Laatste nieuws
15.15'Onverwoestbare Luka Modric (40) kan voetbalpensioen nóg een jaar uitstellen'
15.15Van Ewijk geeft hoop op Oranje niet op: 'Maar mijn positie, pfff'
15.01UEFA start tuchtprocedure tegen Bayern München: straf lijkt onvermijdelijk
15.00Scout wil miljoenen: hoe Antony-rekeningen Ajax blijven achtervolgen
14.58Hakimi schaamt zich voor incident met PSV'er: 'Niet trots op dat beeld...'
14.57'Arteta hanteert meer de strategie Mourinho dan van Guardiola'
14.51Geen spelvreugde bij Arsenal? 'Voelt als huiswerk'
14.50'Grote naam van Real Madrid die uitgroeide tot pechvogel gaat transfervrij weg'
14.34Brobbey start nieuw project, Dumfries en Kluivert reageren: 'Mooi initiatief!'
14.30Cole wil topspits graag bij Liverpool zien: 'Kan makkelijk dertig duels spelen'
14.30VI Live: Brentford en Fulham vermaken nog niet, Eta grijpt direct in bij Union
14.30Praat mee op VP: Hoffenheim - Borussia Dortmund
14.20Van Hanegem ziet favoriet in bekerfinale: 'Het vervelende aan AZ is...'
14.15VI Live: Brentford en Fulham vermaken nog niet
14.10Perez snapt twijfels bij Twente-talent: 'Zeg maar eens 'nee' tegen Barcelona'
14.03Gertjan Verbeek wijst favoriet aan in bekerfinale: 'Ik gun ze alle succes'
14.00Podcast-special AZ: 'Max Huiberts krijgt een 8 voor zijn werk'
14.00Pherai eindigt doelpuntendroogte en houdt zicht op promotie naar Bundesliga
13.52Voormalig bekerheld van AZ aanwezig tijdens finale tegen NEC: 'Ik ga genieten'
13.50Degradatie vanaf een veilige plek? Het gebeurt in België
13.42Voor wie juicht Holman, ex-NEC en ex-AZ, in de finale? 'Hou van allebei, maar...'
13.38Van den Brom over Weghorst: 'Soms heb je andere types nodig'
13.35Italiaanse pers lovend over Nederlanders: 'Liet flitsen van echte Dumfries zien'
13.35Genieten: Nederlanders vieren feest met uitsupporters na Coventry-promotie
13.30Diemers ziet ploeggenoot 'in de toekomst' bij Feyenoord: 'Een ongelofelijk talent'
13.23Ajax raakt scout na zes seizoenen kwijt: 'Heb besloten om de club te verlaten'
13.20AZ-sterkhouder: 'Sandler heeft geluk dat hij de finale mag spelen, dit was rood'
13.15VI Live: Van den Berg bij Europajacht Brentford in de basis
13.10Lampard looft fans na promotie met Coventry: 'Daar doe je het voor'
13.05NEC-smaakmakers romantiseren winnende goal in bekerfinale: 'Het is dagdromen...'
12.45Alles gaat mis bij Tottenham Hotspur: degradatie met enorme financiële gevolgen dreigt
12.35'Wijnaldum vertrekt na dit seizoen transfervrij bij Al-Ettifaq'
12.25Spelersbattle AZ - NEC: AZ wint de slag op het middenveld, NEC zegeviert in aanval
12.25Praat mee op VP: Brentford - Fulham
12.24Van Persie zet bekritiseerde speler terug naar Feyenoord O21 om minuten te maken
Resultaten x
binnenland
Foto: Pro Shots

FC Utrecht vindt in Artem Stepanov eindelijk een vaste spits

“Niet slecht, maar ik moet dan wel goals gaan maken”, zei FC Utrecht-spits Artem Stepanov enkele weken geleden over de vergelijking met topschutter Erling Haaland tegenover Voetbal International. Inmiddels heeft de achttienjarige Oekraïner zijn woorden kracht bijgezet. De huurling van Bayer Leverkusen staat al op vier doelpunten in de Eredivisie en heeft zijn stempel gedrukt op de aanval van FC Utrecht.

08-04-2026 12:00 door Julian Heijtbrink

In de eerste seizoenshelft was de spitspositie in de Galgenwaard een hoofdpijndossier voor trainer Ron Jans. Sébastien Haller, David Min, Yoann Cathline, Dani de Wit en Jesper Karlsson werden allemaal in de punt van de aanval geposteerd. Sommigen uit noodzaak, anderen door tegenvallende vorm of langdurige blessures. Met de komst van Stepanov kreeg Jans er een extra optie bij. De zoon van voormalig prof Roman Stepanov geldt in Oekraïne al jaren als een groot talent.

De centrumspits genoot zijn jeugdopleiding bij Shakhtar Donetsk en werd in 2022 opgepikt door Bayer Leverkusen. In Duitsland scoorde hij aan de lopende band bij zowel de Onder 17 als de Onder 19. Hij schopte het zelfs tot het eerste elftal, al bleef een Bundesliga-debuut uit. Zijn eerste minuten op het hoogste niveau maakte hij in de Champions League, waar hij vorig seizoen twee korte invalbeurten kreeg. Daarnaast doorliep Stepanov meerdere Oekraïense jeugdselecties en kwam hij, ondanks zijn jonge leeftijd, al vijf keer uit voor Oekraïne Onder 21.

Foto: Pro Shots

Om meer speelminuten te verzamelen werd hij in de eerste seizoenshelft verhuurd aan 1. FC Nürnberg, de huidige nummer acht van de 2. Bundesliga. Daar verliep het minder voorspoedig. In dertien competitiewedstrijden wist hij niet te scoren en bleef de teller steken op één assist. Wel trof hij doel in de DFB-Pokal. Bayer Leverkusen besloot hem daarop terug te halen en elders onder te brengen. Dat werd FC Utrecht.

Ook in de Domstad kwam zijn productie moeizaam op gang. De eerste vijf wedstrijden bleef hij droog staan, maar in de thuiswedstrijd tegen AZ brak hij de ban. Daarna volgden drie duels op rij met een doelpunt: uit bij FC Twente, thuis tegen Go Ahead Eagles en op bezoek bij landskampioen PSV. Ondanks zijn treffer in Eindhoven leed FC Utrecht daar wel het eerste verlies sinds Stepanov in de basis begon als spits. Met de Oekraïner in de punt van de aanval zette Utrecht namelijk een sterke reeks neer: vijf overwinningen en twee gelijke spelen. Die opmars bracht de club nadrukkelijk in de strijd om de Europese play-offs.

Foto: Pro Shots

FC Utrecht beschikt tot het einde van het seizoen over Stepanov en heeft bovendien een optie tot koop. Of hij langer blijft, hangt volgens de spits zelf mede af van de nieuwe trainer. Hij gaf aan graag te spelen in een ploeg die aanvallend voetbal nastreeft. Namen die rondzingen zijn die van Paul Simonis en Anthony Correia, trainers die bekendstaan om hun offensieve speelstijl. Ondertussen sijpelde er een opmerkelijk gerucht door. Spaanse media melden dat Stepanov op de radar staat van Real Madrid. Bij De Koninklijke wordt eveneens de vergelijking met Erling Haaland gemaakt. Voorlopig richt de achttienjarige zich echter op zijn ontwikkeling in Utrecht, met doelpunten als beste antwoord op alle vergelijkingen.




Aanmelden
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.