in de Keuken Kampioen Divisie en moet daarmee alleen Romano Postema voor zich dulden op de topscorerslijst. Bovendien is hij aanvoerder van het elftal van Stijn Schaars. Komende zomer loopt zijn contract af en zal hij transfervrij vertrekken naar Real Valladolid. Mede daardoor nam PSV hem ook niet mee op trainingskamp. Het heeft nog niet mogen komen tot een debuut in het eerste elftal van de Eindhovenaren, maar misschien komt daar nog verandering in, nu de nood aan de man is. Peter Bosz heeft in ieder geval uitgesproken Van Duiven gewoon bij het eerste te halen wanneer hij inschat dat dat nodig is.
Joël Piroe
De 26-jarige oud-speler van PSV werd vorig seizoen in dienst van Leeds United topscorer van de Championship. Dit seizoen moet hij het in de Premier League veelal doen met een plek op de reservebank, ten faveure van Dominic Calvert-Lewin. Hij heeft meerdere malen aangegeven open te staan voor een terugkeer naar PSV, en dit zou een logisch moment kunnen zijn. Met een huurperiode van een halfjaar kan hij zelf weer aan speelminuten komen en PSV uit de brand helpen. Tegelijkertijd is het voor Piroe voordelig om minuten te maken: hij koos recent voor een interlandcarrière bij Suriname, waarmee hij komende zomer het WK hoopt te halen.
Transfervrije optie
Naast deze opties is er ook altijd nog de kans dat PSV op zoek gaat naar een buitenkansje op de transfervrije markt. Kijkend naar de spitsen die op dit moment zonder club zitten, vallen er een aantal namen op. Spelers als Paco Alcácer (onder meer ex-Barcelona en Borussia Dortmund), Divock Origi (onder meer ex-Liverpool en AC Milan) en Emmanuel Dennis (onder meer ex-Club Brugge en Nottingham Forest) staan op deze lijst. En voor de echte nostalgist is ook de inmiddels 37-jarige Diego Costa gratis op te pikken.


