Laatste nieuws
19.05Saibari door het stof Instagram-controverse: 'Maar laat familie met rust'
19.03'Wraakgevoelens' richting NEC: 'Ik heb me daar niet gewaardeerd gevoeld'
19.00Zo speelt het Arsenal van Mikel Arteta
18.53'Zirkzee draait 180 graden en neemt opvallend standpunt over toekomst in'
18.50Götze zet streep onder ophef met fonkelnieuw contract
18.45Spaanse justitie onderzoekt 'islamofobe' spreekkoren, ook Lamine Yamal reageert
18.40'Ik wil mezelf dit seizoen nog bij PSV laten zien en uiteraard kampioen worden'
18.40Feyenoord ontvangt opvallende open sollicitatie: 'Ik zou van waarde zijn'
18.39Götze vier jaar na PSV-exit nog altijd gelukkig: aflopend contract verlengd
18.30Goed nieuws voor Slot: absolute topaankoop keert terug op trainingsveld
18.30'Oranje moet Japan niet onderschatten op het WK'
18.25ADO zegt contracten van onder anderen Van Mieghem en Tomas formeel op
18.19Bedorven kip velt een derde van FC Den Bosch-selectie, wedstrijd afgelast
18.15Van Wonderen noemt favoriete WK-spits van Koeman: 'Als hij fit is, zal hij spelen'
18.12Cambuur siert VI-cover: in de kleedkamer met Henk de Jong
18.10KKD-duel om bizarre reden afgelast: 'We betreuren dit nieuws richting onze fans'
18.08Drie kansen, geen WK: Deense bondscoach krijgt baangarantie
18.06'Ajax laat interesse niet varen en hoopt nog altijd op deal met Manchester United'
18.00Oranje-verdediging aangepakt: 'Zo'n routinier moet een betere indruk maken'
17.52Slot ontvangt opsteker over Isak en geeft update over Frimpong
17.52Opsteker voor Slot: Isak hervat groepstraining Liverpool
17.45Van Wonderen ziet extra Oranje-optie voor Koeman: 'Hij kan zelfs op 10 spelen'
17.45'Naam Weghorst valt bij Eredivisie-club: spits niet onwelwillend tegenover stap'
17.37Nederland op WK in twee na zwaarste poule, groep Curaçao bungelt ergens onderaan
17.37Nederland op WK in twee na zwaarste poule, groep Curaçao bungelt onderaan
17.24Slot komt vier maanden na rel met grote lofzang: 'Hij vertrekt als een legende'
17.15Tsjechische pers bombardeert PSV-speler tot volksheld: 'Nummer één in alles'
17.12Politie verricht arrestatie na racistische opmerkingen richting Geertruida
17.08Duel FC Den Bosch uitgesteld wegens massale voedselvergiftiging
17.05'Ik zou al mijn geld teruggeven om dat in Barcelona anders te laten lopen'
17.05VP-Voetbalkantine: 'Koeman moet De Vrij en Aké niet meenemen naar het WK'
17.00Barça spot ideale optie voor linksback bij Juventus, dat 50 miljoen euro verlangt
17.00De laatste weken van Ilias Bronkhorst bij Excelsior
16.50Opluchting in Rotterdam: cruciale aanvaller keert terug bij groepstraining
16.41Crisis in Italië: sportminister eist vertrek van bondsvoorzitter
Resultaten x
binnenland
Foto: Pro Shots

Zeeuwse Ajax-huurling Dies Janse breekt door bij FC Groningen

Een verdediger die door Ajax wordt verhuurd om vervolgens sterker terug te keren en door te groeien richting de internationale top: het is een route die eerder succesvol werd bewandeld door Ajacieden. Mogelijk ligt dat pad ook open voor de Zeeuwse verdediger Dies Janse. De twintigjarige mandekker maakt dit seizoen indruk bij FC Groningen en geldt inmiddels als een van de stabielere verdedigers in de Nederlandse competitie.

Vandaag om 16:00 door Julian Heijtbrink

Hoewel Zeeland geen profclub kent, staat Janse nadrukkelijk op als volgende centrale verdediger uit de provincie die doorbreekt. In dat opzicht kan hij zich spiegelen aan Jan Paul van Hecke, de Middelburger die inmiddels zelfs het Nederlands elftal haalde. Sinds deze week heeft ook Jong Oranje weer een Zeeuwse vertegenwoordiger. Janse werd opgeroepen voor Jong Oranje van bondscoach Michael Reiziger en maakte vrijdag direct zijn debuut in het verloren EK-kwalificatieduel tegen Noorwegen (3-2). Hij kwam binnen de lijnen voor Wouter Goes, die in de rust van dat duel geblesseerd uitviel.

Foto: Pro Shots

Enkele dagen later volgde zelfs zijn basisdebuut tegen Jong België. Daar vormde Janse het centrale duo met Thijmen Blokzijl, met wie hij ook bij FC Groningen al een hecht koppel vormt. In Groningen is de Zeeuw uitgegroeid tot onbetwiste basisspeler. Janse wordt dit seizoen gehuurd van Ajax en greep die kans met beide handen aan. Via Kloetinge, JVOZ en Sparta Rotterdam belandde hij in Amsterdam. Aan het begin van vorig seizoen debuteerde hij in Ajax 1, waarvoor hij uiteindelijk vijf keer in actie kwam. Zijn overige minuten maakte hij bij Jong Ajax.

Afgelopen zomer besloot Ajax dat een verhuurperiode de beste volgende stap was. Bij FC Groningen miste Janse slechts één duel vanwege een schorsing en maakte hij daarnaast één korte invalbeurt; in alle andere wedstrijden speelde hij de volle negentig minuten. Bovendien droeg hij aanvallend zijn steentje bij met een doelpunt en een assist. Komende zomer keert hij met een flinke dosis Eredivisie-ervaring terug naar Amsterdam. Dat scenario doet denken aan de verhuurperiode van Daley Blind, die eveneens bij FC Groningen ervaring opdeed voordat hij bij Ajax uitgroeide tot vaste waarde. Voor Janse wacht naar verwachting echter stevige concurrentie, onder meer van Youri Baas, die momenteel hoger in de pikorde staat.

Foto: Pro Shots

Tijdens zijn verhuurperiode onderhoudt Janse geregeld contact met Ajax, zo vertelde hij in een interview met Voetbal International. Dat contact blijft bewust oppervlakkig, iets wat de verdediger juist prettig vindt. Een berichtje na een goede wedstrijd is voor hem voldoende; meer hoeft niet. Baas geldt daarbij als voorbeeld: ook hij keerde na een verhuurperiode sterker terug en groeide uit tot vaste waarde. Janse ligt nog tot de zomer van 2029 vast bij Ajax, waardoor de club zich niet gedwongen voelt om hem te verkopen. Of hij komend seizoen aansluit bij de selectie in Amsterdam of opnieuw wordt verhuurd, eventueel weer aan FC Groningen, zal de komende maanden moeten blijken.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.