Laatste nieuws
22.00Kim Kardashian verrast met verkoop voetbalshirt van Nederlandse amateurclub
21.58Cambuur steeds dichter bij de Eredivisie, schrik om PSV'er Fernandez
21.57Cambuur blijft ADO op de hielen in titelstrijd, Vitesse wint bij Roda JC
21.57Harde uithaal na conclusie van Gullit: 'Triest, dan zijn het amateurs bij Ajax'
21.50Gullit keihard voor Bosz en twee PSV-spelers: 'Als mietjes, hij houdt in'
21.4466-jarige Ancelotti blijft tot WK 2030 aan bij Brazilië, Neymar valt af voor oefenduels
21.40Feyenoord-icoon streng voor Sterling: 'Hij heeft een beetje een dikke buik'
21.30Gullit: 'Bosz heeft zijn huiswerk niet gedaan'
21.29Vink verbaasd: 'Waar heeft hij twaalf tot veertien wedstrijden gezeten?!'
21.22Drommel overvalt Driessen en Verweij op Arena-parkeerdek: 'Hij vroeg Valentijn...'
21.19LIVE: Jong PSV ontsnapt aan tweede tegengoal
21.10Mega PSV-talent loopt 'fikse blessure' op en verlaat veld onder ondersteuning
21.06Ajax krijgt dringend advies: 'Ze moeten hem zo snel mogelijk vastleggen'
21.05Gijp over veelbesproken Linssen-goal: 'Ik heb het een paar keer gezien, maar...'
21.05Bayern-coach Kompany hevig onder vuur in Duitsland: 'Dit is gewoon erg ongepast'
20.45Praat mee op VP: Brentford met Jordan Henderson en Sepp van den Berg in PL
20.43'Ajax slaat grote slag en kaapt toptalent weg bij Eredivisie-club'
20.43Fernandez uit duel met FC Den Bosch geschopt
20.35Driessen fileert 'treurig' Ajax: 'Spelers lieten de trainer in de steek...'
20.24Arbeloa kondigt rentree Mbappé aan en wuift suggestie van Spaanse pers weg
20.20Ex-Feyenoord-talent (23) bekeert zich tot islam: 'Mijn beeld was gewoon verkeerd'
20.10Ancelotti maakt gedurfde keuze bij Brazilië en laat voetballegende wederom thuis
20.08Arteta en Calafiori prijzen Dowman: 'Zo jong, maar al zo volwassen'
20.05Driessen wijst favoriet aan bij Feyenoord - Ajax: 'Wereld van verschil'
19.51Ancelotti stelt van WK dromende Neymar toch weer teleur
19.50Van Hanegem laakt dubbele agenda Feyenoord-watcher: 'Dat is triest'
19.45Praat mee op VP: Roda JC Kerkrade - Vitesse
19.45De waanzinnige opmars van United: 'Dit kon iedereen bedenken'
19.35Ongeloof om Feyenoord: 'Verschrikkelijk, schiet op met dat gekke gedoe'
19.33Pijnlijk statement Vink: 'Worden spelers opgesteld... Is dat Feyenoord-waardig?'
19.22Jans wijst op de verschillen tussen toen en nu bij opgekrabbeld FC Utrecht
19.05Praat mee op VP: Helmond Sport - SC Cambuur
19.00'Mooie dagen in Amsterdam: na Ajax-basisdebuut ook terugkeer in nationale ploeg'
19.00'Het is officieel: Robin van Persie is diep gekwetst, op zijn hart getrapt'
18.55Dembélé ziet geen reden om contract bij PSG niet te verlengen
Resultaten x
binnenland
Foto: Pro Shots

Van Arnhem naar Miami: Room over eerste weken en online akkefietje met Howard

Eloy Room vertrok in 2024 bij Vitesse. Na een korte periode bij Cercle Brugge is hij geland in de Verenigde Staten, waar de doelman aan de slag gaat bij Miami FC. In januari tekende hij daar zijn contract. Room vertelt aan ELF Voetbal over zijn eerste weken bij zijn nieuwe club en over het online akkefietje met keeper Tim Howard. "Dan moet je niet gaan praten alsof de VS zo'n groot land is wat betreft voetbal."

03-03-2026 12:30 door Jor Keizers

Miami

In januari tekende Room plotseling een contract in de Verenigde Staten. “Uiteindelijk is het wel snel gegaan. De interesse kwam nog voor de eerste wedstrijd tegen Jamaica. Toen heb ik aangegeven dat ik mijn focus wilde hebben op Curaçao en de plaatsing voor het WK. Daarna heb ik die keuze gemaakt.” Die keuze was niet moeilijk. “Ik heb Amerika altijd al interessant gevonden. Toen ik jonger was, ben ik er al eens op vakantie geweest. Ik houd van Amerikaanse sporten, dat kijk ik heel graag. Ik heb er ook al vijf jaar gespeeld, Columbus is dan wel heel anders dan Miami. Toen ik Miami hoorde was het wel duidelijk.”

 

De 37-jarige doelman is blij met zijn transfer naar de Verenigde Staten. “Amerika is veel groter, ook qua sport. Als voetballer sta je hier niet snel in de spotlight omdat er zoveel andere sporten zijn. Dat zorgt er wel voor dat je hier minder herkend wordt. Dat vind ik wel fijn. Het is ook leuk om herkend te worden hoor, maar het heeft ook nadelen. Als je een keer een avondje uit wilt of iets leuks wilt doen met mijn gezin, dan kan het wel vervelend zijn. Op het begin is dat echt nog wel leuk, maar als je dat je hele carrière al doet, dan heb je liever de privacy een beetje terug.”

Tim Howard

Afgelopen week deed Tim Howard wat uitspraken over Curaçao, het land waarvoor Room al 65 wedstrijden heeft gespeeld. Howard sprak in de podcast Unfiltered Soccer negatief over de plaatsing van het eiland. Hij keurde de deelname van Curaçao af. Room reageerde fel: “Ik had altijd veel respect voor Tim Howard, hij was een van de keepers waar ik als jonge speler tegenop keek. Maar na dit gezien te hebben… ben ik al mijn respect voor hem kwijtgeraakt. We hebben dit verdiend met hard werken en toewijding door de jaren heen en we zullen mensen zoals hij laten zien dat we thuishoren op het WK.”

Foto: Pro Shots

Hij vertelt later nog waarom het hem zo geïrriteerd maakte. “Normaal reageer ik nooit op dat soort dingen. Howard is natuurlijk een keeper, dat komt wat dichter bij mij. Ik vond het overdreven negatief. Ik was echt teleurgesteld dat hij zo sprak, alsof we het niet verdienen. Uiteindelijk hebben we dit zelf afgedwongen. Ik heb zelf ook tegen de Verenigde Staten gespeeld, ik was niet zo onder de indruk van ze. Dit was in 2019, toen hadden wij een hele andere selectie dan nu. We hebben nipt verloren destijds, met 1-0. Dan moet je niet gaan praten alsof de VS zo'n groot land is wat betreft voetbal. De toon waarop hij sprak, irriteerde mij. Ik weet niet of hij durft te reageren. Ik heb nog niks gehoord.”




Aanmelden
kleedkamerhumor Laatste: Jeffry Fortes: “Met een zielig stemmetje vroeg hij: 'Heb jij dit gedaan?' Ik ging stuk!"
avonturiers Laatste: Miano van den Bos: groeien in de stilte van Litouwen
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.