Managers met ervaring in de Premier League
Vier clubs hebben gekozen voor een hoofdtrainer die in de voorgaande seizoenen al actief is geweest in de Premier League.
Gary O'Neil naar Ipswich Town: O'Neil heeft deze zomer een contract getekend bij Ipswich Town. Hij volgt hier Kieran McKenna op. O'Neil komt over van de Franse club Strasbourg, waar hij sinds januari van het afgelopen seizoen werkzaam was. Hij beschikt al over Premier League-ervaring door zijn eerdere termijnen bij Bournemouth en Wolverhampton Wanderers.
Oliver Glasner naar Nottingham Forest: De Oostenrijker is de nieuwe hoofdtrainer van de Tricky Trees, waar hij Vítor Pereira opvolgt. Glasner heeft de directe overstap gemaakt vanaf een concurrent. Hij werkte namelijk tot het einde van het afgelopen seizoen bij Crystal Palace, waar hij besloot om zijn aflopende contract niet te verlengen. Glasner was uiterst succesvol bij Crystal Palace; hij zorgde voor de eerste drie prijzen uit de clubgeschiedenis van de Londenaren.
Enzo Maresca naar Manchester City: Maresca is de opvolger van Pep Guardiola bij Manchester City. De Italiaanse trainer zat de afgelopen maanden zonder club na zijn ontslag bij Chelsea eerder dit jaar. Maresca heeft in verschillende functies ervaring opgebouwd in Engeland. Hij promoveerde eerder met Leicester City en werkte eerder al als assistent-trainer bij Manchester City.
Andoni Iraola naar Liverpool: Iraola heeft deze zomer getekend bij Liverpool. Hij volgt hier Arne Slot op, die na een moeizaam seizoen werd ontslagen. Iraola stapt rechtstreeks over van Bournemouth, na een succesvolle driejarige periode. Met de stap naar Anfield gaat hij voor het eerst aan de slag bij een club uit de traditionele Engelse top.
Debuterende managers op het hoogste niveau
De overige vijf clubs die van trainer wisselden, hebben gekozen voor een eindverantwoordelijke zonder eerdere ervaring als hoofdtrainer in de Premier League.
Xabi Alonso naar Chelsea: De Spaanse trainer heeft een contract getekend op Stamford Bridge. Alonso was clubloos nadat hij in januari van het afgelopen seizoen vertrok bij Real Madrid. Daarvoor werkte hij zeer succesvol in de Duitse Bundesliga en won hij met Bayer Leverkusen de landstitel.
Matthias Jaissle naar Newcastle United: Jaissle is de opvolger van Eddie Howe op St. James' Park. De Duitse oefenmeester komt over van Al-Ahli uit Saoedi-Arabië, waar hij de afgelopen drie seizoenen werkzaam was. Daarvoor trainde hij Red Bull Salzburg in de Oostenrijkse competitie.
Marco Rose naar Bournemouth: Rose is aangesteld als de nieuwe hoofdtrainer aan de Engelse zuidkust, waar hij de vertrokken Iraola opvolgt. Rose was clubloos nadat hij in maart 2025 werd ontslagen bij het Duitse RB Leipzig. In de voorgaande jaren was hij uitsluitend actief in de Bundesliga bij onder meer Borussia Dortmund en Borussia Mönchengladbach.
Pierre Sage Crystal Palace: Sage maakt de overstap naar Crystal Palace als opvolger van Oliver Glasner, die zijn aflopende contract niet verlengde. De Franse oefenmeester komt over van RC Lens, waar hij tot deze zomer actief was.
Álvaro Arbeloa naar Fulham: De voormalig verdediger van Real Madrid en Liverpool begint bij Fulham aan zijn eerste klus in Engeland. Arbeloa komt over van Real Madrid, waar hij afgelopen seizoen het eerste elftal leidde na het vertrek van Xabi Alonso. Arbeloa volgt de Portugees Marco Silva op, die terug naar Portugal trok om Benfica te gaan coachen.
Met een recordaantal van negen nieuwe managers is de start van dit voetbalseizoen onvoorspelbaarder dan ooit. De komende maanden zal duidelijk worden welke clubs de juiste keuzes hebben gemaakt en welke trainers voor verrassingen zorgen.
Vanavond om 21:00 is de Londense derby tussen Fulham en Chelsea, waar de laatste twee trainers van Real Madrid, Álvaro Arbeloa en Xabi Alonso, tegenover elkaar staan.


