Laatste nieuws
03.50Vermoedelijke opstelling Feyenoord: Van Persie moet sleutelen door schorsingen
00.10Ihattaren snel gewisseld tegen Ajax: 'Mag hopen dat hij zichzelf ook slecht vond'
00.05Invaller Karlsson schenkt Utrecht late zege op Groningen, ondanks missers 'Haaland'
00.00Grim verklaart uitblijven speeltijd voor Tomiyasu bij Ajax: 'Keuze maken'

Gisteren

23.59Grim heeft begrip voor afkeuren goal Dolberg: 'Maar als je het omdraait…'
23.57Vaessen mist 'over mijn lijk-mentaliteit' bij FC Groningen: 'Jongens, kom op!'
23.55Ajax is de derde club met drie verschillende scorende Belgen
23.54Slot verklaart opleving Liverpool: 'Nu zie je waar deze ploeg toe in staat is'
23.53Slot duidt ontwikkeling Liverpool: 'Szoboszlai is daarvan een perfect voorbeeld'
23.45Blessure Zinchenko zet domper op fraaie Ajax-zege: 'Ik maak me zorgen'
23.45RC Lens blaast Paris FC van het veld en verovert koppositie op PSG
23.42Duel met Ajax deed pijn aan ogen Buijs: 'Bus eerder naar huis...'
23.42Ajax-talent Mokio verbaast Kwakman: "Zo kun je toch niet voetballen?"
23.42Buijs pakte Fortuna-spelers aan in de rust: 'Verschrikkelijk'
23.38'Haaland van de Domstad' vestigt negatief doelpuntenrecord bij FC Utrecht
23.30Grim ziet verklaring voor goals Godts en Bounida: 'Wat bijdehand om te zeggen'
23.30Samenvattingen eredivisie: late winnende goals voor NAC, AZ en Utrecht
23.30Belgen wijzen Ajax de weg bij winst op Fortuna, aanwinst Zintsjenko valt uit
23.27Real Madrid soepel langs Real Sociedad en spaart zich voor Champions League
23.27Grim vertelt waar hij bij buitenspelers van Ajax op heeft gehamerd
23.25Van Polen: 'Dat is geen dom ventje bij Ajax, hij heeft een bepaalde branie'
23.25Lens houdt huis in Frankrijk, passeert PSG én is koploper van de Ligue 1
23.20Ajax heeft MVP van Eredivisie in huis: 'Begrijpelijk als het buitenland dan komt'
23.17Grim maakt zich zorgen over Zinchenko: 'Een heel hard gelag'
23.15Real Madrid heeft Mbappé niet nodig: Vinícius eist de hoofdrol op
23.15Twee goals in blessuretijd bezorgen AZ uitoverwinning op Excelsior
23.05Grim bevestigt MRI-scan voor Zinchenko: 'Dit is een heel hard gelag'
23.02Real Madrid heeft Mbappé even niet nodig dankzij dartelende Vinícius
22.59Liverpool naar achtste finales FA Cup door ruime overwinning op Brighton
22.57FC Utrecht heeft smaak weer te pakken en voltooit late comeback in Groningen
22.56VI Live: lees hier terug hoe de wedstrijden van de zaterdag verliepen
22.55Liverpool overtuigt weer eens en knikkert Brighton uit FA Cup
22.54Streep Szoboszlai hoogtepunt van overtuigende FA Cup-zege Liverpool
22.52Invaller Karlsson bezorgt Groningen kater: tweede zege op rij voor Utrecht
22.51'Kung-fu' Bizot gekraakt na rood: 'Die waanzin verandert heel de wedstrijd'
Resultaten x
binnenland
Foto: Pro Shots

Japanse enclave in de Eredivisie blijft intact richting WK

Ook na het sluiten van de winterse transfermarkt zijn er nog altijd negen Japanse spelers actief in de Eredivisie. Ondanks concrete belangstelling voor meerdere spelers bleef het aantal gelijk aan dat van voor de winterstop. Dat maakt de Nederlandse competitie extra interessant in aanloop naar het WK, waar Oranje in de groepsfase tegenover Japan staat.

04-02-2026 16:00 door Julian Heijtbrink

De samenstelling van het Japanse gezelschap is wel iets veranderd. Kento Shiogai vertrok bij NEC en maakte per direct de overstap naar VfL Wolfsburg. De 20-jarige spits had in Nijmegen nog een contract tot medio 2028, maar de Duitse club lichtte een afkoopclausule van tien miljoen euro. Shiogai scoorde zeven keer in de Eredivisie, allemaal als invaller. Ook zijn vier doelpunten van het seizoen ervoor vielen zonder basisplaats, waarmee hij een uniek record vestigde: de meest doelpunten ooit als invaller zonder ook maar één treffer als basisspeler.

Foto: Pro Shots

Een andere Japanner bij NEC, Kodai Sano, bleef juist aan boord. “Ik heb meerdere aanbiedingen gehad en de afgelopen tien dagen waren zwaar,” vertelde hij op het clubkanaal. De middenvelder, in 2023 voor 450.000 euro overgenomen van Fagiano Okayama, ligt nog vast tot de zomer van 2028. NEC mikt op een zomerse transfer en Sano hoopt zich dit seizoen zowel bij topclubs als bij de nationale ploeg in de kijker te spelen. Daarnaast beschikt NEC met Koki Ogawa over nóg een Japanse aanvaller. Hoewel hij niet altijd basisspeler is, komt hij vrijwel iedere wedstrijd in actie. Dat leverde hem al zeven doelpunten in achttien duels op.

Het vertrek van Shiogai werd elders in de Eredivisie opgevangen. AZ haalde Rion Ichihara binnen, een centrale verdediger afkomstig van RB Omiya Ardija uit de Japanse tweede divisie. Hij tekende in Alkmaar een contract tot medio 2031. Zijn komst is mede te danken aan Seiya Maikuma, die AZ wees op zijn landgenoot. De rechtsback zelf kende een moeizaam seizoen door blessureleed en miste de gehele eerste seizoenshelft, maar maakte in 2026 alweer zijn rentree.

Ook individueel succes lonkt nog altijd voor Japanse spelers. Feyenoord-spits Ayase Ueda is hard op weg om de eerste Japanse topscorer van de Eredivisie te worden. Met achttien doelpunten in twintig wedstrijden staat hij ruim boven PSV’er Guus Til. De vorm van zowel Feyenoord als Ueda is sinds zijn vier doelpunten op 6 december wat afgenomen, maar zijn indrukwekkende seizoensstart lijkt voldoende om de Willy van der Kuijlen-trofee binnen te halen. De komst van verdediger Tsuyoshi Watanabe afgelopen zomer zorgde bovendien voor meer stabiliteit, wat Ueda zichtbaar ten goede kwam.

Foto: Pro Shots

Bij Ajax staan twee Japanse internationals onder contract. Ko Itakura kwam afgelopen zomer over van Borussia Mönchengladbach, maar wist nog geen vaste basisplaats te veroveren. Ondanks interesse van andere clubs bleef hij in Amsterdam. Takehiro Tomiyasu sloot zich vlak voor de winterstop aan bij Ajax nadat zijn contract bij Arsenal, na een zware blessure, in goed overleg was ontbonden. Afgelopen weekend maakte hij zijn debuut tegen Excelsior (2-2).

De negende Japanner is actief bij Sparta Rotterdam. Linksbuiten Shunsuke Mito verkeert in uitstekende vorm en was in 2026 al goed voor vier doelpunten. Met dat rendement lijkt een terugkeer in de nationale ploeg dichterbij te komen. Mito debuteerde vorig jaar juni al voor Japan, maar door een knieblessure bleef een vervolg uit. Inmiddels hebben alle Japanse Eredivisie-spelers hun interlanddebuut gemaakt, met uitzondering van AZ-verdediger Ichihara. Met het oog op Nederland–Japan op zondag 14 juni in Dallas is dat een ontwikkeling om scherp te volgen. De kans is groot dat meerdere Eredivisie-spelers tot de Japanse WK-selectie behoren, al zullen ze vermoedelijk niet allemaal afreizen.




Aanmelden
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
avonturiers Laatste: Interview Danny van Bakel: "Ik ben gescout toen ik half dronken op het veld stond"
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.