Laatste nieuws
13.36Beoogde Ajax-versterking Henrique heeft groot wapen: 'Dat is echt zijn kwaliteit'
13.35Oranje is bij winst op Zweden voor 99,8 procent zeker van volgende ronde WK
13.30Droomtransfer Van Hecke afgerond: 'Dit is zijn plafond, maakt niet nog een stap'
13.23Engeland wint in oefenpartijtje van MLS-ploeg, Tuchel volgt voorbeeld Bacuna
13.19Verdediger Telstar naar Noorwegen, Excelsior haalt talent Eindhoven
13.00Stijlwijziging Nijhuis op advies van KNVB: 'Ik sloeg te ver door'
12.58Dortmund contracteert Nederlander die nooit in Nederland speelde
12.55Driessen ziet 'groot gemis' voor Oranje: 'Dat doet Koeman niet voor niets'
12.51Grootste wapen Bouaddi: 'Hij niet onder druk te zetten'
12.44Nieuwe coach laat Marokko met bravoure spelen: 'Beetje zoals bij Barcelona'
12.43Iran stapt naar de FIFA vanwege buitensluiting door VS: 'Geen gelijke kansen'
12.36Transfers Ajax: belangrijk talent tekent eerste contract
12.30Sneijder: 'Dat is de grootste onzin die ik uit de mond van Driessen heb gehoord!'
12.30Tactische vergelijking: Bouaddi vs Amrabat & Frenkie
12.14'Aantrekken Olise is prioriteit nummer één voor Real Madrid'
12.11Ajax deelt driejarig contract uit: 'Kan op middenveld, in de spits en achterin'
12.08'Bij Willem II had Isak al iets bijzonders, net als bij Frenkie de Jong'
12.00Wanneer start en eindigt de transferperiode in de zomer van 2026?
12.00Zomertransfers Eredivisie seizoen 2026/27: alle clubs op een rij
12.00Oranje-fans geven internationals liefde: 'Ze moeten voor ons het WK winnen!'
11.50Van Tweede Divisie naar WK-debuut: 'Familie had tranen in de ogen'
11.40Johan Derksen haalt uit naar Vandaag Inside-gast: 'Jij hebt nooit gevoetbald, met je ooievaarsbenen'
11.33Trauner laat Feyenoord definitief achter zich: 'Ben oneindig dankbaar'
11.30'Nederlandse top tast mis: zoon ex-international Oranje tekent bij Heerenveen'
11.30WK Quiz: weet jij alles van de eerste speelronde op het WK 2026?
11.26'Spel op de wagen: NEC ontvangt bod van vijftien miljoen euro op Sano'
11.25Arsenal begint titelverdediging tegen promovendus, gunstige start voor Carrick
11.18Feyenoord neemt definitief afscheid van reservekeeper
11.15Marokko-vedette Hakimi moet voor de rechter komen om verkrachting
11.06'Everton werkt aan terugkeer van Stones'
11.05Update: Feyenoord bereikt akkoord en zwaait miskoop definitief uit
11.02VP-Voetbalkantine: 'Ajax moet vol gaan voor de komst van Henrique'
11.00LIVE Transfers: 'Barça-keeper op weg naar Griekenland, Doku tekent nieuw contract'
10.58Italiaanse voetbalwereld rouwt om iconische spits Protti (58)
10.55PSV-watcher schetst Mauro Júnior-scenario: 'Dan is hij simpelweg gewoon weg'
Resultaten x
binnenland
Foto: Pro Shots

Frenk Schinkels: "Terugkeer Van Bronckhorst naar Feyenoord is goede zet"

Een goede zet. Zo beschrijft Frenk Schinkels de terugkeer van Giovanni van Bronckhorst als trainer van Feyenoord. De combinatie met Sipke Hulshoff als assistent kan de gewenste successen in Rotterdam-Zuid terugbrengen. "Ik had Oliver Glasner ook graag als nieuwe hoofdtrainer gezien, maar de nieuwe technisch directeur heeft een slimme keuze gemaakt."

Vandaag om 12:00 door Sander Berends

Op 26 mei trad Dévy Rigaux als nieuwe td aan in Rotterdam-Zuid als opvolger van Dennis te Kloese, die naast het algemeen directeurschap ook het technische deel voor zijn rekening nam. Trainer Robin van Persie sneuvelde twee weken later waarna werd gevreesd dat de 38-jarige Belg, afkomstig van Club Brugge, een nieuwe oefenmeester uit zijn eigen netwerk zou aanstellen. Een vrees die ongegrond bleek.

Populair

"Ik ben blij dat iemand is gekomen die bekend is met de club, bekend met Rotterdam", vertelt Frenk Schinkels, die acht jaar in de jeugd van Feyenoord speelde, de club nauwlettend volgt en nu al enkele jaren als analist voor de Oostenrijkse tv-zender oe24.at werkt. "Ik ben blij dat met John de Wolf een tweede Feyenoord-icoon bij de technische staf is gebleven. Vertrouwde gezichten, populair bij de achterban en eerder succesvol bij de club werkzaam."

Foto: Pro Shots
De terugkeer van Giovanni van Bronckhorst bij Feyenoord is een goede keuze volgens Schinkels

"Ik was ook nieuwsgierig geweest naar de optie Oliver Glasner. Ik weet niet of er daadwerkelijk met hem gesproken is, maar hij zal na jaren in de Premier League (Crystal Palace, red.) te hebben gewerkt, nu andere eisen stellen of andere opties hebben. Feyenoord is nog steeds mijn club, ik probeer de wedstrijden te bezoeken als ik in Nederland ben en ik ben de club dankbaar voor de mogelijkheden die ze me hebben geboden als speler en de steun die ze later boden toen mijn vrouw omkwam bij een auto-ongeluk."

Kopbal

Voor de Oostenrijkse tv schuift de nu 63-jarige geboren Rotterdammer vijf dagen in de week van acht uur in de ochtend tot half drie in de middag in de studio aan om te praten over het WK. Zo kwam ook het duel van Oranje van zondagavond tegen Japan aan bod. "Als je Japan drie minuten voor tijd via een kopbal de gelijkmaker laat scoren, gaat er iets niet goed. Buiten dat had bondscoach Ronald Koeman geen gelukkig handje met zijn wissels."

"Donyell Malen schiet ze het afgelopen halfjaar bij AS Roma allemaal gemakkelijk binnen, maar bij Oranje lukt het niet. Oranje heeft natuurlijk decennialang geweldige spitsen gekend. Marco van Basten, Patrick Kluivert, Ruud van Nistelrooij, maar dergelijke spitsen zul je bij Oranje nooit meer zien. Tegenwoordig wordt van een spits in het Nederlands elftal verwacht dat hij zich te pleuris loopt. Ze worden geselecteerd op basis van hun loopvermogen, hun snelheid. Decennialang had Oranje goaltjesdieven, die altijd op de juiste plaats stonden. Nu krijgt zo iemand ervan langs: je doet er niets voor."

Rangnick

Het spel van Oranje conflicteert volledig met dat van Oostenrijk. "Onder bondscoach Ralf Rangnick is er gekozen voor een nieuwe speelwijze. Een tactiek waarmee hij bij RB Salzburg en RB Leipzig veel successen heeft behaald. Die duidelijk is voor de ploeg, die ingespeeld is op elkaar. Een speelwijze waarin gegroepeerd achterin staan, reageren, omschakelen en snel uitbreken via een counter leidend is. Loopwerk is erg belangrijk. En dat vereist dat spelers topfit zijn. Rangnick kijkt niet naar namen. Dat betekent dat ervaren krachten als David Alaba en Marko Arnautovic een beetje door de mand vallen."

"Oostenrijk was het bijvoorbeeld nooit overkomen dat het zeven tegentreffers incasseert tegen Duitsland. Dick Advocaat koos met Curaçao voor de speelwijze die hij ook bij Oranje zou hanteren. Door Duitsland proberen te pakken met voetbal. Maar voetballend kunnen ze helemaal niet mee. Na de 1-1 hadden ze de bus voor de goal moeten neerzetten. Maar het Nederlandse hart won het van de realiteit. Dat gevaar loert ook bij het Nederlands elftal. Ze willen altijd moet goed voetbal proberen prijzen te pakken. Maar Nederland is er juist aan toe om prijzen te pakken. Het maakt niet uit hoe."

Frankrijk is volgens Schinkels de grootste favoriet voor de eindwinst. "Ze kennen de beste selectie. In de finale winnen ze van Engeland met 1-0. Doelpunt van Ousmane Dembélé."




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.