Laatste nieuws
11.50Kijkers woest: mist Serdar Gözübüyük na zeven seconden rode kaart bij NEC - PSV?
11.49RKC noemt Kramer en Ihattaren bij presentatie Boëtius: 'Normaal onhaalbaar'
11.40Ontploffingen in Iran zorgen voor grote onzekerheid rond Finalissima-duel
11.24Hartverscheurend nieuws: Memphis en influencer Lary Simões verliezen dochtertje
11.16Drie blessures in zes dagen bij Barça: 'Daar moeten we over praten'
11.15Onzekere defensie en slordig middenveld bij Oranjevrouwen; de lessen van Polen-uit
11.05Farioli en Villas-Boas hekelen Sporting en arbitrage na bekerverlies
11.05Simeone diep onder de indruk van Barça-sterren: 'Ze zijn buitengewoon'
11.00VP-voetbalkantine: 'PSV en NEC zijn momenteel de beste clubs van Nederland'
10.55Schreuder vergelijkt zichzelf met 'gekke' toptrainer: 'Ik heb dat ook in me'
10.53Trump geeft keihard Iran-signaal af richting WK: "Het kan me echt niets schelen"
10.49McKenna looft 'uitzonderlijke' Matusiwa na winnende treffer
10.45NEC - Telstar gedroomde bekerfinale: 'Zou beloning voor goed beleid zijn'
10.40Slechts één Liverpool-Nederlander gespaard door Engelse pers: 'Dat was tekenend'
10.34Finalissima in Doha op losse schroeven, Londen in beeld als alternatief
10.30Schreuder weet niets van cadeau van NEC-eigenaar: 'Heeft niets tegen mij gezegd'
10.28Ajax-middenvelder traint extra met vader: 'Hij probeert me fysiek te slopen'
10.10AZ begint vlak voor bekeravond met opvallende werkzaamheden rond stadion
10.10'NEC is een verademing voor het Nederlands voetbal'
10.00Kraay in de bres voor Eredivisie-trainer: 'Elk jaar succesvol en zó overtuigend'
10.00Regeer ziet meer leiders bij Ajax: 'Dat groepje wordt nu steeds groter'
10.00Correia lovend over het AZ-middenveld: 'Hebben met hem een hele mooie dirigent'
09.55'PSV vult vacante trainersposities en mikt ook op langer verblijf Schaars'
09.48Bosz geeft strijd om KNVB Beker niet op: 'Ik heb nog twee kansen'
09.44Henderson kookt over en moet worden tegengehouden door ploeggenoten
09.35Johan Derksen ziet clubiconen afhaken bij Feyenoord: 'Komt allemaal door hem...'
09.35Van Hanegem noemt verrassend 'lichtpuntje' in Eredivisie: 'Heel leuk om te zien'
09.30Het stadion dat de purist zal missen tijdens het WK
09.26De Jong geniet van Cambuur: 'Een lust om naar te kijken'
09.25Schreuder doet boekje open over NEC-uitblinker: 'Dan komen er ander level clubs'
09.20Rondje KNVB Beker: NEC na spektakelpot tegen PSV naar de finale
09.15Slot geeft credits aan Wolves: 'Zij verdienden de gelukkige zege'
09.15Bosz stellig over PSV: 'Dan zeggen mensen dat Ajax en Feyenoord zo slecht waren'
09.13Feyenoord-fans zijn duidelijk en unaniem: 'Dat is echt Feyenoord-onwaardig'
09.05Linssen krijgt lachers op zijn hand tijdens persconferentie bij NEC
Resultaten x
binnenland
Foto: Pro Shots

Sondre Orjasaeter is eindelijk van de nul af

Afgelopen zondag beleefde FC Twente een ideale middag. In eigen huis werd met 2-0 gewonnen van Feyenoord en daarmee boekten de Tukkers eindelijk weer eens een zege in een topduel. Bovendien was daar het moment waar Sondre Orjasaeter al weken op wachtte: zijn eerste competitietreffer. Voor de Noorse miljoenenaankoop voelde het als een bevrijding.

Vandaag om 10:00 door Julian Heijtbrink

Twente legde afgelopen zomer vijf miljoen euro neer om de 22-jarige buitenspeler over te nemen van Sarpsborg 08. Daarmee behoort Orjasaeter tot de duurste aankopen uit de clubgeschiedenis. Alleen voor vijf spelers werd ooit meer betaald. De recordaankoop blijft vooralsnog Marc Janko, die in het seizoen 2010/11 voor zeven miljoen euro overkwam van RB Salzburg.

Dat forse prijskaartje drukte zichtbaar op de schouders van Orjasaeter. In Noorwegen stond hij al niet bekend als een veel scorerende vleugelaanvaller; in bijna zestig competitiewedstrijden maakte hij acht doelpunten. Ook in Enschede kwam zijn rendement moeizaam op gang. In zijn eerste 26 wedstrijden scoorde hij slechts twee keer, en dat was in bekerduels tegen amateurs. In de Eredivisie bleef een doelpunt lange tijd uit, al leverde hij wel vijf assists.

Foto: Pro Shots

Tegen Feyenoord leek het scenario aanvankelijk niet anders dan in de weken ervoor. Orjasaeter zocht veelvuldig de één-tegen-één op, kwam in kansrijke positie, maar zag zijn pogingen stranden. Tot minuut 72. De Noor ging opnieuw zijn directe tegenstander voorbij, passeerde rechtsback Mats Deijl en schoot oog in oog met doelman Timon Wellenreuther hard raak in de korte hoek, nota bene met zijn mindere linkerbeen. Poging nummer 51 in de Eredivisie was eindelijk goed voor zijn eerste competitiegoal. Geen enkele speler had dit seizoen meer schoten nodig voor zijn eerste treffer.

Met die statistiek rekende hij in één klap af. Zijn doelpunt gaf Twente niet alleen lucht, maar ook perspectief op de ranglijst. Door de zege op Feyenoord en puntenverlies van AZ klom de ploeg van trainer John van den Brom naar de vijfde plaats. De achterstand op nummer drie Ajax en nummer vier NEC werd verkleind tot respectievelijk drie en twee punten. De tweede plek lijkt met zeven punten achterstand op Feyenoord uit zicht, maar de derde plaats – en daarmee een ticket voor de voorrondes van de Champions League – is plots een realistisch doel.

Foto: Pro Shots

Toch wacht Twente een zwaar slot van het seizoen. In de laatste negen wedstrijden treft de ploeg nog alle clubs uit de top acht. Op de slotdag wacht bovendien een uitduel met PSV. Mogelijk staat er dan voor de Eindhovenaren weinig meer op het spel, maar voor Twente kan het weleens een allesbeslissende wedstrijd worden. Eén ding is zeker: met zijn eerste treffer heeft Orjasaeter in ieder geval een belangrijk hoofdstuk afgesloten en misschien wel een nieuwe fase ingeluid.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Miano van den Bos: groeien in de stilte van Litouwen
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.