Laatste nieuws
01.20John Terry dacht aan zelfmoord na Champions League-finale 2008
00.35Live Transfers: nieuwe avonturen voor Locadia en Room, Werner naar VS
00.20Worstelend NEC en dominant Heracles door naar achtste finales KNVB-beker
00.05Tomiyasu gaat terug naar roots met rugnummerkeuze
00.04Pijnlijke constatering bij Feyenoord: 'Zijn status voorkomt een Priske-situatie'
00.04Verdeeldheid in Engelse media na zeldzame kans Hato: 'Hij heeft een knuffel nodig'
00.02Toptransfer in de maak? 'Na Lammens wil Man United volgende Belg weghalen'
00.00Ajax gewaarschuwd: 'Wij gaan er alles aan doen om als derde de winter in te gaan'

Gisteren

23.57Nederlandse cultheld stopt met voetbal: 'Terecht dat ze me daar wegstuurden'
23.50Derksen: 'Alle scouts hebben hem gemist, hij hoort nu bij de besten in Engeland!'
23.45'Locadia niet langer clubloos: voormalig PSV-spits tekent contract in Amerika'
23.35PSV fluitend langs amateurs GVVV, maar ziet drietal geblesseerd uitvallen
23.20Barça moet heel diep gaan bij Spaanse derdeklasser, Frenkie beslissend met assist
23.05Ivan Perisic geeft na bekerzege van PSV heel zeldzaam interview bij ESPN
23.05Chelsea en basisklant Hato verslaan Cardiff en bereiken halve finale League Cup
23.05Vanuit de Noordzee: Van der Sar trotseert de kou en neemt héél frisse duik
22.48Drie debutanten, drie nieuwe blessures bij moeiteloze bekerzege
22.47PSV bereikt volgende ronde van het bekertoernooi, maar raakt drie spelers kwijt
22.45LIVE Afrika Cup: ticketprijzen véél goedkoper dan op WK, gesteggel over Mazraoui
22.40Brands over moeilijke start zomeraanwinst PSV: 'Z'n ouders zijn veel overgekomen'
22.30'Marokkaanse bond en Manchester United in conflict over Mazraoui'
22.14Feyenoord lanceert collector's item van 3800 euro, fans reageren massaal negatief
22.10Vermoedelijke opstelling Ajax: andere doelman, Grim geeft wisselspelers de kans
22.10Verweij ziet PSV ontsnappen: 'Als het andersom was, was het een topclub-penalty'
22.05Shiogai redt NEC op moeilijke bekeravond in Amsterdam, ook Telstar stoot door
21.38'16-jarige 'zoon van' en ander talent debuteren in wedstrijdselectie Feyenoord'
21.36Zorgen voor Bosz: PSV-trainer ziet na Olij nog een speler uitvallen op bekeravond
21.15Olij loopt tijdens warming-up blessure op en moet PSV-debuut weer uitstellen
21.15Praat mee op VP: monsterscore op komst? PSV al binnen tien minuten op 2-0
21.05FIFA doet kleine concessie: WK-tickets stuk goedkoper voor loyale fans
20.55Heraclied keert 690 dagen na 'Brobbey-blessure' terug met bizarre strafschop
20.55Heracles rekent af met amateurs en bekert zorgeloos verder
20.54Boost voor Ajax: grote naam keert na lange blessure terug op het trainingsveld
20.45Bosz legt basisplek voor 'hele goede voetballer' bij PSV uit: 'Heeft het verdiend'
20.28Vermoedelijke opstelling Feyenoord: Van Persie mist Afrika Cup-gangers en Valente
Resultaten x
buitenland

Het enige land ter wereld zonder voetbalteam, gaat een nationaal elftal krijgen

Deze week wordt er overal ter wereld interlandvoetbal gespeeld. De kleinste eilandstaten spelen in de kwalificatie voor eindtoernooien tegen de grote jongens van de FIFA-wereldranglijst. Op die ranglijst is eigenlijk elk land ter wereld terug te vinden. Toch ontbreekt er één land.

 

11-09-2023 12:52 door Thijs de Bruijn

We hebben het over de Marshall-eilanden in Oceanië. Er zijn wereldwijd 193 landen aangesloten bij de Verenigde Naties en in elk land wordt er gevoetbald. In de Marshall-eilanden hadden ze echter niet eens een voetbalelftal op clubniveau, zelfs geen vriendenteam dat op zondagochtend een vriendschappelijk potje speelt en daarna het café induikt.

Buiten de 192 VN-lidstaten met een voetbalteam vertegenwoordigd de FIFA nog een paar tiental voetbalorganisaties. En dan zijn er ook nog landen die nog niet bij de FIFA mogen, maar tenminste wel bij de continentale bond zitten zoals Tuvalu en Kiribati, wat ook eilandgroepen zijn in de Stille Oceaan.

Zelfs staten zoals Monaco, die niet bij de UEFA aangesloten zijn, hebben ooit een voetbalelftal gehad en een competitieve wedstrijd gespeeld. Elk land of een door een organisatie erkend gebied, heeft het dus voor elkaar gekregen om een elftal op de been te krijgen. De vreemde eend in de bijt is dus: De Marshalleilanden.

Bouwen aan de basis

Het eiland ligt middenin de oceaan en heeft geen enkele voetbalhistorie. De 60.000 inwoners oefenen vooral Amerikaanse sporten uit vanwege een aanwezige legerbasis daar. In die cultuur moest verandering komen en in 2020 werd een nationale voetbalbond opgericht: Soccer Federation of the Republic of the Marshall Islands I The Last Country on Earth Without a Football Team.

De bond kreeg een eigen voorzitter en ook een mediachef is aangesteld, want op is het account van de SoccerFedMI steeds actiever gaan worden. Er is een wapen ontworpen voor de voetbalbond en de eerste competitie van het land werd deze zomer opgezet: Een Futsal-competitie op een stenen pleintje met vier teams. Het nieuws van dit weekend: het nationale tenue wordt binnenkort gepresenteerd.

 

Lloyd Owers

De ontwikkelingen op de eilanden worden aangejaagd door technisch directeur van de voetbalbond Lloyd Owers. Een Engelsman die een opleiding tot voetbalcoach heeft gedaan en ervaring heeft bij de jeugd van Oxford City. Met behulp van fund raises en ambassadeurs voor de Marshall Eilanden moet hij toewerken naar de eerste interland.

De Marshalleilanden proberen zoveel mogelijk volgers en ambassadeurs van het project aan te trekken, zodat er geld beschikbaar komt voor de ontwikkeling. De bekendste ambassadeur van het project is Ildefons Lima Solà. De 43-jarige Andorrees speelde dit weekeinde zijn 135ste en laatste interland. Hij gaat zich nu inzetten voor de Marshalleilanden. Ook het computerspel Football Manager zet zich in voor het project en wil de eilanden toevoegen aan de game.

 

Kansen voor de toekomst

Er moet nog veel gebeuren. Er is nog geen echte nationale voetbalcompetitie en velden bouwen is door het landschap, dreiging door zeespiegelstijging en weinig geld, nog lastig. Ook moet het nog aansluiten bij de continentale voetbalbond van Oceanië.

Owers ziet daarentegen veel kansen. "De bevolking van de Marshalleilanden is twee keer zo groot als die van San Marino en er is een grote diaspora van inwoners met de identiteit in de Verenigde Staten. Er is een gemeenschap van ongeveer 30.000 inwoners," schat de directeur zo in tegenover Mirror Football.

De conclusie is nu echter nog dat er eerst flink doorgebouwd moet worden aan een basis. Om bij de OFC, de Oceanische voetbalbond, te gaan moet er een stadion zijn, moet de ploeg genoeg uitrusting en spullen hebben. "Als je de kosten van ballen, tenues, kegels, doelframes en alle andere basistrainingsspullen bij elkaar optelt, dan moet dat door een grotere instantie worden gefinancierd om ervoor te zorgen dat het nationale elftal rendabel is voor de toekomst," aldus Owers tegenover Mirror Football.

Ook moet er bijvoorbeeld een hotel zijn voor de bezoekende ploeg en een plek voor de bezoekende ploeg om te trainen. De OFC geeft investeringen om dit te bekostigen aan haar leden, maar de Marshalleilanden moeten dus nog eerst een basis bouwen om voor de OFC in aanmerking te komen.

 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.