Laatste nieuws

Gisteren

23.51Zomertransfers Eredivisie seizoen 2026/27: alle clubs op een rij
23.33'Eén FIFA-official nam omstreden Balogun-besluit, zeventien leden niet betrokken'
23.31Real Madrid-aanwinst Konaté glimt van trots: 'Ik besef het nog niet'
23.14Kane laat heel ander geluid dan Bellingham horen: 'Hij weet dat als geen ander'
23.07Neville onder de indruk van 'superster' Bellingham: 'Nog nooit meegemaakt'
23.05Kieft hoopt op één man als WK-gast bij NOS: 'Maar meneer geeft weer niet thuis'
22.49'Ajax kijkt rond in Zweden: Amsterdammers gelinkt aan zeventienjarige linksbuiten'
22.43Mijnans ziet 'topspitsen' bij PSV: 'Zo'n speelwijze ben ik helemaal niet gewend'
22.27Droom van Mijnans komt uit: 'Niet veel clubs konden mij altijd CL bieden'
22.20Rodri heeft tip voor Lamine Yamal: 'Soms wat rustiger aan doen'
22.10Merel van Dongen slaat terug: ‘Van hetzelfde niveau als bij de mannen’
22.10Romano: clubs strijden om handtekening van peperdure Wolves-spits Arokodare
22.05Schreuder eerlijk bij NEC: 'Ik verwacht dat hij later deze zomer nog wel vertrekt'
22.04Kaczmarek troeft oude club NAC af in strijd om Nunnely
22.00LIVE Transfers: Feyenoord verwacht grote biedingen, Stones kan naar Serie A
21.58Uruguay schuift Forlán naar voren na WK-debacle
21.58Uruguay schuift na WK-debacle Forlán naar voren
21.54'Aston Villa houdt Zwitserse WK-parel Manzambi uit handen van Newcastle'
21.53Infantino wil WK met 64 landen onderzoeken en verdedigt hoge ticketprijzen
21.48PSV-transfer niet uitgesloten: 'Als ik daar geen minuten kan maken, dan elders'
21.45'Feyenoord spot ook binnenlandse keepersoptie, maar transfer lijkt ver weg'
21.43Kane sust relletje tussen Tuchel en Bellingham: 'Hij houdt ons scherp'
21.40Belgische analisten wijzen ideale nieuwe bondscoach aan: 'Er is geen geld meer'
21.25Feyenoord denkt aan 'interessant project': 'Ik zou hem liever hebben dan Borges'
21.11Ontknoping in aantocht: dit is het volledige programma van de slotweek op het WK
21.10Opmerkelijk: FIFA gaat stukjes gras uit WK-finale verkopen tegen flink bedrag
21.03'Nunnely wijst Nederlandse club af en gaat avontuur aan in Polen'
20.46De Seleçao als tweede missie van Caio Henrique bij Ajax
20.43Telegraaf bevestigt Spaans nieuws: 'Ajax-transfer Ter Stegen mogelijk in gevaar'
20.43Japanse doelman heeft clubs voor het uitkiezen, Mazraoui gelinkt aan AC Milan
20.40Borst claimt: 'Na de transfer van Steur is Ajax bang dat hij ook vertrekt'
20.25'Sterspeler Brighton betrokken bij verkeersongeval, één vrouw raakt gewond'
20.23Kaczmarek troeft NAC af in strijd om Nunnely
20.20'Ajax kan Ter Stegen-alternatief afstrepen: Club Brugge slaat grote slag'
20.12Marathonman Rice 'lag drie dagen op bed' voorafgaand aan kwartfinale WK
Resultaten x
binnenland
Foto: Pro Shots

FC Twente-icoon Sander Boschker nu materiaalman: "Ik heb soms huilend op bed gelegen"

Op 24 mei 2001 was Sander Boschker (55) de gevierde man bij FC Twente in de bekerfinale tegen PSV. De oud-keeper stopte drie strafschoppen tijdens de penaltyserie in De Kuip. 25 jaar later geniet Boschker nog altijd een iconische status in de regio Enschede, mede dankzij nóg een bekerwinst met 'zijn' FC Twente, in 2011. De clubicoon, geëerd met een standbeeld bij De Grolsch Veste, voelt zich nu op zijn gemak buiten de spotlights. "Ik heb nog geen moment stress gehad als materiaalman."

23-01-2026 12:00 door Sander Berends

Sinds twee seizoenen is de voormalig doelman, bij de club tevens geëerd met een standbeeld, werkzaam als materiaalman bij het eerste elftal. Eerst bij hoofdtrainer Joseph Oosting, nu bij diens opvolger John van den Brom. Nee, het was niet per se de rol die hij voor ogen had na zo’n twintig jaar bij FC Twente onder de lat. Boschker deed bij FC Twente eerst ervaring op bij de marketingafdeling, was assistent bij Jong FC Twente en werkte zeven jaar als keeperstrainer bij het eerste elftal.

Gecanceld

Maar van die rol werd hij niet gelukkig, vooral door de verplichting van de opleiding tot Goalkeepercoach 3. Wanneer clubs Europees voetbal spelen, moeten ze beschikken over een keeperstrainer met zo’n diploma. "Ik ben twee keer aan die cursus begonnen. De eerste keer werd-ie gecanceld. Dat was nog in de coronaperiode", vertelt Boschker tegenover onze medewerker Guus Hetterscheid in de dikke KNVB Bekerspecial van ELF Voetbal, die via deze link handig online is te bestellen.

"Patrick Lodewijks, met wie ik toen een goede klik had, ging op dat moment weg als docent. Twee jaar later ben ik weer begonnen, maar ik merkte snel dat ik veel moeite had om aan te haken. Ik hoorde van meer jongens dat het een hele pittige cursus is, zeker om naast de werkzaamheden bij de club te doen. Ik ben niet opgegroeid met het werken met een laptop. Andere jongens waren daar veel handiger in. Wat zij in een half uur deden, kostte mij een week."

Huilend op bed

"Ik kreeg steeds meer stress, sliep slecht. Dat tastte mijn humeur aan. Op het trainingsveld staan met de keepers vond ik mooi, maar er kwam steeds meer bij kijken. Je mag best weten: ik heb soms huilend op bed gelegen. Wat als ik de cursus niet haal en geen keeperstrainer meer kan blijven bij FC Twente? Wat moet ik dan? Dan ga je meer nadenken over wat je wil en kunt. Ook op de club merkten steeds meer mensen dat ik niet langer de altijd opgewekte Sander was."

Foto: Pro Shots

Het was voormalig FC Twente-directeur Paul van der Kraan die Boschker aan het denken zette. "In een gesprek met Paul vroeg hij aan mij: is de rol van materiaalman niets voor jou? Bij de club was al bekend dat Jacob Malki na bijna dertig jaar zou stoppen als materiaalman. Ik dacht eerst: waar heb jij het nou over? Materiaalman? Maak je een grap? Maar ik liet de vraag op mij inwerken en hoe meer ik erover nadacht, hoe meer ik dacht: laten we het gewoon proberen. Misschien is het toch iets voor mij. Dat is gebleken. Ik ga sinds anderhalf jaar weer fluitend naar de club."

Verantwoordelijkheid

Boschker vertelt waarom zijn nieuwe rol hem meer verantwoordelijkheid geeft, maar daardoor ook juist meer rust. Waar hij tijdens wedstrijden van het eerste elftal is, wat hij als eerste taak uitvoerde toen hij in zijn nieuwe functie begon. En uiteraard vertelt hij over zijn vier bekerfinales, waarvan hij er drie jaar vanaf het veld meemaakte. Zoals de eindstrijd van 2001 net na de vuurwerkramp in Enschede. Welke keeper hem die dag tegen PSV inspireerde, waarom hij die avond aanvankelijk niet bij een café werd binnengelaten en blikt hij terug op 'de behoorlijke schoppartij' zoals hij de finale van 2009 duidt. En waarom de eindstrijd van 2011 hem juist veel voldoening opleverde. En meer!

Het volledige interview met Sander Boschker is te lezen in de dikke KNVB Bekerspecial van ELF Voetbal. Daarin is alles te vinden over het toernooi waarin al tachtig jaar de Dennenappel is te winnen. Niet alleen alle winnaars, ook alle records en leuke feiten zijn te lezen. Ook interviews met bekerhelden als recordwinnaar John Metgod en recordfinalist Gerald Sibon en Guyon Fernandez, de bekerheld van PEC Zwolle in 2014. We spraken met Harry Lubse over de finale van PSV in 1974 die de opmars richting de status van topclub inluidde, besteden aandacht aan Ajax 2 dat de halve finale haalde en spraken met de meest recente bekerheld Julius Dirksen over de winst van Go Ahead Eagles. Daarnaast de stunts van vijf amateurclubs: SV Hercules, Quick Boys, SV Marken, JVC Cuijk en RBC.

De extra dikke KNVB Special van ELF Voetbal valt bij de abonnees automatisch op de deurmat. De editie is ook te vinden op de bekende verkooppunten als de supermarkten, (kantoor)boekhandels en op de grote reislocaties. Denk aan Schiphol, Eindhoven Airport en de grotere NS-treinstations. Online bestellen kan ook via deze link. Voor 15 uur gedaan, betekent nog diezelfde dag verstuurd. Een abonnement afsluiten, is helemaal gemakkelijk. Elke nieuwe editie direct thuisgestuurd. Via deze link in een handomdraai afgesloten. Zoek je eigen welkomstgeschenk uit! Veel leesplezier!




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.