Laatste nieuws
01.45Nederlandse reserves verliezen besloten oefenduel met Oezbekistan
01.30Alleen het uitzicht bevalt bij Oranje
01.08Oranje-reserves kunnen basisploeg niet evenaren en verliezen nipt van Oezbeken
01.00FIFA bevestigt: Somalische scheidsrechter Artan kan niet fluiten op WK
00.24FIFA geeft duidelijkheid: dit is de eerste WK-wedstrijd van Danny Makkelie
00.20FIFA-regels stellen weggestuurde Til gerust: schorsing voor WK lijkt uitgesloten
00.15Christian Eriksen komt met persoonlijke boodschap na onwelwording
00.13Dumfries na vragen over Real Madrid: 'Ik ben een blij man'
00.07Gakpo over matige ambiance bij wedstrijd Oranje: 'Dat moet genoeg motivatie zijn'
00.05Makkelie begint tweede WK als scheidsrechter met openingswedstrijd van VS
00.03Oranje op rapport: Malen dissonant, Gakpo en Summerville de uitblinkers

Gisteren

23.58ESPN komt met duidelijkheid over eventuele schorsing Guus Til
23.55Oranje worstelt zich langs Oezbekistan en verliest Verbruggen in laatste WK-test
23.40'Voor Nederland spelen moet genoeg motivatie geven om je best te doen'
23.40Lichtpuntje Gakpo niet tevreden met spel Oranje en zichzelf: 'Moet scherper'
23.38'Heel slecht' Oranje stelt Van Hooijdonk teleur: 'Er is toch een beetje paniek'
23.36Trippier heeft na vertrek bij Newcastle United nieuwe club gevonden
23.30Somalische WK-scheidsrechter bij aankomst in Verenigde Staten geweigerd
23.26Koeman mist scherpte bij Oranje: 'Dat is wel wat een beetje hoofdpijn geeft'
23.14Verbazing om Van Dijk: 'Als aanvoerder een rol om wanprestatie te duiden'
23.09Magistrale Olise steelt de show in Frans sterrenensemble bij WK-generale
23.07Frankrijk slaagt voor laatste test voor WK, Olise steelt show met hattrick
23.05Van Dijk baalt van wegvallen Timber: 'Hij was een van de beste spelers van de PL'
22.55Somalische topscheidsrechter komt Verenigde Staten niet binnen en mist volledig WK
22.54Oranje op rapport: één uitblinker en veel zorgenkindjes in New York
22.51Gakpo de redder van Oranje na rode kaart Til, maar zorgen om Verbruggen
22.50Drie tactische conclusies na Nederland-Oezbekistan
22.49Kansen missend Oranje wint WK-generale diep in blessuretijd van Oezbekistan
22.48Direct rood voor Guus Til: onzekerheid over schorsing voor start voor WK
22.48Janssen verbaast zich over ontslag Van Persie over Rigaux: 'Dat kán niet'
22.40Koeman staat achter Van Nistelrooij-besluit: 'Hij kon het niet meer cancelen'
22.30Het wordt 'flink aanpoten in Kansas', beseft Van Dijk na teleurstellende WK-opwarmer
22.30VI Live: Oranje overtuigt niet in laatste test voor WK-start
22.29Domper voor Oranje: basisklant van het veld met blessure na vervelende val
22.28Bondscoach Ecuador zat drie dagen in de bus voor leermeester Sampaoli
Resultaten x
binnenland
Foto: Pro Shots

Japanse enclave in de Eredivisie blijft intact richting WK

Ook na het sluiten van de winterse transfermarkt zijn er nog altijd negen Japanse spelers actief in de Eredivisie. Ondanks concrete belangstelling voor meerdere spelers bleef het aantal gelijk aan dat van voor de winterstop. Dat maakt de Nederlandse competitie extra interessant in aanloop naar het WK, waar Oranje in de groepsfase tegenover Japan staat.

04-02-2026 16:00 door Julian Heijtbrink

De samenstelling van het Japanse gezelschap is wel iets veranderd. Kento Shiogai vertrok bij NEC en maakte per direct de overstap naar VfL Wolfsburg. De 20-jarige spits had in Nijmegen nog een contract tot medio 2028, maar de Duitse club lichtte een afkoopclausule van tien miljoen euro. Shiogai scoorde zeven keer in de Eredivisie, allemaal als invaller. Ook zijn vier doelpunten van het seizoen ervoor vielen zonder basisplaats, waarmee hij een uniek record vestigde: de meest doelpunten ooit als invaller zonder ook maar één treffer als basisspeler.

Foto: Pro Shots

Een andere Japanner bij NEC, Kodai Sano, bleef juist aan boord. “Ik heb meerdere aanbiedingen gehad en de afgelopen tien dagen waren zwaar,” vertelde hij op het clubkanaal. De middenvelder, in 2023 voor 450.000 euro overgenomen van Fagiano Okayama, ligt nog vast tot de zomer van 2028. NEC mikt op een zomerse transfer en Sano hoopt zich dit seizoen zowel bij topclubs als bij de nationale ploeg in de kijker te spelen. Daarnaast beschikt NEC met Koki Ogawa over nóg een Japanse aanvaller. Hoewel hij niet altijd basisspeler is, komt hij vrijwel iedere wedstrijd in actie. Dat leverde hem al zeven doelpunten in achttien duels op.

Het vertrek van Shiogai werd elders in de Eredivisie opgevangen. AZ haalde Rion Ichihara binnen, een centrale verdediger afkomstig van RB Omiya Ardija uit de Japanse tweede divisie. Hij tekende in Alkmaar een contract tot medio 2031. Zijn komst is mede te danken aan Seiya Maikuma, die AZ wees op zijn landgenoot. De rechtsback zelf kende een moeizaam seizoen door blessureleed en miste de gehele eerste seizoenshelft, maar maakte in 2026 alweer zijn rentree.

Ook individueel succes lonkt nog altijd voor Japanse spelers. Feyenoord-spits Ayase Ueda is hard op weg om de eerste Japanse topscorer van de Eredivisie te worden. Met achttien doelpunten in twintig wedstrijden staat hij ruim boven PSV’er Guus Til. De vorm van zowel Feyenoord als Ueda is sinds zijn vier doelpunten op 6 december wat afgenomen, maar zijn indrukwekkende seizoensstart lijkt voldoende om de Willy van der Kuijlen-trofee binnen te halen. De komst van verdediger Tsuyoshi Watanabe afgelopen zomer zorgde bovendien voor meer stabiliteit, wat Ueda zichtbaar ten goede kwam.

Foto: Pro Shots

Bij Ajax staan twee Japanse internationals onder contract. Ko Itakura kwam afgelopen zomer over van Borussia Mönchengladbach, maar wist nog geen vaste basisplaats te veroveren. Ondanks interesse van andere clubs bleef hij in Amsterdam. Takehiro Tomiyasu sloot zich vlak voor de winterstop aan bij Ajax nadat zijn contract bij Arsenal, na een zware blessure, in goed overleg was ontbonden. Afgelopen weekend maakte hij zijn debuut tegen Excelsior (2-2).

De negende Japanner is actief bij Sparta Rotterdam. Linksbuiten Shunsuke Mito verkeert in uitstekende vorm en was in 2026 al goed voor vier doelpunten. Met dat rendement lijkt een terugkeer in de nationale ploeg dichterbij te komen. Mito debuteerde vorig jaar juni al voor Japan, maar door een knieblessure bleef een vervolg uit. Inmiddels hebben alle Japanse Eredivisie-spelers hun interlanddebuut gemaakt, met uitzondering van AZ-verdediger Ichihara. Met het oog op Nederland–Japan op zondag 14 juni in Dallas is dat een ontwikkeling om scherp te volgen. De kans is groot dat meerdere Eredivisie-spelers tot de Japanse WK-selectie behoren, al zullen ze vermoedelijk niet allemaal afreizen.




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.