Laatste nieuws
09.53Henk de Jong over opvolger Johan Plat: 'Keurige man en goede trainer'
09.47James Rodríguez ligt na oefenduel met Frankrijk plots drie dagen in het ziekenhuis
09.47Dit is het resterende programma van ADO en Cambuur in de titelstrijd
09.43Zo vader zo zoon? Ierland wil Chelsea-spits overtuigen van interlandswitch
09.38Deens onderonsje in belangrijke IJsselderby: 'Gaan weleens bij elkaar op bezoek'
09.30De grootste 'wat-als' in de Oranje-historie?
09.27Lukkien deelt FC Groningen-doelstelling: 'Die kunnen wij halen'
09.22Groningen tevreden over Ajax-huurling Janse: 'Wordt alleen maar beter'
09.22Wembley-stunt en WK-deelname: zo presteerden de groepsgenoten van Oranje
09.20'Premier League lonkt voor Köln-parel, Atlético wil verlengen met Barça-target'
09.16'Juve opent gesprekken met Bernardo Silva, Bastoni staat open voor Barça'
09.07Schreuder over verregaande interesse: 'Ik ben daar nooit geweest, was gecharmeerd'
09.02Henk de Jong: 'Voor die wedstrijden doe je het, mooier dan Ajax, Feyenoord en PSV'
09.00Sami Ouaissa over het droomseizoen van NEC: 'We moeten hier wel écht van genieten'
08.58Flinke impuls voor KKD-club: ervaren Duitsers willen voor 95 procent instappen
08.48Capello maant Gattuso tot bezinning en waarschuwt Italië over opvolger
08.40Kuyt heeft trainersdroom: 'Als het ooit zou gebeuren, is dat fantastisch'
08.21'Promovendus neemt gok en laat oud-toptalent van Ajax en PSV meetrainen'
08.20Dit zijn volgens Opta de grootste kanshebbers op de wereldtitel
08.15Het lastige werk van Volendam-td Busby: 'Eredivisie of KKD scheelt 3 miljoen'
08.14Analyse van De Telegraaf: NAC verspeelt goodwill door paspoortgate
08.03Colombia schrikt: James 72 uur in het ziekenhuis na ernstige uitdroging
08.00Clubloze Braaf duikt op bij ADO Den Haag
07.57Lof voor Linssen na contractverlenging: 'Uniek, een mooie quizvraag'
07.52Neymar eist hoofdrol op en doet controversiële uitspraak: 'Hij was vast ongesteld'
07.45Vertrokken Ajax-parel maakt indruk in buitenland: 'Begint in de smaak te vallen'
07.32Exemplarisch duel Neymar bij Santos: assist, voorassist én opstootje
07.28'Verrassing lonkt: Duitse succesbondscoach Löw (66) mogelijk naar WK'
07.19Feyenoord-icoon cynisch na wéér een blessure: 'Ik zou hem maar opstellen'
07.04Driessen vormt Oranje-opstelling voor het WK: 'Mits fit, staan zij in de basis'
07.00In het spoor van Henk de Jong: 'Hét moment om door te groeien'
06.45'Ajax-nieuws bereikt Catalonië: onderhandelingen over García-opvolging gestart'
00.27'Girona twijfelt aan topverdiener Van de Beek: toekomst is niet gegarandeerd'
00.15Apotheose in strijd om plek twee: programma's van Feyenoord, NEC, Twente en Ajax
00.12Bekend gezicht heeft het gehad met Vandaag Inside: 'Ik ga er nooit meer zitten...'
Resultaten x
buitenland
Foto:

Azzedine Dkidak wil de Italiaanse voetbalpiramide beklimmen met Como 1907

Met zijn overstap naar Italië verruilde Azzedine Dkidak afgelopen zomer stadions als De Geusselt en De Krommedijk voor het prachtige Stadio Guiseppe Sinigaglia. Pal naast het Comomeer is de linksback bezig aan een constant seizoen in het shirt van Como 1907, waarmee hij zo snel mogelijk naar de Serie B wil promoveren. "Er zijn maar weinig plekken waar je zo mooi kunt voetballen als hier."

17-03-2021 13:34 door Siem van Merwijk

De carrière van Azzedine Dkidak is er een die doet denken aan de Mont Ventoux. De Franse berg die zijn strepen heeft verdiend in de wielerwereld is op verschillende manieren te beklimmen, waarbij de ene route nog zwaarder dan de andere is. Eenmaal boven volgt logischerwijs een afdaling, waarvandaan fietsen vanzelf gaat. Dkidak zit inmiddels in die afdaling, met nog een behoorlijke wind in de rug als extraatje. Daarvoor heeft hij echter wel eerst de moeilijkste beklimming gekozen, want als hangende rechtsbuiten annex middenvelder van Vitesse Onder 19 had hij nooit kunnen bedenken dat hij drie jaar later als linksback furore zou maken in de Serie C. Kantelpunt in dit verhaal is de beslissing van trainer Ben van Dael om Dkidak als verdediger te gebruiken. “Dat ging vrij aardig, waardoor ik op die positie ben blijven spelen en FC Den Bosch mij in het vizier kreeg.”

Naar aanleiding van videobeelden uit zijn eerste duels op de linkerflank toont de eerstedivisionist interesse, waarna een korte stageperiode en contractaanbieding elkaar vrij snel opvolgen. Het is het begin van de afdaling van de spreekwoordelijke Mont Ventoux, waarin Dkidak momenteel nog steeds in volle vaart naar beneden stuurt. “Door linksback te gaan spelen ben ik completer geworden als voetballer. Stabiel zijn als verdediger, en aanvallend nog steeds mijn ding kunnen doen, dat is ideaal.”

Bij FC Den Bosch draait Dkidak een prima debuutseizoen, maar een een langer verblijf behoort niet tot de mogelijkheden. “Mede door de coronaperikelen werd de optie in mijn contract niet gelicht bij FC Den Bosch, dus werd ik plotseling transfervrij.” Zijn clubloze status blijkt een geluk bij een ongeluk, want Como 1907 meldt zich vrij snel voor de linksback. Hoewel hij gevleid is door de interesse, slaat op dat moment de twijfel toe. “Omdat ik vrij jong ben en alleen nog in Nederland had gespeeld twijfelde ik enigszins of ik al klaar was voor het buitenland. Dat veranderde toen ik hier op de club kwam kijken. Binnen een dag was ik volledig verkocht.” Alles aan het verhaal van de club klopte volgens Dkidak. De omgeving beschouwt hij als een mooie bonus. “Zelfs in het stadion heb je een geweldig uitzicht over het meer. Er zijn maar weinig plekken waar je zo mooi kunt voetballen als hier.”

Foto:
Stadio Guiseppe Sinigaglia, dat plaats biedt aan 8.028 toeschouwers.

Toch was het uitzicht logischerwijs niet de voornaamste reden om bij Como te tekenen. ”De club heeft een goed plan ontwikkeld om zo snel mogelijk naar de Serie B te promoveren. Dat sprak me enorm aan.” Hoewel de club de afgelopen jaren vaker ambities had, onder andere toen de echtgenote van Michael Essien drie jaar geleden eigenares werd, werden deze lang niet altijd waargemaakt. Dit jaar lijkt promotie echter een realistisch doel. “Voor het eerst sinds jaren is het beleid dat er ook buitenlandse spelers gehaald mogen worden. Daarvoor deden ze het alleen met Italianen.” Die buitenlandse invloed blijkt een aanwinst, want met nog tien wedstrijden te spelen gaat Como aan kop in de Serie C. Volgens Dkidak helpt het ook mee dat Chelsea-icoon Dennis Wise een rol is gaan vervullen binnen de club. “Wise is onderdeel van een Engelse partij die samen met een Italiaanse directie de club runt. Dat werkt prima, want het technisch beleid zit goed in elkaar. Ik hoop dat wij dat als team kunnen belonen met een titel.”

Naast het sportieve succes heeft het nieuwe beleid van Como er ook voor gezorgd dat Dkidak zichzelf buiten het veld niet hoeft te vervelen. Hij is namelijk lang niet de enige in de selectie speler met een Nederlandse achtergrond. Samen met Geoffrey Castillion, Alvin Daniëls en Ismail H’Maidat vormt hij een kwartet. “Het is fijn dat je zo nu en dan Nederlands kunt spreken. We trekken enorm veel met elkaar op, dat is alleen maar gezellig.” Buiten het veld is er dus sprake van een Nederlandstalige enclave, maar op het veld is er daarentegen absoluut geen plek voor Nederlands. “Nee, alles is hier in het Italiaans. Engels spreken ze liever niet. Dat is de Italiaanse trots, een mooie cultuur. Op het veld was dat in het begin lastig, daarom volg ik al een tijdje Italiaanse les.” Op de vraag of we uit het nemen van taalles kunnen opmaken dat Dkidak langer in Italië wil blijven heeft hij een duidelijk antwoord. “Mijn doel is hogerop komen in het voetbal. Dat lukt met Como uitstekend. Mijn contract loopt tot 2022 en ik heb het hier perfect naar mijn zin. Als het aan mij ligt speel ik dus volgend jaar in de Serie B met Como. Daarna zien we wel waar het eindigt. Op termijn lijkt de Serie A me geweldig en ik ben ervan overtuigd dat dat gaat lukken.”

Naast het clubvoetbal heeft Dkidak ook oren naar een interlandcarrière. In de jeugd speelde hij al interlands voor Marokko, maar serieus nadenken over A-interlands komt volgens de linksback nog te vroeg. “Natuurlijk is het een droom om voor een nationaal elftal uit te komen, maar vooralsnog lijkt me dat nog wat ver weg. Ik wil me focussen op mijn ontwikkeling bij Como. Als ik hier een constant niveau kan halen in een goede competitie, dan komen de eventuele extra’s vanzelf.” Met dit wijze advies voor zichzelf sluit Dkidak het interview af, waarna hij met een blik opzij ongetwijfeld weer zal genieten van het uitzicht dat hij in hoogstwaarschijnlijk nog minimaal een seizoen zal hebben. Wordt vervolgd.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.