Laatste nieuws
14.55Valentijn Driessen stoort zich aan gedrag Quinten Timber: 'Continu wegwerpgebaren'
14.55Rechtbank stelt Mbappé in het gelijk: PSG moet hem ruim 60 miljoen euro betalen
14.45Live Transfers: PSV gaat voor langer verblijf huurling, Ajax heeft Tomiyasu binnen
14.42LIVE Afrika Cup: volg hier alle ontwikkelingen van en rondom het eindtoernooi
14.37Utrecht wil voormalig United-toptalent laten gaan: 'Was er niet bij met z'n hoofd'
14.25VP-Voetbalkantine: 'Een fitte Tomiyasu is de beste verdediger van de Eredivisie'
14.15Mbappé wint miljoenenrechtszaak: PSG moet oud-sterspeler gigantisch bedrag betalen
14.10Feyenoord-icoon schakelt weg tijdens Klassieker: 'Ik dacht: wordt helemaal niks'
14.10Ten Cate denkt niet dat Suriname van WK wordt uitgesloten en praat met nieuwe spelers
13.55'Groot nieuws uit Amsterdam: Tomiyasu doorstaat keuring en tekent bij Ajax'
13.54Ajax moet flink dokken: KNVB maakt straf voor vuurwerk tegen Heerenveen bekend
13.47Vuurwerkboete Ajax van 15.000 euro, maar nog niet voor duel met Groningen
13.45'Liverpool, City, United en Spurs azen allemaal op dezelfde Premier League-parel'
13.32Brands blokkeert Feyenoord-transfer 'ondergewaardeerde' PSV'er: 'Scheelt 25 goals'
13.26Blessure Utrechter valt mee: 'Kan alsnog richting de Afrika Cup gaan'
13.05Fernandes onhult: 'Kreeg het gevoel dat ik moest vertrekken bij Manchester United'
13.05'Onrust bij Dortmund: twee sterspelers clashen in kleedkamer'
12.55'AC Milan schakelt door en bereikt akkoord met concurrent Gimenez'
12.50Halfbroer Manchester United-speler heeft duidelijke boodschap voor Amorim
12.40Bekervoetbal deze week: PSV en Ajax tegen amateurs, cruciaal duel Feyenoord?
12.40Brands wil PSV-huurling definitief inlijven: 'We zullen zeker ons best doen'
12.30Volgende kopstuk stapt op bij Ajax: hoofdscout De Lang 'voelt zich niet gehoord'
12.25'Ajax wist van onvrede De Lang en benaderde voormalig AZ-hoofdscout'
12.10'Wolfsburg overtuigd van gehuurde Nederlander': 'Clubs spreken al over transfer'
11.58Ajax-fans zien 'zeer serieuze waarschuwing': 'Toppers rennen weg'
11.55De Lang bevestigt vertrek bij Ajax: 'Door ontwikkelingen de laatste tijd...'
11.45PSV tegenover stuntploeg: zo verliepen eerdere ontmoetingen van GVVV met topclubs
11.40Rodgers vindt razendsnel nieuwe club na vertrek bij Celtic
11.35Rodgers vindt razendsnel nieuwe club na vertrek bij Celtic
11.30VP Talent Award 2025: stem nu op het allergrootste talent van de Eredivisie
11.28Mislintat haalt andermaal uit richting Ajax: 'Geconfronteerd met extreme kanten'
11.00'Grote verrassing bij Ajax: hoofdscout Kelvin de Lang stapt op'
11.00'Inter slaat alarm om Dumfries: blessure een mysterie, slecht nieuws richting WK'
10.57Keiharde kritiek op 'amateur' Makkelie: 'KNVB moet daar gewoon afstand van nemen'
10.35Driessen fileert Feyenoord-aanvaller: 'Hij laat de boel gewoon in de steek'
Resultaten x
buitenland

Waarom Manchester City dinsdagavond uit moet kijken voor Vinicius Junior

De eerste halve finale van de Champions League staat dinsdagavond op het programma. Real Madrid kan terugkeren in de finale van de Champions League, terwijl Manchester City zich wil gaan revancheren voor de verloren finale van een jaar geleden. Manchester City zal daarvoor dinsdagavond een ontketende Karim Benzema af moeten gaan stoppen. De Franse spits is echter niet de grootste kopzorg voor Pep Guardiola.

26-04-2022 16:15 door Thijs de Bruijn

Probleem op de backpositie

In de loodzware laatste minuten tegen Atletico Madrid voor Manchester City, waarin de wedstrijd van een voetbalpartij in een schoppartij veranderde, pakte Joao Cancelo wel een hele ongelukkige gele kaart. De Portugese rechtsback, die dit seizoen bewijst dat hij in die positie één van de beste ter wereld is, was daarmee geschorst voor de eerste halve finale tegen Real Madrid.

Dat zorgt voor kopzorgen bij Pep Guardiola. Back-up Kyle Walker is immers vanwege een blessure die hij tevens tegen Atletico Madrid opliep, ook uitgeschakeld voor de halve finales. Gelegenheidsback John Stones is bovendien ook afwezig door blessureleed. 

Nathan Aké lijkt hierdoor nu de beste optie voor op die positie, of een jeugdspeler moet het stokje overnemen.

Vinicius in de Champions League

De stand-in als rechtsback wacht meteen een loodzware taak: Vinicius Junior afstoppen. De Braziliaanse dribbelaar kent op 21-jarige leeftijd zijn beste seizoen tot dusver in het shirt van Real Madrid en is daardoor niet meer weg te denken uit de basiself.

Vooral in de Champions League heeft de Braziliaan dit seizoen de smaak goed te pakken. Vinicius was al goed voor twee doelpunten, maar onderscheidt zich vooral als aangever met zeven assists. Met de ontketende Karim Benzema in de spits heeft Real Madrid voorin plots een uitstekende tandem.

Vinicius Junior creëert dit seizoen met afstand de meeste kansen in de gehele Champions League. In totaal stond de 21-jarige aanvaller al aan de voet van 25 gecreëerde kansen. Daardoor blijft hij Kingsley Coman en Dusan Tadic, die met Ajax al in de groepsfase werd uitgeschakeld, nipt voor.

Aan Pep Guardiola nu de loodzware taak om de gevaarlijkste linksbuiten van de Champions League dit seizoen af te gaan stoppen met een speler die niet gewend is om op die positie te spelen. Vinicius Junior zal alvast in zijn handjes wrijven, want ook in de Spaanse competitie heeft hij de laatste tijd, vooral als het aankomt op assists, zijn visitekaartje alvast afgegeven.

 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.