Beukers speelde in de jeugd van AZ en zodoende maakte hij de Youth League-campagne mee waarin de Alkmaarders FC Barcelona troffen. De wedstrijd won AZ Alkmaar met 0-3 door doelpunten van Kees Smit en twee keer Mexx Meerdink. De twee talenten leverden bijzondere prestaties, maar met de kennis van nu is het optreden van Daniël Beukers nog opmerkelijker.
Drie jaar later is Yamal een van de beste voetballers ter wereld, terwijl Beukers afgelopen seizoen bankzitter was in de Keuken Kampioen Divisie bij FC Emmen. “Het is bijzonder om te zien hoe snel hij zo goed geworden is. Toen hij een jaar na die wedstrijd voor de Youth League tijdens de halve finale van het EK tegen Frankrijk een bal in de bovenhoek krulde, dacht ik: iets meer dan een jaar terug had ik hem nog in mijn broekzak…”
Yamal-sloper
Het toeval wil dat de ouders van Beukers in de zomer van 2023 de vriendschappelijke wedstrijd tussen FC Barcelona en Tottenham Hotspur bezochten. De net zestienjarige Yamal maakte die wedstrijd indruk. “Ik zat thuis voor de televisie. Bij iedere bal die hij kreeg, ging zijn blik naar voren. Mijn ouders appten me vanuit het stadion dat hij toch wel goed was, want hij draaide Sergio Reguilón helemaal dol."
Foto: Pro ShotsHet was kappen, passeren, weer kappen, weer passeren… Reguilón wist niet waar hij het zoeken moest. Toen wist ik zeker: als je dat direct kan, gaat het niet lang duren voordat je doorbreekt. Ik heb weleens gedacht dat het podium van de Youth League misschien al te klein was, want later las ik dat trainer Xavi hem al had laten meetrainen en dat hij hem al bij de selectie wilde halen, maar dat Yamal nog geen contract had."
Nog steeds denkt Beukers weleens aan zijn gevecht met Yamal. "Ik heb nog een video op mijn telefoon staan waarin ik hem uitkap. Leuk om aan vrienden te laten zien. Al weten zij er natuurlijk van. En ook bij FC Emmen word ik nog regelmatig de Yamal-sloper genoemd.”
Dit lees je nog meer in ELF Voetbal!
Het volledige artikel over Lamine Yamal is te lezen in ELF Voetbal nummer 6. Daarin blikt Stan Valckx terug op het bijzondere WK van 1994 in de Verenigde Staten, spreekt oud-Feyenoorder en voormalig Tunesisch international Karim Saïdi over zijn land dat het tegen Oranje opneemt op het WK. We blikken op het WK vooruit met diverse internationals wat mooie artikelen oplevert over Mexico, Japan, Nieuw-Zeeland, Marokko, Noorwegen en Curaçao. Een verhaal over de jeugdjaren van Erling Haaland en een bijzonder portret van de eerste buitenlandse bondscoach van Oranje, Edgar Chadwick. En meer!
ELF Voetbal nummer 6 is bij de abonnees automatisch op de deurmat gevallen. De editie is ook verkrijgbaar op de bekende verkooppunten als de grotere supermarkten, de (kantoor)boekhandels en op de grotere reislocaties. Denk aan Schiphol, Eindhoven Airport en de grotere NS-stations. Natuurlijk is ELF Voetbal nummer 6 ook handig online te bestellen. Via deze link in een handomdraai gebeurd. Voor 15u gedaan, betekent nog diezelfde dag verstuurd. Een abonnement nemen, is helemaal gemakkelijk. Elke editie automatisch op de deurmat. Via deze link in een handomdraai afgesloten. Zoek je welkomstgeschenk uit. Veel leesplezier!


