Laatste nieuws
17.14'RKC haalt opvolger van vertrekkende Van der Leij op bij FC Utrecht'
16.56'Aké kan verrassende Premier League-transfer maken, City staat open voor move'
16.45'Vóór de zomer heeft Feyenoord de twee belangrijkste transfers al binnen'
16.30The Athletic weet het zeker: Mourinho heeft contract bij Real Madrid al getekend
16.23The Athletic: Mourinho heeft bij Real Madrid getekend
16.21Stuttgart zorgt voor klapper bij RKC, opvolger komt over van FC Utrecht
16.21'Slecht nieuws voor Ajax: definitieve streep door zeer prestigieus oefenduel'
16.03Valentijn Driessen doet onthulling over VI: 'Er is helemaal geen boycot'
16.00WK Paspoort: maak kennis met Zweden
15.45Europees voetbal voor Portugese tweede divisionist: alle soortgelijke gevallen
15.36Dit is de reden dat Ajax inzet op Míchel
15.30'De dood van onze keeper was heel heftig en heeft ons nog sterker gemaakt'
15.15PSG - Arsenal op tv: CL-finale ook zónder Ziggo-abonnement gratis te bekijken
15.11Ajax bezig komst Míchel snel af te ronden
15.10Dit is waarom Ajax inzet op Míchel
15.09Voor Ajax-target Míchel is balbezit heilig
15.08Ajax wil komst van Míchel snel afronden
15.05Toch geen oefenduel tussen Barcelona en Ajax
15.00'Ajax wil Deense sensatie, gigantische concurrentie van onder meer Barça'
15.00VP-Voetbalkantine: 'Met Mourinho aan het roer gaat Real Madrid La Liga winnen'
14.56FC Volendam zwaait WK-ganger uit na degradatie: 'Succes bij je nieuwe club'
14.36FC Utrecht zwaait Viergever (36) na vier seizoenen uit
14.35Van der Vaart over Oranje-leider: 'Was in onze tijd nooit meer opgeroepen'
14.29Feyenoord stelt Poldervaart aan als opvolger Bosschaart
14.29Kuwas vertrekt bij Volendam, NAC toont interesse in Gladon
14.23'Atlético toont interesse in Reijnders, Duitser kan Glasner opvolgen'
14.20Cambuur spreekt met Ajax over Skye Vink
14.15CL Quiz: weet jij alle Nederlanders die in de finale stonden?
14.10Hoe Mikel Arteta de ziel van Arsenal veranderde
14.05'PSV richt pijlen op Bayern-talent Ibrahimovic, concurrentie uit topcompetities'
14.02'Atlético toont interesse in Reijnders, Silva akkoord met Barcelona'
14.00Dick Advocaat terug bij Curaçao na Soap: 'Ik kende Rutten al, maakte mij niet uit'
13.55'Ajax maakt haast met Míchel, Cruijff richt zich op 'nieuwe succesploeg''
13.53'Antwerp zoekt reddingsboei en werkt aan injectie van 100 miljoen euro'
13.51Arsenal wil afrekenen met CL-trauma van 2006: 'Hebben hetzelfde DNA'
Resultaten x
binnenland
Foto: Pro Shots

Arman Avsaroglu commentator bij WK-duel Nederland – Zweden: "Het worden lange dagen"

Liefst zeventien wedstrijden gaat hij tijdens het WK voor de NOS live van commentaar voorzien. Met Nederland – Zweden in Houston als hoogtepunt. Arman Avsaroglu gaat een drukke maand juni en deels juli tegemoet. De 36-jarige Rotterdammer beschouwt het als een hoogtepunt in zijn carrière. "Al steekt er nog een wedstrijd bovenuit."

Vandaag om 12:00 door Sander Berends

Haïti – Schotland in groep C. In de nacht van zaterdag 13 op zondag 14 juni in Boston wordt dat zijn eerste wedstrijd van een lange reeks. "Direct om drie uur ’s nachts. Ik ben benieuwd hoeveel mensen er gaan kijken", vertelt Avsaroglu, die als een van de vier commentatoren van de NOS naar de Verenigde Staten afreist om het 23e WK Voetbal van een liveverslag voor de televisie te voorzien. Ook op de radio wordt zijn commentaar bij een aantal duels doorgezet. "Maar we zullen niet bij alle wedstrijden op de locatie aanwezig zijn."

Texas

Vanwege praktische en kostenoverwegingen heeft de nationale omroep besloten om een groot deel van de wedstrijden vanuit de centrale officiële WK 2026 IBC-studio in Dallas, Texas, te laten verslaan. Of vanuit de NOS-studio in Hilversum. "Een logisch besluit. In de poulefase doen we alleen Oranje live vanuit het stadion." Wat betekent dat Avsaroglu, die eerder drie EK’s op locatie meemaakte, op zaterdag 20 juni om 19.00 uur vanaf de tribune te horen zal zijn tijdens Nederland – Zweden, dat wordt gespeeld in Houston.

"De wedstrijdindeling wordt door de chef van de commentatoren (Arno Vermeulen, red.) bepaald. Zeventien wedstrijden is niet niets. Het worden lange dagen. Het voelde als een mooie waardering toen ik mijn naam terugzag bij een wedstrijd van het Nederlands elftal." De andere twee groepsduels van Oranje worden becommentarieerd door Jeroen Elshoff. "Natuurlijk staan een WK en EK heel hoog op het wensenlijstje van een commentator. Ik mocht twee jaar geleden de halve finale van het EK tussen Nederland en Engeland vanuit een bomvol en sfeerrijk stadion van Borussia Dortmund verslaan. Dat duel schaal ik nog net iets hoger in dan Nederland – Zweden. Een halve finale met Oranje wordt sowieso moeilijk te overtreffen."

Voorbereiding

Op 5 juni vertrekt Avsaroglu naar de Verenigde Staten. "Een dag later voorzie ik de besloten oefeninterland tussen Nederland en Oezbekistan vanuit New York van commentaar. Ik heb nog een klein maandje om me voor te bereiden. Voor elke wedstrijd schrijf ik van elke speler een portret uit. Daar gaat de meeste voorbereidingstijd in zitten. De portretjes, inclusief vele feiten, gaan mee de tas in en neem ik vooraf nogmaals door. Voor het toernooi heb ik al het nodige doorgespit. Met zoveel wedstrijden en zoveel verschillende deelnemers een enorme uitdaging, maar ik kijk er absoluut naar uit."

Foto: Pro Shots
De Verenigde Staten spreken hem sowieso aan. "Ik houd van het land. Ben met dat gevoel opgegroeid. Inmiddels ook al een keer of vijf, zes op vakantie geweest. Maar nu kom ik er voor het eerst in de functie van commentator. Voor het eerst ook in de staat Texas. Een voetbalwedstrijd heb ik er niet eerder bezocht. Wel het ijshockey, ik ben een grote NHL-fan. De Florida Panthers tegen de Edmonton Oilers maakte ik bij mijn laatste bezoek mee."

Kansen Oranje

Van Oranje heeft Avsaroglu geen hoge verwachtingen. "De loting is heel zwaar uitgevallen. Worden we eerste of tweede, komen we in de knock-out fase direct Brazilië of Marokko uit Groep C tegen. Worden we derde, wordt het Frankrijk," vertelt de Rotterdammer, die in september 2011 als stagiair bij de NOS binnenkwam en via de binnenlandredactie op de sportafdeling belandde.

Vanaf de achtste finale zal de NOS bij elke wedstrijd wel een commentator in het desbetreffende stadion hebben zitten. Dan worden Jeroen Grueter en Jan Roelfs ingevlogen als derde en vierde kracht. Grueter zal voor het eerst de WK-finale verslaan. "We hebben er met opzet voor gekozen de naam al ruimschoots voor aanvang bekend te maken”, verklaart hoofdredacteur Xander van der Wulp van NOS Sport het besluit. “Aan een WK-finale kleeft een status. We willen niet dat commentatoren daardoor extra spanning voelen."




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.