Laatste nieuws
18.30Adidas promoveert Ajax naar ‘local elite’-status
18.30Feyenoord-aanwinst openhartig over fitheid: 'Ben nog niet honderd procent'
18.30Koeman moet knopen doorhakken: zoveel spelers mogen er mee naar het WK 2026
18.15United tast in het duister rond De Ligt-blessure: 'Geen tijdlijn voor terugkeer'
18.12Ajax promoveert binnen Adidas en komt bij elite
18.05De val én reparatie van Jong Ajax: 'Twintigste staan kon in mijn tijd echt niet'
18.02Dit zijn de genomineerden voor de Bronzen Schilden in derde periode
18.00Inzoomen op de genomineerden in de Keuken Kampioen Divisie
17.55'Ik kijk uit naar de wedstrijd tegen Ajax, blijft toch mijn cluppie'
17.52West Ham-lichtpuntje Summerville bespreekt band met manager en WK-droom
17.52Itakura ontbreekt nog in Zwolle, duo keert wel terug
17.45Ergernis Van Persie over snelle kritiek op Sterling: 'Lekker op z'n Nederlands'
17.42Schreuder reageert: "Ik heb niet zoveel met Ajax"
17.40'PSV niet alleen in België: ook Ajax op de tribune bij Europa League-wedstrijd'
17.33Van Persie verrast journalisten met bloemetje
17.20Interesse voor Groningen-uitblinker Taha: Belgische top en Bundesliga-club
17.17Dit is het speelschema voor de achtste finale in de Champions League
17.12'NEC-trainer Dick Schreuder stelt keiharde harde eis bij mogelijk vertrek'
17.00VP-Voetbalkantine: 'Taha is klaar voor een stap richting de Nederlandse top'
17.00Toen Piet Schrijvers Ajax verruilde voor PEC Zwolle
16.55NEC-sterkhouder kondigt contractnieuws aan: 'Dat gaat wel goed komen'
16.55Twijfels bij Feyenoord-aanstelling Van Wonderen: 'Als je twee jaar zoekt...'
16.50Driessen ziet einde verhaal voor Beuker bij Ajax: 'Zichzelf overbodig gemaakt'
16.45Almere-talent en neefje van oud-Ajacied Emanuelson schittert bij Suriname Onder-20
16.45Lange zit verwacht: weinig zuivere speeltijd bij NEC en Fortuna
16.40Bosz spreekt waardering uit: 'Belangrijk dat mijn spelers vrij in hun hoofd zijn'
16.35'Blessure-update bij Ajax: Itakura nog afwezig, twee sterkhouders zijn wél fit'
16.35De ontdekker van Steven Berghuis verdwijnt uit het Abe Lenstra Stadion
16.30Ernest Faber is 'gewoon' nog trainer: 'Commotie om niks'
16.30Faber: 'Het was een normale week, maar het is niet normaal uitgelegd'
16.25Van Persie gewaarschuwd voor Van Wonderen: 'Als hij die ambitie heeft...'
16.22Van den Brom krijgt goed en slecht nieuws richting Feyenoord
16.05Verweij onthult Ajax-wensen voor de zomer: 'Eén van aandachtspunten voor Cruijff'
16.05Van Persie verrast journalisten met bloemetje: 'Voor de prettige samenwerking'
16.05Heracles omschrijft situatie rond afwezigheid Faber als 'storm in glas water'
Resultaten x
binnenland
Foto: Pro Shots

Zo verliep de vorige KNVB Bekerwedstrijd tussen NEC en PSV

Dinsdag trappen NEC en PSV om 20.00 uur de halve finale van de KNVB Beker af. In het Goffertstadion ontvangt de huidige nummer drie van de Eredivisie de koploper. Voor de laatste bekerwedstrijd tussen de twee clubs moeten we terug naar 2012. Op 2 februari won PSV met enorm veel moeite in eigen huis.

Vandaag om 16:00 door Sander Berends

In een ijskoud Philips Stadion werd het 3-2. De thermometer gaf aan dat het negen graden vroor (!), maar de daadwerkelijke gevoelstemperatuur lag nog een paar graden lager. PSV werd op dat moment getraind door Fred Rutten, bij NEC stond Alex Pastoor voor de spelersgroep. De Noord-Hollander in Nijmeegse dienst gaf vooraf aan dat de wisselspelers de wedstrijd vanuit de kleedkamer moesten bekijken, een unicum in de voetbalhistorie. In de 'Engelse' dug-out van NEC zat enkel de (flink ingepakte) technische staf.

Verdedigende fouten

Dries Mertens opende in de winterse omstandigheden binnen vijf minuten de score. Hij kreeg een afgeslagen corner voor de voeten en knalde de bal onhoudbaar voor doelman Gábor Babos in de touwen. De snelle treffer zorgde voor een onnauwkeuriger PSV. NEC werd daardoor gevaarlijk op de counter. Dat leverde de 1-1 van Nick van der Velden op. Na enkele verdedigende fouten op rij wist Marcelo een poging van Lasse Schöne op de doellijn te pareren. Vervolgens schoof de Braziliaan de bal pardoes in de voeten van de huidige assistent-trainer van NEC.

Daarna nam NEC het veldoverwicht over en creëerde de beste kansen. Zo haalde Kevin Strootman een schot van PSV-huurling Género Zeefuik van de lijn en belandde een spetterend schot van Leroy George op de lat boven doelman Przemyslaw Tyton. Aan het einde van de eerste helft nam PSV tegen de verhouding in opnieuw de leiding. Tim Matavz tekende in de 41e minuut voor de 2-1 na een fraaie combinatie tussen Ola Toivonen en Strootman. Enkele minuten later maakte Strootman er na voorbereidend werk van Jeremain Lens met een poeier 3-1 van.

Op het dak

Toch kon PSV niet met een gerust gevoel de warme kleedkamer opzoeken, want op slag van rust maakte Lasse Schöne uit een afgeslagen bal de aansluitingstreffer (3-2). In de tweede helft hadden beide ploegen veel kansen, maar er werd niet meer gescoord. Ola Toivonen had een grote mogelijkheid en Melvin Platje schoot aan de andere kant nog een bal boven op het dak van de goal. Ook claimden beide ploegen tevergeefs een strafschop.

PSV'er Georginio Wijnaldum viel na rust uit met een hoofdwond. Hij ging voor controle naar het ziekenhuis, maar de schade bleek mee te vallen. "Het doel was de volgende ronde en die hebben we gehaald. Maar de manier waarop stemt absoluut niet tot tevredenheid", zei PSV-coach Fred Rutten na afloop tegenover de camera van Eredivisie Live. "Wij kwamen de eerste helft niet in ons spel. Het scoreverloop was wel heel positief voor ons; de tegendoelpunten waren echter niet van de kwaliteit van de koploper van de Eredivisie. In de tweede helft hadden we de wedstrijd eigenlijk op slot moeten gooien met twee of drie doelpunten, waar we deden heel druk en moeilijk als we keuzes moesten maken voor het doel."

Foto: Pro Shots
Lasse Schöne (links) was verantwoordelijk voor de 3-2 in de vrieskou

Halve finale

In de halve finale van de KNVB Beker werd PSV aansluitend gekoppeld aan sc Heerenveen. Een duel dat in het Abe Lenstra Stadion afgewerkt zou worden. AZ - Heracles Almelo luidde de andere halve finale.

2 februari 2012, kwartfinale KNVB Beker

PSV - NEC 3-2 (3-2)

5. Mertens 1-0, 15. Van der Velden 1-1, 41. Matavz 2-1, 43. Strootman 3-1, 45+1. Schöne 3-2, scheidsrechter: Makkelie, toeschouwers: 11.000. Gele kaarten: Toivonen (PSV), George, Goossens (PSV).
PSV: Tyton; Manolev, Marcelo, Bouma, Willems (69. Wuytens); Wijnaldum (61. Labyad), Strootman, Toivonen (82. Hutchinson); Lens, Matavz en Mertens.
NEC: Babos; Szélesi, Van Eijden (78. Nijland), Nuytinck, Conboy; Van der Velden, Vadócz, Schöne, Koolwijk (69. Platje); George en Zeefuik (69. Goossens).




Aanmelden
avonturiers Laatste: Ahannach bloeit op in Thailand: “Zelfs de ultra’s van de tegenstander zingen voor je”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.