Over stoppen op je hoogtepunt gesproken. Rosenberg scoorde in één seizoen nooit meer dan vijftien competitiedoelpunten. De afgelopen twee jaar kwam hij op zijn oude dag nog twee keer heel dichtbij: dertien goals. Er lijkt geen houdbaarheidsdatum te zitten op de voormalig Zweeds international. Toch ligt zijn naam komend seizoen niet meer in de schappen als Malmö-coach Uwe Rösler zijn boodschappen doet. Rosenberg stopt als profvoetballer.
Rosenberg stond anderhalf jaar onder contract bij Ajax. Hij werd overgenomen van Malmö, in de hoop dat hij in Amsterdam de nieuwe Zlatan Ibrahimovic zou kunnen worden. Zo ver kwam het nooit. Op 26 januari 2007 vond Ajax het mooi geweest. Werder Bremen meldde zich, er ging een strik omheen en weg was Rosenberg.
Jeugdliefde
Een Europese topvoetballer werd Rosenberg nooit. Maar een spits die een aardig balletje kon raken, daar kun je hem toch wel onder scharen. Hij speelde in drie topcompetities: de Bundesliga, de Premier League en La Liga. Vervolgens besloot hij dat het mooi was geweest. Hij keerde terug bij zijn jeugdliefde Malmö.
Rosenborg speelde de laatste zes jaar bij Malmö. Hij laat er ongelooflijk vaak van zich spreken. Neem het afgelopen half jaar bijvoorbeeld nog. Scoorde hij even acht keer in elf Europa League-wedstrijden. Drie tegen Ballymena United, twee tegen Dinamo Kiev. Die laatste pot won Malmö met 4-3.
Er is een leven na Rosenberg. Maar Malmö zal een grote zoektocht moeten starten naar een nieuwe aanvalsleider.

