In Limburg kwamen afgelopen week twee vacatures vrij. Roda JC maakte bekend dat het na dit seizoen afscheid neemt van hoofdtrainer Kevin van Dessel. De Belg is sinds afgelopen zomer eindverantwoordelijke in Kerkrade. Met nog vijf duels te gaan staat Roda achtste en is het nog volop in de race voor de play-offs, maar toch is besloten zijn aflopende contract niet te verlengen. Een paar kilometer verderop is de situatie bij MVV sportief gezien een stuk minder rooskleurig. De Maastrichtse club staat zestiende en neemt daarom na dit seizoen afscheid van trainer Peter van den Berg. MVV beschikte over een optie om zijn contract te verlengen, maar heeft besloten die niet te lichten.
Ook bij VVV-Venlo loopt het contract van hoofdtrainer Peter Uneken af. Uneken volgde dit seizoen de vertrokken John Lammers op. Met nog vijf speelrondes te gaan staat VVV op de dertiende plaats, met een achterstand van tien punten op de play-offplekken. De blik kan dus al voorzichtig op volgend seizoen, maar het is nog onduidelijk of dat met Uneken aan het roer zal zijn.
Foto: Pro ShotsDe naam van Uneken zingt bovendien rond bij FC Den Bosch. Daar werd in februari al bekendgemaakt dat Ulrich Landvreugd na dit seizoen vertrekt. Onder Landvreugd bereikte Den Bosch vorig seizoen de play-offs en ook dit seizoen is dat het doel. Met een negende plaats moet de club nog minstens één plek stijgen om uitzicht te houden op promotie naar de Eredivisie. Naast Uneken worden ook Bas Sibum en Rob Penders genoemd als mogelijke opvolgers.
Bij FC Eindhoven komt eveneens een trainerswissel. Hoofdtrainer Maurice Verberne lag er maanden uit met een beenbreuk, waarna Jan Poortvliet zijn taken overnam. Door wat de club omschreef als ‘een nieuwe dynamiek binnen staf en selectie’ werd besloten afscheid te nemen van Verberne. De 70-jarige Poortvliet maakt komende zomer naar verwachting weer plaats voor een nieuwe hoofdtrainer. Ook bij Helmond Sport wordt gezocht naar een nieuwe eindverantwoordelijke. Enkele dagen nadat trainer Jurgen Seegers zich kritisch had uitgelaten over de faciliteiten binnen de club, werd bekend dat hij na dit seizoen vertrekt. Volgens Seegers voldeed Helmond niet aan de ‘basics’ die bij een profclub horen. De club stelde inmiddels Dirk Jan Derksen aan als nieuwe technisch manager; hij krijgt de taak een nieuwe hoofdtrainer aan te stellen.
Foto: Pro ShotsOok bij Almere City FC komt er een wisseling van de wacht. Jeroen Rijsdijk wist dit seizoen niet te voldoen aan de hoge verwachtingen. Ondanks een opmars naar de vijfde plaats staat Almere City op ruime afstand van de top twee, terwijl vooraf juist werd gemikt op directe promotie. De club is nog in de race voor de play-offs, maar kiest daarna voor ‘een andere koers’ en gaat de komende weken op zoek naar een trainer die beter bij de toekomstplannen past.
Bij De Graafschap is de opvolging al geregeld. Huidig hoofdtrainer Marinus Dijkhuizen vertrekt na dit seizoen en wordt opgevolgd door assistent-trainer Thomas Duivenvoorden. Duivenvoorden werd in de zomer van 2025 al aangesteld met het idee om door te groeien naar het hoofdtrainerschap, maar beschikte destijds nog niet over de juiste papieren. De voormalig succestrainer van Quick Boys maakte indruk door tweemaal ver te komen in het bekertoernooi en werd vorig seizoen kampioen van de Tweede Divisie met de Katwijkers. Komend seizoen staat hij aan het roer op De Vijverberg.
Foto: Pro ShotsTot slot is er nog onzekerheid bij de beloftenploegen. Bij Jong Ajax was dit seizoen sprake van een ware stoelendans. Het seizoen begon met Willem Weijs, maar na een laatste plaats en de komst van Jordi Cruijff moest hij plaatsmaken voor Óscar García. García werd na drie wedstrijden echter doorgeschoven naar het eerste elftal als opvolger van Fred Grim, waarna Paul Nuijten het seizoen afmaakt als derde hoofdtrainer van Jong Ajax. Wat er daarna gebeurt, is nog onduidelijk.
Ook bij Jong AZ ontstond een vacature doordat Lee-Roy Echteld werd doorgeschoven naar het eerste elftal van AZ na het ontslag van Maarten Martens. De opengevallen plek bij Jong AZ werd ingevuld door Frank Peereboom, die een contract tekende tot het einde van het huidige seizoen.


