Laatste nieuws
09.14Vaessen lijkt cruciaal duel Suriname met Bolivia te gaan keepen
09.05'PSV wil koopoptie lichten en 8 miljoen aftikken: contract tot 2030 ligt op tafel'
09.00Bizar: John van ‘t Schip waarschuwde Ajax eerder al voor datalek
08.56Vink kijkt ogen uit bij Oranje-speler: 'Hij is zo afgetraind, dat is net beton'
08.51'Spurs-verdediger heeft speciale La Liga-clausule'
08.50'Ik kan me een WK zonder Neymar niet voorstellen, hij zal er bij zijn'
08.50Lof voor Van Persie: 'Mag ik wijzen naar het verschil tussen Feyenoord en Ajax?'
08.25'Koeman is niet te benijden, daar word je als bondscoach hartstikke gek van!'
08.25Rodri ziet Atlético-verleden niet als belemmering voor Real Madrid-transfer
08.10Roep om Telstar-speler in Nederlands elftal: 'Je moet kunnen verrassen op een WK'
08.10Losbandige oud-Ajax-speler hoort schorsing na enorme hoeveelheid kaarten
08.00'Handhaving met Telstar zou knapper zijn dan de promotie'
07.55Koeman heeft 'hele harde' boodschap voor één speler: 'Dat rijmt niet in mijn ogen'
07.50Rutten moet drietal missen tijdens Australische oefentrip Curaçao
07.40Vink stellig over Oranje-debutant Smit: 'Als Koeman dat doet, is Nederland blij'
07.32PSV-verdediger raakt geblesseerd en moet interlands abrupt laten schieten
07.25Bosnische bondscoach geeft nieuwe draai aan rel rond Tahirovic
07.19Van Marwijk: 'Als hij topfit was geweest, hadden we de finale van Spanje gewonnen'
07.17Openlijke flirt met Real Madrid: 'Je kan de beste clubs ter wereld niet afwijzen'
07.00Teun Koopmeiners over Oranje, Kees Smit en de ontmoeting met Trump
06.47Opvolger Henk de Jonk lijkt in sterren geschreven: 'Een done deal, absoluut'
06.30Ten Cate stipt nadeel Suriname aan voorafgaand aan cruciale WK-play-off
06.17Waarom het Arubaanse voetbalelftal vandaag in Rwanda tegen gokparadijs Macau speelt
06.16Bij welke standaardsituatie kan Oranje de meeste progressie boeken? 'De verre ingooi!'
00.02Wilfred Genee onthult: 'FC Utrecht wil hem heel graag hebben, Van Seumeren is fan'

Gisteren

23.50Bounida meteen opgeroepen voor Marokkaanse ploeg en mag dromen van debuut
23.45Brian Brobbey gaat viraal met nieuw interview in Engeland: 'Ik ga naar huis'
23.45Acht kaarten in zijn laatste zes duels: Tagliafico hoort schorsing
23.40Losgeslagen Tagliafico krijgt drie duels schorsing na kaartenregen
23.22Bounida mag dromen van WK na eerste oproep voor Marokko
23.13Onana: 'Hij moet genoemd worden als het over de grootste spitsen ter wereld gaat'
23.10Bas Nijhuis onthult bizar incident: 'De ME en politie haalde me uit de kleedkamer'
23.05'Opnieuw onrust bij Real Madrid: volgende medische blunder bij een speler'
22.55Ploeggenoot van Memphis? Marquinhos wil op termijn terugkeren bij Corinthians
22.55Ajax presenteert nieuwe fase Nieuwe Toekomst: bouw mini-stadion moet snel beginnen
Resultaten x
buitenland

Voorbeschouwing Conference League-finale: Real Betis - Chelsea

In navolging van de Europa League-finale afgelopen midweek vindt komende woensdag de finale van de Conference League plaats. Woensdagavond om 21.00 uur is de Tarczynski Arena in Wroclaw het toneel voor de eindstrijd tussen Real Betis en Chelsea. ELF Voetbal blikt vooruit.

24-05-2025 12:00 door Mick van Dijk

Vorm Real Betis

Los Verdiblancos zijn de afgelopen seizoenen onder leiding van trainer Manuel Pellegrini uitgegroeid tot een stabiele subtopper in La Liga. Sinds de komst van de Chileen in het seizoen 2020/21 is de ploeg niet lager geëindigd dan de zevende plek in de competitie. Ook leidde hij Betis in het seizoen 2021/22 naar de eerste Copa del Rey-winst in bijna twintig jaar. Dit seizoen kende de ploeg een prima campagne, met een keurige zesde plek als eindklassering in de competitie en een plek in de finale van de Conference League.

De absolute vedette van dit Betis is zonder twijfel Isco. De 33-jarige voormalig speler van Real Madrid is als klassieke spelmaker met zijn puntgave techniek van enorme waarde voor de ploeg uit Sevilla. Dit seizoen was hij in 32 wedstrijden in alle competities goed voor twaalf doelpunten en tien assists – een echte MVP. Ook Antony mag niet onbenoemd blijven: de huurling van Manchester United beleefde sinds zijn komst in de winterstop een enorme wederopstanding in Spanje. In 25 wedstrijden was de Braziliaan goed voor negen doelpunten en vijf assists, waarvan vier doelpunten en drie assists in slechts acht Conference League-wedstrijden.

In aanloop naar de finale speelde Betis op vrijdagavond de laatste competitiewedstrijd van het seizoen, thuis tegen Valencia. Antony zorgde na 40 minuten spelen voor de 1-0, waarna Rafa Mir uiteindelijk een kwartier voor tijd voor de 1-1 eindstand zorgde. Gezien Betis voor aanvang van de wedstrijd al zeker was van de zesde plek zal het hen niet veel uitgemaakt hebben.

Vorm Chelsea

Na twee mindere seizoenen is Chelsea dit jaar weer volop in de race voor directe plaatsing voor de Champions League. De ploeg gaat de laatste speelronde van de Premier League in met een vijfde plek in handen. Op de slotdag wacht een confrontatie met concurrent Nottingham Forest. Bij een overwinning is Chelsea vrijwel zeker van Champions League-voetbal komend seizoen, dus de kans dat trainer Enzo Maresca spelers zal sparen voor de finale van de Conference League lijkt klein. Zeker gezien het feit dat de Italiaan dit seizoen in Europa vrijwel uitsluitend met een B-elftal aantreedt.

Waar Cole Palmer de MVP is van Chelsea in de Premier League met vijftien doelpunten en acht assists, heeft de Engelsman in de Conference League nauwelijks minuten gemaakt. In Europa is Christopher Nkunku tot nu toe de belangrijkste man geweest voor de Londenaren: hij scoorde vijf keer en gaf drie assists.

Afwezigen

Real Betis treedt aan met een redelijk gehavende selectie. Diego Llorente, Ezequiel Ávila, Héctor Bellerín, Youssouf Sabaly en Marc Roca zijn allemaal geblesseerd en worden pas vanaf juni of later terugverwacht. Francisco Vieites is ook nog niet helemaal fit, maar hij zou de wedstrijd van woensdag mogelijk nog kunnen halen.

Ook bij Chelsea zijn er enkele blessures. Omari Kellyman en Wesley Fofana komen dit seizoen sowieso niet meer in actie. De huidige topscorers van Chelsea in de Conference League, Marc Guiu (6) en Christopher Nkunku (5), zijn nog twijfelgevallen voor woensdag.

Historie

Beide ploegen hebben vier keer eerder tegen elkaar gespeeld. De eerste keer was in een tweeluik in de Europa Cup II in het seizoen 1997/98. Chelsea was toen in de kwartfinale over twee wedstrijden met 5-2 te sterk voor de Spanjaarden. Het tweede tweeluik vond plaats in de groepsfase van de Champions League in het seizoen 2005/06. Op Stamford Bridge won Chelsea met 4-0, maar in het Estadio Benito Villamarin in Sevilla won de thuisploeg met 1-0.

De wedstrijd is te zien bij Ziggo Sport.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.