Laatste nieuws
00.55John Terry dacht aan zelfmoord na Champions League-finale 2008
00.35Live Transfers: nieuwe avonturen voor Locadia en Room, Werner naar VS
00.20Worstelend NEC en dominant Heracles door naar achtste finales KNVB-beker
00.05Tomiyasu gaat terug naar roots met rugnummerkeuze
00.04Pijnlijke constatering bij Feyenoord: 'Zijn status voorkomt een Priske-situatie'
00.04Verdeeldheid in Engelse media na zeldzame kans Hato: 'Hij heeft een knuffel nodig'
00.02Toptransfer in de maak? 'Na Lammens wil Man United volgende Belg weghalen'
00.00Ajax gewaarschuwd: 'Wij gaan er alles aan doen om als derde de winter in te gaan'

Gisteren

23.57Nederlandse cultheld stopt met voetbal: 'Terecht dat ze me daar wegstuurden'
23.50Derksen: 'Alle scouts hebben hem gemist, hij hoort nu bij de besten in Engeland!'
23.45'Locadia niet langer clubloos: voormalig PSV-spits tekent contract in Amerika'
23.35PSV fluitend langs amateurs GVVV, maar ziet drietal geblesseerd uitvallen
23.20Barça moet heel diep gaan bij Spaanse derdeklasser, Frenkie beslissend met assist
23.05Ivan Perisic geeft na bekerzege van PSV heel zeldzaam interview bij ESPN
23.05Chelsea en basisklant Hato verslaan Cardiff en bereiken halve finale League Cup
23.05Vanuit de Noordzee: Van der Sar trotseert de kou en neemt héél frisse duik
22.47PSV bereikt volgende ronde van het bekertoernooi, maar raakt drie spelers kwijt
22.45LIVE Afrika Cup: ticketprijzen véél goedkoper dan op WK, gesteggel over Mazraoui
22.40Brands over moeilijke start zomeraanwinst PSV: 'Z'n ouders zijn veel overgekomen'
22.30'Marokkaanse bond en Manchester United in conflict over Mazraoui'
22.14Feyenoord lanceert collector's item van 3800 euro, fans reageren massaal negatief
22.10Vermoedelijke opstelling Ajax: andere doelman, Grim geeft wisselspelers de kans
22.10Verweij ziet PSV ontsnappen: 'Als het andersom was, was het een topclub-penalty'
22.05Shiogai redt NEC op moeilijke bekeravond in Amsterdam, ook Telstar stoot door
21.38'16-jarige 'zoon van' en ander talent debuteren in wedstrijdselectie Feyenoord'
21.36Zorgen voor Bosz: PSV-trainer ziet na Olij nog een speler uitvallen op bekeravond
21.15Olij loopt tijdens warming-up blessure op en moet PSV-debuut weer uitstellen
21.15Praat mee op VP: monsterscore op komst? PSV al binnen tien minuten op 2-0
21.05FIFA doet kleine concessie: WK-tickets stuk goedkoper voor loyale fans
20.55Heraclied keert 690 dagen na 'Brobbey-blessure' terug met bizarre strafschop
20.55Heracles rekent af met amateurs en bekert zorgeloos verder
20.54Boost voor Ajax: grote naam keert na lange blessure terug op het trainingsveld
20.45Bosz legt basisplek voor 'hele goede voetballer' bij PSV uit: 'Heeft het verdiend'
20.28Vermoedelijke opstelling Feyenoord: Van Persie mist Afrika Cup-gangers en Valente
20.20Praat mee op VP: Cardiff City - Chelsea
Resultaten x
buitenland

De mogelijke route naar de EK-titel voor Oranje

Voor het Nederlands Elftal is het EK nu ook echt begonnen. Gisteren won de ploeg van Ronald Koeman met 2-1 van Polen. Oranje was de hele wedstrijd de betere partij, maar had uiteindelijk een doelpunt van Wout Weghorst nodig om de overwinning binnen te slepen. Met deze overwinning begint het Nederlands elftal goed aan het toernooi. Een mooi moment om vooruit te kijken naar de mogelijke route die Oranje zal moeten afleggen naar EK-glorie.

17-06-2024 12:00 door Mick van Dijk

Poulefase

Allereerst volgen de resterende twee wedstrijden in de poulefase. Vrijdag 21 juni staat eerst het duel met Frankrijk op het programma, die vindt plaats om 21.00 uur ‘s avonds in Leipzig. De laatste wedstrijd in de groep wordt gespeeld op dinsdag 25 juni, Oostenrijk is dan de tegenstander in Berlijn, aftrap om 18.00 uur.  Vanavond spelen Frankrijk en Oostenrijk tegen elkaar, de uitslag van die wedstrijd is ook belangrijk voor de uitgangspositie van Oranje.
Sowieso heeft de ploeg van Koeman een goede stap gezet door de eerste poulewedstrijd te winnen. Het doel zal in ieder geval zijn om tegen Oostenrijk ook drie punten binnen te slepen, waardoor Nederland waarschijnlijk met Frankrijk zal gaan uitvechten wie groepswinnaar wordt.

Laatste 16

In de achtste finales kan Nederland verschillende tegenstanders tegenkomen. Mocht Oranje de groep winnen, dan wordt het in de achtste finale gekoppeld aan de nummer twee uit groep F (Tsjechië, Georgië, Portugal, Turkije). Portugal lijkt de favoriet in die groep, wie daarachter om de tweede plaats gaan strijden valt nog te bezien. Wanneer het Oranje niet lukt om de groep te winnen wordt het gekoppeld aan de nummer twee uit groep E (België, Roemenië, Slowakije, Oekraïne). In deze groep is België de gedoodverfde favoriet voor de groepswinst, waarbij Oekraïne op papier de grootste kanshebber lijkt voor plek twee.
Waarbij Oranje dus in beide scenario’s wordt gekoppeld aan een nummer twee plek uit een andere groep is er een wel een verschil. De groepswinnaar en nummer twee uit de groep van Nederland worden namelijk aan verschillende kanten van het speelschema geplaatst, waardoor het goed zou kunnen dat de echte toplanden worden ontlopen tot later in het toernooi. Wordt Oranje eerste in de poule speelt het de achtste finale in Leipzig, mocht Oranje doorgaan als tweede vind de achtste finale plaats in Düsseldorf.

Kwartfinale

Als Oranje als groepswinnaar de achtste finale overleefd speelt het in de kwartfinale tegen de winnaar van groep E (waarschijnlijk België) of de nummer drie van groep A, B, C of D treffen, afhankelijk van de stand tussen de nummers drie uit alle poules. De beste vier van de zes nummers drie verdienen namelijk ook een ticket naar de knock-outfase. 
Komt Oranje aan de andere kant van het speelschema terecht kan het in de kwartfinale eventueel de winnaar van groep F (waarschijnlijk Portugal) of de nummer drie uit groep A, B of C tegenkomen, 

Eindfase

Na de kwartfinale is de kans zeer aanwezig dat de vier overgebleven ploegen de vooraf grootste favorieten zijn. Dus mocht Nederland tot de halve finale komen is de kans groot dat er dan moet worden afgerekend met Spanje, Duitsland of Engeland. Waarna in een eventuele finale Frankrijk wellicht weer de tegenstander zou kunnen zijn. Het is duidelijk dat als het Nederlands elftal glorie wil behalen op het toernooi er minimaal een van de topfavorieten moet worden uitgeschakeld. 


 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.