Laatste nieuws
03.10Vermoedelijke opstelling Feyenoord: Van Persie moet sleutelen door schorsingen
00.10Ihattaren snel gewisseld tegen Ajax: 'Mag hopen dat hij zichzelf ook slecht vond'
00.05Invaller Karlsson schenkt Utrecht late zege op Groningen, ondanks missers 'Haaland'
00.00Grim verklaart uitblijven speeltijd voor Tomiyasu bij Ajax: 'Keuze maken'

Gisteren

23.59Grim heeft begrip voor afkeuren goal Dolberg: 'Maar als je het omdraait…'
23.57Vaessen mist 'over mijn lijk-mentaliteit' bij FC Groningen: 'Jongens, kom op!'
23.55Ajax is de derde club met drie verschillende scorende Belgen
23.54Slot verklaart opleving Liverpool: 'Nu zie je waar deze ploeg toe in staat is'
23.53Slot duidt ontwikkeling Liverpool: 'Szoboszlai is daarvan een perfect voorbeeld'
23.45Blessure Zinchenko zet domper op fraaie Ajax-zege: 'Ik maak me zorgen'
23.45RC Lens blaast Paris FC van het veld en verovert koppositie op PSG
23.42Duel met Ajax deed pijn aan ogen Buijs: 'Bus eerder naar huis...'
23.42Ajax-talent Mokio verbaast Kwakman: "Zo kun je toch niet voetballen?"
23.42Buijs pakte Fortuna-spelers aan in de rust: 'Verschrikkelijk'
23.38'Haaland van de Domstad' vestigt negatief doelpuntenrecord bij FC Utrecht
23.30Grim ziet verklaring voor goals Godts en Bounida: 'Wat bijdehand om te zeggen'
23.30Samenvattingen eredivisie: late winnende goals voor NAC, AZ en Utrecht
23.30Belgen wijzen Ajax de weg bij winst op Fortuna, aanwinst Zintsjenko valt uit
23.27Real Madrid soepel langs Real Sociedad en spaart zich voor Champions League
23.27Grim vertelt waar hij bij buitenspelers van Ajax op heeft gehamerd
23.25Van Polen: 'Dat is geen dom ventje bij Ajax, hij heeft een bepaalde branie'
23.25Lens houdt huis in Frankrijk, passeert PSG én is koploper van de Ligue 1
23.20Ajax heeft MVP van Eredivisie in huis: 'Begrijpelijk als het buitenland dan komt'
23.17Grim maakt zich zorgen over Zinchenko: 'Een heel hard gelag'
23.15Real Madrid heeft Mbappé niet nodig: Vinícius eist de hoofdrol op
23.15Twee goals in blessuretijd bezorgen AZ uitoverwinning op Excelsior
23.05Grim bevestigt MRI-scan voor Zinchenko: 'Dit is een heel hard gelag'
23.02Real Madrid heeft Mbappé even niet nodig dankzij dartelende Vinícius
22.59Liverpool naar achtste finales FA Cup door ruime overwinning op Brighton
22.57FC Utrecht heeft smaak weer te pakken en voltooit late comeback in Groningen
22.56VI Live: lees hier terug hoe de wedstrijden van de zaterdag verliepen
22.55Liverpool overtuigt weer eens en knikkert Brighton uit FA Cup
22.54Streep Szoboszlai hoogtepunt van overtuigende FA Cup-zege Liverpool
22.52Invaller Karlsson bezorgt Groningen kater: tweede zege op rij voor Utrecht
22.51'Kung-fu' Bizot gekraakt na rood: 'Die waanzin verandert heel de wedstrijd'
Resultaten x
binnenland
Foto: Pro Shots

Gyrano Kerk bloeit op onder Joseph Oosting bij Royal Antwerp

Joseph Oosting zorgt voor een schokeffect bij Royal Antwerp. De Nederlandse trainer is sinds zijn aanstelling bij The Great Old nog ongeslagen bij de club van directeur voetbalzaken Marc Overmars. Die opleving heeft hij mede te danken aan een speler in bloedvorm.

14-01-2026 12:00 door Julian Heijtbrink

Drie overwinningen uit vijftien wedstrijden en een veertiende plaats in de Belgische competitie, die uit zestien teams bestaat. Dat was de pijnlijke realiteit in Antwerpen. De club, die drie seizoenen geleden nog landskampioen werd onder succestrainer Mark van Bommel en daarmee voor het eerst sinds 1957 de titel pakte, was deze positie niet gewend. Na een zesde en vijfde plaats in de daaropvolgende seizoenen zakte Royal Antwerp onder leiding van Stef Wils, assistent van Van Bommel, af richting degradatiestress. De club voelde zich genoodzaakt in te grijpen en nam afscheid van Wils.

Met de komst van Joseph Oosting werd de Nederlandse enclave in Antwerpen verder uitgebreid. Naast Overmars lopen er met Glenn Bijl, Isaac Babadi, Gyrano Kerk en Vincent Janssen al meerdere oud-Eredivisiespelers rond bij The Great Old. De 53-jarige trainer uit Emmen kreeg de opdracht om snel voor een ommekeer te zorgen. Dat lukte direct.

Foto: Pro Shots

Oosting zorgde bij zijn debuut voor een stunt door op bezoek bij Club Brugge met 0-1 te winnen. Het bleek het startsein van een sterke reeks. In de vier daaropvolgende competitiewedstrijden pakte Royal Antwerp tien punten. Alleen tegen Anderlecht werd er gelijkgespeeld (2-2).

Ook in de Croky Cup blijft Antwerp onder Oosting in de race voor een prijs. De weg ging niet zonder slag of stoot. Tegen STVV was een strafschoppenserie nodig en in de kwartfinale tegen laagvlieger RAAL La Louvière viel de beslissing pas in de verlenging. Toch staat de teller nog altijd op nul nederlagen sinds de komst van de Nederlandse trainer.

Een belangrijk aandeel in het succes heeft Gyrano Kerk. De oud-aanvaller van onder meer FC Utrecht en Lokomotiv Moskou verkeert in uitstekende vorm. Sinds de aanstelling van Oosting was de Surinaams international al goed voor zes doelpunten en vier assists. Onder de vorige trainer wist Kerk nog niet te scoren, mede door blessureleed. Bij Oosting start hij meestal vanaf de rechterflank, maar zijn veelzijdigheid maakt hem ook inzetbaar aan de linkerkant of zelfs in de spits.

Foto: Pro Shots

De vraag is wel hoe lang Oosting nog over zijn smaakmaker kan beschikken. Kerk beschikt over een aflopend contract dat aan het einde van het seizoen loopt. Aan de trainer zal het niet liggen. “Ik hoop dat hij blijft,” zegt Oosting in Het Nieuwsblad. “En ik ga wel doorduwen, ja.” Ook Marc Overmars wil nog een poging wagen om de aanvaller langer aan de club te binden, zeker omdat Kerk zelf de deur openhoudt voor een nieuwe verbintenis. “Ik sta voor alles open, maar ik kan mezelf de dingen niet aanreiken. We zien het wel,” aldus Kerk tegenover de Belgische media.




Aanmelden
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
avonturiers Laatste: Interview Danny van Bakel: "Ik ben gescout toen ik half dronken op het veld stond"
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.