Laatste nieuws
04.25Twee dagen nadat hij van de interesse hoorde, tekent Malcolm Jeng bij Feyenoord
04.20Ten Hag razendsnel naar uitgang bij Leverkusen: 'In korte tijd zijn krediet verspeeld'
00.56'Karlsson krijgt geen kans bij Bologna en vertrekt op huurbasis naar Schotland'
00.40Driessen adviseert Ajax na bizar ontslag: 'Tuurlijk, hij is nu vrij'
00.35Ex-Eredivisie-spits Dessers snel terug in de Kuip door transfer naar Griekenland
00.23Newcastle betaalt opnieuw gigantisch bedrag en presenteert volgende aanvaller
00.15Emegha en Strasbourg verwelkomen Champions League-winnaar en Engels international
00.10Ajax kijkt naar Ziyech als opvolger Traoré
00.05Bayern presenteert Chelsea-spits Jackson na ongekende soap op Deadline Day

Gisteren

23.56Duitse media: Fulham-deal geklapt, PSV toch weer in beeld voor Bayern-spits
23.55Update: Sánchez (36) rondt transfer af en keert definitief terug in Spanje
23.50'Opvallend: Ronaldo verleidde Antony bijna tot stap naar Al Nassr'
23.50'Ajax kijkt om zich heen na Traoré-exit: Ziyech aangeboden en besproken'
23.50Grote verrassing: Amrabat verlaat Fenerbahçe en tekent bij Spaanse club
23.45Live Transfers: Nelson (ex-Feyenoord) weg bij Arsenal, Vardy-move bevestigd
23.45Ajax verkoopt Brobbey en Traoré aan Sunderland, dat ook Geertruida huurt
23.40Update: Arsenal bevestigt, Zinchenko maakt binnenlandse overstap op huurbasis
23.26Liverpool en Slot realiseren last minute-deal met Aston Villa
23.24Derksen haalt uit naar Feyenoord-fans: 'Dit is een vorm van racisme'
23.20'Ajax zet nieuwe stap: akkoord met Dolberg, huur óf koop ligt op tafel'
23.20United stalt aanvaller opnieuw: Premier League-concurrent presenteert Sancho
23.19Manchester United presenteert op de valreep een nieuwe doelman van 21 miljoen
23.10Done deal: Juventus slaat slag en presenteert oud-speler van Vitesse
23.07Sunderland wint race tegen klok en slaat dubbelslag
23.07Razendsnelle deal: Traoré verlaat Ajax en gaat met Brobbey mee
23.05Brobbey neemt afscheid van Ajax-fans: 'Tot ziens, tot dan. Ik hou van jullie!'
23.00Papierwerk op orde: Traoré wordt net als Brobbey speler van Sunderland
22.59Dit zijn de A-internationals die Ajax vertegenwoordigen
22.51Brobbey reageert op transfer: 'Emotioneel om afscheid te nemen van Ajax'
22.42Transfersoap ten einde: Isak voor 145 miljoen euro van Newcastle naar Liverpool
22.40Veerman blijft bij PSV, transfer definitief afgeketst
22.30Van Basten ziet onbegrijpelijke Brobbey-keuze van Heitinga: 'Vind ik echt waanzin'
22.29Monstertransfer een feit: Liverpool gaat aan de haal met Isak
22.26Ajax en Sunderland bevestigen transfer Brobbey
22.20Stoelendans in de spits bij Ajax: 'Ik zou niet Weghorst, maar Dolberg opstellen'
Resultaten x
buitenland

Scoren voor Everton lukt nog niet, maar Moise Kean heeft weinig kansen nodig

Waarom de teller van Moise Kean na acht optredens in de Premier League nog steeds op nul staat, is lastig te verklaren, zeker gezien zijn prestaties van voorbije seizoenen. De jonge aanvaller is normaal gesproken indrukwekkend effectief in de afronding.

07-10-2019 16:00 door Cas Broxterman

Everton haalde Kean voor 33 miljoen euro op bij Juventus. Doelpunten gegarandeerd, zo leek het. De aanvaller had maar vijf basisplaatsen bij Juve nodig om zes keer tot scoren te komen. Maar vooralsnog lukt het de Italiaan niet om te imponeren in de Premier League. Zijn naam is nog niet als doelpuntenmaker op het wedstrijdformulier verschenen.

Verschil

Geheel in lijn met de afgelopen twee seizoenen onderneemt Kean relatief weinig pogingen om tot scoren te komen. Het verschil is dat hij nu het net niet weet te vinden. Bij Juventus lukte dat wel. Hij had in het seizoen 2018/19 gemiddeld slechts 1,5 doelpoging per wedstrijd, blijkt uit statistieken van WhoScored. Toch was scoren geen probleem.

Door de moordende concurrentie stemde Juve desalniettemin in met een zomers vertrek. Everton betaalde goud geld voor hem. Nu de jonge spits niet scoort, zitten de Engelsen met een probleem opgezadeld. Na acht duels zijn Dominic Calvert-Lewin en Richarlison gedeeld clubtopscorer met slechts twee treffers.

Opdracht

Everton staat achttiende in de Premier League met slechts zes doelpunten voor. Alleen Newcastle United en Watford wisten tot dusver dit seizoen minder vaak te scoren. Dat zegt genoeg over de opdracht die Kean heeft: zo snel mogelijk het vizier weer op scherp stellen. Hij heeft nog niet al teveel speeltijd gehad, maar zit al wel op de helft van het aantal speelminuten dat hij vorig seizoen voor Juventus in de Serie A maakte.

Zorgelijk is de situatie voor Kean persoonlijk nog niet: hij is pas negentien jaar oud, heeft te maken met torenhoge verwachtingen vanwege zijn transfersom. Getuige zijn statistieken bij Juve zullen de doelpunten vanzelf weer komen. De vraag is alleen hoeveel keer hij nog in staat moet worden gebracht door zijn ploeggenoten.




Aanmelden
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
hoe is het met..? Laatste: Interview transfervrije Fran Sol: “Ik voel me nu nóg beter dan toen ik bij Willem II speelde”
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.