Oorwassing
In Stadio Renzo Barbera hadden de Armeniërs helemaal niets te vertellen tegen een ijzersterk Italië. Halverwege keken de bezoekers al tegen een 4-0 achterstand aan door twee treffers van Ciro Immobile en doelpunten van Nicolò Zaniolo en Nicolò Barella. Na de thee was Zaniolo nogmaals trefzeker en wisten ook Alessio Romagnoli, Jorginho en Riccardo Orsolini het net te vinden namens Gli Azzurri. Edgar Babayan deed vervolgens nog wat terug namens Armenië, maar het slotakkoord was voor de Italianen. Federico Chiesa bepaalde de eindstand op 9-1.
Geschiedenis
De ploeg van Mancini gaat door de zege de geschiedenisboeken in. Italië verspeelde deze kwalificatiereeks namelijk geen punten en sluit groep J af met dertig punten uit tien wedstrijden. Er werd gewonnen van Finland (2-0), Liechtenstein (6-0), Griekenland (0-3), Bosnië en Herzegovina (2-1) en Armenië (1-3). Ook de returns tegen de Finnen (1-2), Grieken (2-0), Liechtensteiners (0-5) en Bosniërs (0-3) leverden drie punten op. Door de zege op de Armenen eindigt Italië met 37 doelpunten voor en slechts vier doelpunten tegen.
#EuropeanQualifiers ?
— Italy (@azzurri) November 18, 2019
Played: ?
Won: ?
Goals for: 3?7?
Goals against: 4?
Not bad ?#VivoAzzurro #EURO2020
??#ITAARM ?? pic.twitter.com/r2jEsih3LN
Betekenis
Het zal geen geheim zijn dat de Italianen graag weer eens een rol van betekenis willen spelen op een eindtoernooi. In het verleden won La Nazionale vier keer het WK (1934, 1938, 1982, 2006), terwijl het EK eenmaal (1968) op de erelijst staat. In 2012 haalde Italië nog de finale van het EK in Oekraïne en Polen, maar vervolgens bleken het WK van 2014 in Brazilië (groepsfase), EK van 2016 in Frankrijk (kwartfinale) en WK van 2018 in Rusland (niet gekwalificeerd) een teleurstelling. Nu aast men als vanzelfsprekend op revanche.
Verjonging
Onder leiding van coach Mancini wordt er steeds meer gebruik gemaakt van jonge spelers. ELF Voetbal keek eerder dit jaar al naar de nieuwe sterkhouders van de ploeg. Goaltjesdief Immobile (29) is een van de routiniers in het team. "We hebben een goede kwalificatie achter de rug en hebben veel plezier gehad. Laten we hopen dat dit op het EK hetzelfde is", aldus de spits van Lazio na de wedstrijd tegen Armenië. Op 30 november aanstaande wordt er in Boekarest geloot. Komende zomer begint het EK op 12 juni in Stadio Olimpico te Rome.
#EuropeanQualifiers ?
— Italy (@azzurri) November 18, 2019
Thank you Palermo, thank you all! ?? #VivoAzzurro
??#ItalyArmenia?? pic.twitter.com/lImNH4TWCu

