Laatste nieuws
00.30Perez ziet opvallende titelkandidaat: 'De meest talentvolle individualisten'
00.30Jong PSV verslaat ook FC Den Bosch met ruime cijfers
00.25Driessen: 'Kroes wilde hem dolgraag als eerste trainer, maar dat wilde hij niet'
00.20'Geen stap is beter dan een stap waar ik niet 100% comfortabel mee ben'

Gisteren

23.44Dembélé breekt tijdens zijn speech: 'We hebben dit samen gedaan'
23.25Wiegman krijgt prijs voor beste coach, Gouden Ballen voor Dembélé en Bonmatí
23.10Driessen: 'Ajax verkoopt hem straks niet aan Barça, Real Madrid of Man United'
23.10Napoli wint ook vierde competitiewedstrijd, ondanks hands Beukema
23.05Sneijder doet opvallende constatering: 'Die clubs zijn verder dan Ajax en PSV'
22.57Driessen velt hard oordeel over bekritiseerde Ajacied: 'Het is iets dat leeft'
22.48De stemmen zijn geteld: dit is de winnaar van de Ballon d’Or
22.45Napoli blijft winnen en boekt nipte overwinning ondanks negatieve hoofdrol Beukema
22.20'Het rommelt bij PSV, erg gevaarlijk om dan een speler met Ajax-verleden te halen'
22.15Marseille bezorgt PSG eerste seizoensnederlaag in uitgestelde topper
22.15Sneijder ziet bijzonder Nederlands talent: 'Hij heeft echt stappen gemaakt'
21.58Jong PSV terug aan kop, Cambuur wint ondanks doelpunten Ohio en Jonathans
21.56Rulli blinkt uit tijdens gewonnen topper tegen PSG, Paixão maakt basisdebuut
21.45Sneijder kraakt Ajacied in nieuw systeem Ajax: 'Hij wil en kan dat niet'
21.45Yamal voor tweede jaar op rij grootste talent van de wereld en gaat op voor dubbel
21.40Van Hanegem nuchter over opvallende Ajax-uitblinker: 'Laten we eens normaal doen'
21.32Wiegman de beste trainster ter wereld, Slot grijpt naast die prijs bij de mannen
21.20Rondo genoot van één speler tijdens PSV - Ajax: 'Waarom speelt hij niet altijd?'
21.04Fans niet onder de indruk van oud-Feyenoorder Paixão: 'We zijn opgelicht'
20.55Goes blijft gesprek van de dag: 'Verschrikkelijke kaakslag geven dat hij stopt'
20.52NEC niet akkoord met voorstel aanklager, die Chery meerdere duels wil schorsen
20.40Driessen ziet niks in Ajax-uitblinker: 'Zo heel goed was hij nou ook weer niet'
20.30Timber dolt met pers na incident tussen AZ en Feyenoord: 'Vind ik geen topvraag'
20.30Driessen plaatst vraagtekens bij PSV-interesse: 'Gaat PSV niet verder helpen'
20.10Praat mee op VP: één Nederlander in de basis bij Napoli - Pisa
19.54'Memphis wil contract verlengen in Brazilië: club heeft andere prioriteiten'
19.45Van Hanegem ziet 'idioot gedrag' in Eredivisie: 'Nu is het klaar, ophouden'
19.45Kieft en Gijp watertanden van Eredivisie-smaakmaker: 'Van een andere klasse'
19.40Praat mee op VP: Jong Utrecht - SC Cambuur
19.20Ajax maakt contractverlenging groot talent en ‘broertje van’ ex-speler bekend
19.15Praat mee op VP: Paixão maakt basisdebuut voor Marseille in klassieker tegen PSG
Resultaten x
buitenland

Voorbeschouwing Barcelona – Atletico Madrid: Topper in halve finale Copa del Rey

Dinsdagavond 21.30 uur staat de eerste halve finale van het Spaanse bekertoernooi op de planning. In het Estadi Olímpic Lluís Companys in Barcelona ontvangt de plaatselijke FC het Atletico Madrid van Diego Simeone. Met deze ontmoeting strijden de koploper en nummer drie van La Liga om een plek in de finale van de Copa del Rey, waar een ontmoeting wacht met Real Madrid of Real Sociedad. ELF Voetbal blikt vooruit.

22-02-2025 13:00 door Mick van Dijk

Vorm FC Barcelona

Het elftal van Hansi Flick is weer bezig aan een uitstekende reeks. Op dit moment is de ploeg twaalf wedstrijden op rij ongeslagen in alle competities, saillant detail is dat de laatste nederlaag geleden werd tegen Atletico Madrid. Op 21 december 2024 wonnen de Madrilenen met 1-2 in Barcelona, tegen de verhouding in, door een doelpunt van Alexander Sørloth diep in de blessuretijd. Sindsdien speelde Blaugrana twaalf wedstrijden, waarvan het er tien won en twee gelijk speelde.

Frenkie de Jong lijkt zijn plek terug te hebben gewonnen in het elftal. Waar eerder dit seizoen de keuze veelal viel op de jonge Marc Casadó lijkt Frenkie zich nu terug in de ploeg te hebben geknokt. Na de overwinning op Rayo Vallecano van afgelopen maandag gaf Flick aan dat De Jong nu is wat zijn ploeg nodig heeft en hij daarom op dit moment speelt. 

Voor de wedstrijd van aankomende dinsdag wacht Barcelona eerst nog een competitiewedstrijd. Op zaterdagavond wacht een bezoek aan Las Palmas om 21.00 uur, dit betekent een reisje naar Gran Canaria voor de selectie van Barcelona. Las Palmas staat op de zeventiende plek en strijdt tegen degradatie, op papier moet het geen probleem vormen voor Blaugrana.

Vorm Atletico Madrid

Atletico speelde sinds de laatste ontmoeting met Barcelona elf wedstrijden in alle competities. Van deze elf wedstrijden werden er zeven gewonnen, twee gelijkgespeeld en werd er met 0-1 verloren op bezoek bij CD Leganés. Wat opvalt bij Atletico is dat er weinig doelpunten vallen, al is dit niet nieuw voor Simeone, jaarlijks is dit terug te zien aan het doelsaldo.

De belangrijkste man is nog altijd Antoine Griezmann. De 33-jarige Fransman die inmiddels bedankt heeft voor de nationale ploeg was dit seizoen goed voor vijftien doelpunten en zes assists in alle competities. De andere grote man bij Atletico is de van Manchester City overgekomen Julian Alvarez. Hij maakte al zeventien doelpunten en gaf vier assists in alle competities. Daarnaast heeft de eerder genoemde Alexander Sørloth een enorme waarde als supersub en is hij zelfs clubtopscorer in La Liga. Hij was al goed voor twaalf doelpunten en twee assists in alle competities, waarvan het grootste deel als invaller.

Ook Atletico wacht nog een competitiewedstrijd. Zij gaan zaterdagavond 18.30 uur op bezoek bij Valencia. De ploeg uit de sinaasappelstad staat op dit moment achttiende en strijdt net als de tegenstander van Barcelona tegen degradatie.

Afwezigen

Flick moet het nog altijd doen zonder Marc-André ter Stegen en Andreas Christensen. Ook de 17-jarige Marc Bernal is al een tijd geblesseerd en wordt dit seizoen niet meer op het veld verwacht.

Atletico mist alleen routinier Koke door een spierblessure. Het is voor beide trainers te hopen dat iedereen fit uit de competitiewedstrijd van zaterdag komen.

Historie

Zoals al benoemd was de laatste ontmoeting tussen beide ploegen een prooi voor Atletico, zij het tegen de verhouding in. Over het algemeen is Barcelona in eigen huis wel sterk tegen Atletico, van de laatste 21 wedstrijden die in Barcelona werden gespeeld, zowel in Camp Nou als Estadi Olímpic Lluís Companys won Atletico slechts twee keer.

De wedstrijd is te zien bij Ziggo Sport.


 




Aanmelden
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.