2024/25: NEC - Go Ahead Eagles 2-3
NEC had vorig seizoen vanaf het eerste fluitsignaal de handen vol aan de stuntploeg uit Deventer. Go Ahead Eagles zweef op een roze wolk na twee keer PSV te hebben verslagen in een kort tijdsbestek en het vertrouwen was ook zichtbaar in Nijmegen. Robin Roefs moest zodoende flink aan de bak, maar kon niet voorkomen dat Dean James na 41 minuten de 0-1 op het bord zette. Na rust ontvlamde het duel toen Lasse Schöne binnen een mum van tijd met twee gele kaarten naar de kant werd gestuurd. Na precies een uur spelen verdubbelden de bezoekers de voorsprong via Milan Smit. NEC liet het hoofd ondanks de 0-2 achterstand en het feit dat het met tien man speelde niet zakken en vond de 1-2 via Brayann Pereira. Een kwartier voor tijd besliste Oliver Antman het duel met de 1-3, ook een tegengoal van supersub Kento Shiogai veranderde niets meer aan de zaak.
Foto: Pro Shots2023/24: NEC - Go Ahead Eagles 1-1
Een seizoen eerder vonden de teams elkaar met een 1-1 gelijkspel. Het was een remise die pas laat tot stand kwam, want in de 87ste minuut stond de brilstand nog op het bord en leken de ploegen het laatste fluitsignaal tegemoet te komen met dezelfde stand als waarmee werd gestart. Het venijn zat echter in de staart. Vlak voor tijd leek Sylla Sow Go Ahead Eagles de drie punten te bezorgen met een intikker, maar centrumverdediger Mathias Ross bepaalde anders. De mandekker stond slechts vijf minuten binnen de lijnen toen hij de razendsnelle 1-1 binnenknikte.
2022/23: NEC - Go Ahead Eagles 3-3
Ook een jaar eerder gaven de teams elkaar geen duimbreed toe in het onderlinge duel in Nijmegen. De thuisploeg kende een prima start, want Oussama Tannane bracht zijn team al na drie minuten op voorsprong. Daarna was het hoogste woord aan de bezoekers. In de negende minuut kopte Isac Lidberg de gelijkmaker tegen de touwen en vlak voor rust bracht Bobby Adekanye de uitploeg op 1-2. Na rust leek de bezoekende ploeg het duel in het slot te gooien met de 1-3 van Oliver Edvardsen, maar NEC had nog een comeback in het vat. Magnus Mattson maakte de aansluitingstreffer uit de rebound en in de zesde minuut van extra tijd knikte Philippe Sandler de gelijkmaker binnen. Een enerverend duel in Nijmegen.
Foto: Pro Shots2021/22: NEC - Go Ahead Eagles 1-0
In speelronde 32 van het seizoen 2021/22 werd Ibrahim Cissoko de grote man. De destijds negentienjarige invaller kwam vlak voor tijd binnen de lijnen en maakte in de slotminuut de winnende treffer, wat ook nog eens zijn eerste profdoelpunt was. De overwinning hield de play-offs droom van NEC dat seizoen nog springlevend, maar uiteindelijk zou de promovendus op de elfde plaats eindigen, terwijl Go Ahead Eagles het seizoen afsloot als dertiende.
2016/17: NEC - Go Ahead Eagles 1-2
In 2017 boekte Go Ahead Eagles een broodnodige zege op middenmoter NEC. De Deventenaren bivakkeerden begin februari op de achttiende plaats en hadden pas drie zeges op zak. NEC stond op dat moment tiende, maar keek op 4 februari na 25 minuten wel tegen een 0-2 achterstand aan. Elvis Manu en Jarchinio Antonia hadden het elftal van Hans de Koning wat meer kleur op de wangen gegeven. Na rust liet Manu een minder fraaie kant van zich zien, toen hij zijn tweede gele kaart pakte. Het bracht meer geloof bij NEC en via Jay-Roy Grot kwam ook de aansluitingstreffer, maar die viel pas in de slotminuut. De 2-2 kon daarna niet meer geforceerd worden. Go Ahead Eagles eindigde ondanks de zege op NEC als hekkensluiter. De Nijmegenaren begonnen de competitie goed, maar zakten in de tweede seizoenshelft als een baksteen en degradeerden als nummer zeventien.


