2022: Argentinië - Frankrijk 3-3 (4-2 na penalty’s)
De finale van 2022 tussen Argentinië en Frankrijk wordt volgens velen gezien als de beste WK-finale aller tijden. De Argentijnen leken eenvoudig op weg naar de overwinning, nadat Lionel Messi en Ángel Di María voor rust al voor een 2-0 voorsprong hadden gezorgd. Kylian Mbappé draaide de wedstrijd aan het einde van de reguliere speeltijd echter volledig om: de aanvaller scoorde twee keer in twee minuten, waardoor een verlenging noodzakelijk was. Hierin kwam Argentinië dankzij Messi opnieuw op voorsprong, maar wederom zorgde Mbappé voor de gelijkmaker. Na een penaltyserie ging de wereldbeker uiteindelijk toch naar het Zuid-Amerikaanse land.
2018: Frankrijk - Kroatië 4-2
Vier jaar eerder wist Frankrijk het WK wel te winnen. In de finale werd Kroatië redelijk eenvoudig verslagen. Na een 2-1 ruststand liepen de Fransen in de tweede helft snel uit naar een 4-1 voorsprong. Paul Pogba en Kylian Mbappé scoorden allebei binnen zes minuten. Mario Mandzukic deed namens Kroatië nog wat terug, maar kon de nederlaag niet meer voorkomen.
2014: Duitsland - Argentinië 1-0
Het WK van 2014 zorgde voor een spannende finale. Nadat Duitsland met maar liefst 7-1 had gewonnen van Brazilië in de halve finale en Argentinië na penalty’s Nederland had verslagen, waren de Duitsers vooraf de favoriet. Toch bleef het in de finale lange tijd doelpuntloos. Pas in de verlenging brak invaller Mario Götze namens Duitsland de ban. Zijn doelpunt bleek uiteindelijk genoeg om de wereldtitel te veroveren.
2010: Nederland - Spanje 0-1
Een finale waar we in Nederland niet graag aan terugdenken. In 2010 verloor het Nederlands elftal na verlenging van Spanje. Na negentig doelpuntloze minuten kreeg John Heitinga in de eerste helft van de verlenging een tweede gele kaart. Nederland moest verder met tien man en ging uiteindelijk onderuit na een doelpunt van Andrés Iniesta in de 116e minuut.
2006: Italië - Frankrijk 1-1 (5-3 na penalty’s)
De wedstrijd van Zinédine Zidane. Al was dat niet in positieve zin. De Fransman zette zijn ploeg al na zeven minuten op voorsprong en alles leek erop dat dit zijn dag zou worden. Italië maakte echter in de negentiende minuut via Marco Materazzi gelijk. In de verlenging gebeurde iets wat niemand zag aankomen: Zidane gaf Materazzi een kopstoot en moest met rood het veld verlaten. De wedstrijd eindigde uiteindelijk in een gelijkspel, waarna Italië de strafschoppen beter nam.


