Laatste nieuws
01.15John Terry dacht aan zelfmoord na Champions League-finale 2008
00.35Live Transfers: nieuwe avonturen voor Locadia en Room, Werner naar VS
00.20Worstelend NEC en dominant Heracles door naar achtste finales KNVB-beker
00.05Tomiyasu gaat terug naar roots met rugnummerkeuze
00.04Pijnlijke constatering bij Feyenoord: 'Zijn status voorkomt een Priske-situatie'
00.04Verdeeldheid in Engelse media na zeldzame kans Hato: 'Hij heeft een knuffel nodig'
00.02Toptransfer in de maak? 'Na Lammens wil Man United volgende Belg weghalen'
00.00Ajax gewaarschuwd: 'Wij gaan er alles aan doen om als derde de winter in te gaan'

Gisteren

23.57Nederlandse cultheld stopt met voetbal: 'Terecht dat ze me daar wegstuurden'
23.50Derksen: 'Alle scouts hebben hem gemist, hij hoort nu bij de besten in Engeland!'
23.45'Locadia niet langer clubloos: voormalig PSV-spits tekent contract in Amerika'
23.35PSV fluitend langs amateurs GVVV, maar ziet drietal geblesseerd uitvallen
23.20Barça moet heel diep gaan bij Spaanse derdeklasser, Frenkie beslissend met assist
23.05Ivan Perisic geeft na bekerzege van PSV heel zeldzaam interview bij ESPN
23.05Chelsea en basisklant Hato verslaan Cardiff en bereiken halve finale League Cup
23.05Vanuit de Noordzee: Van der Sar trotseert de kou en neemt héél frisse duik
22.48Drie debutanten, drie nieuwe blessures bij moeiteloze bekerzege
22.47PSV bereikt volgende ronde van het bekertoernooi, maar raakt drie spelers kwijt
22.45LIVE Afrika Cup: ticketprijzen véél goedkoper dan op WK, gesteggel over Mazraoui
22.40Brands over moeilijke start zomeraanwinst PSV: 'Z'n ouders zijn veel overgekomen'
22.30'Marokkaanse bond en Manchester United in conflict over Mazraoui'
22.14Feyenoord lanceert collector's item van 3800 euro, fans reageren massaal negatief
22.10Vermoedelijke opstelling Ajax: andere doelman, Grim geeft wisselspelers de kans
22.10Verweij ziet PSV ontsnappen: 'Als het andersom was, was het een topclub-penalty'
22.05Shiogai redt NEC op moeilijke bekeravond in Amsterdam, ook Telstar stoot door
21.38'16-jarige 'zoon van' en ander talent debuteren in wedstrijdselectie Feyenoord'
21.36Zorgen voor Bosz: PSV-trainer ziet na Olij nog een speler uitvallen op bekeravond
21.15Olij loopt tijdens warming-up blessure op en moet PSV-debuut weer uitstellen
21.15Praat mee op VP: monsterscore op komst? PSV al binnen tien minuten op 2-0
21.05FIFA doet kleine concessie: WK-tickets stuk goedkoper voor loyale fans
20.55Heraclied keert 690 dagen na 'Brobbey-blessure' terug met bizarre strafschop
20.55Heracles rekent af met amateurs en bekert zorgeloos verder
20.54Boost voor Ajax: grote naam keert na lange blessure terug op het trainingsveld
20.45Bosz legt basisplek voor 'hele goede voetballer' bij PSV uit: 'Heeft het verdiend'
20.28Vermoedelijke opstelling Feyenoord: Van Persie mist Afrika Cup-gangers en Valente
Resultaten x
buitenland

Voorbeschouwing Borussia Dortmund – FC Barcelona: Champions League topper

Woensdagavond 12 december om 21.00 uur ‘s avonds is het Signal Iduna Park in Dortmund het toneel voor een topper in de Champions League. Thuisploeg Borussia Dortmund ontvangt als nummer vier van de ranglijst, nummer drie FC Barcelona. Beide ploegen hebben na vijf wedstrijden twaalf punten behaald. Volgens de wiskundigen zijn er zestien punten nodig om vrijwel zeker bij de eerste acht te eindigen, een van beide ploegen kan zich bij een overwinning dus zo goed als zeker naar de volgende ronde schieten.

10-12-2024 10:30 door Mick van Dijk

Vorm Borussia Dortmund

Onder leiding van Nuri Sahin is BVB dit seizoen nog zoekende. In de competitie staat de ploeg op een teleurstellende zesde plek. Wel is de ploeg nu vier wedstrijden ongeslagen in alle competities. Er werd gewonnen van Freiburg (4-0) en Dinamo Zagreb in de Champions League (0-3), helaas werd er geen gevolg gegeven aan deze overwinningen en volgden er twee gelijke spelen. Tegen Bayern München en Borussia Mönchengladbach eindigde de wedstrijd in een 1-1 eindstand.

Lichtpuntje voor Dortmund dit seizoen is Jamie Bynoe-Gittens. De Engelsman beleeft dit seizoen zijn echte doorbraak en was in de Bundesliga al goed voor vijf doelpunten en drie assists. Ook in de Champions League weet de buitenspeler zijn stempel te drukken, met vier doelpunten en een assist.

Vorm FC Barcelona

Waar Hansi Flick zijn elftal vanaf het begin van het seizoen prima heeft laten draaien lijkt er de afgelopen weken wat zand in de motor te zitten. In de competitie werden er tien punten verspeeld in de laatste vier wedstrijden, waardoor de riante voorsprong op de clubs uit Madrid nu helemaal is verdampt. Met allebei nog een wedstrijd minder gespeeld staan Real en Atletico nu slechts op twee en drie punten van de formatie van Hansi Flick.

De grote man is nog steeds Robert Lewandowski. De inmiddels 36-jarige Poolse spits staat zowel in La Liga als in de Champions League bovenaan de topscorerslijst. In totaal was hij al bij 25 doelpunten betrokken in alle competities dit seizoen. Met Borussia Dortmund treft Lewandowski zijn oude werkgever, in het shirt van de Duitsers kende hij grote successen en scoorde hij ruim 100 doelpunten.

Naast de wederopstanding van Lewandowski is de ontwikkeling van Raphinha bijzonder om te zien. Hansi Flick heeft de Braziliaan weer helemaal aan de praat gekregen en met de aanvoerdersband om de arm is Raphinha enorm belangrijk. Met zestien doelpunten en tien assists heeft hij zijn productie van het hele vorige seizoen nu al overtroffen.

Afwezigen

Bij Dortmund kan Sahin in ieder geval niet beschikken over Julian Brandt, Waldemar Anton en Niklas Süle. Het drietal is geblesseerd en wordt pas tegen de jaarwisseling weer terug op het veld verwacht. Verder zijn Maximillian Beier en Karim Adeyemi nog onzeker voor de wedstrijd van woensdag.

Hansi Flick moet het nog stellen zonder Marc Bernal en Marc-André ter Stegen. Ook Andreas Christensen, Ansu Fati en Ronald Araujo kampen nog met blessures, maar zijn wel alweer terug op het trainingsveld.

Historie

Beiden ploegen troffen elkaar tweemaal eerder in Europees verband. In het Champions League seizoen 2019/20 bestond groep F uit Borussia Dortmund, FC Barcelona, Internazionale en Slavia Praag. FC Barcelona won de confrontatie met Dortmund in eigen huis met 3-1, maar kwam in Duitsland niet verder dan een 0-0 gelijkspel.

De wedstrijd is te volgen via Ziggo Sport 3.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.