Laatste nieuws
17.15Clasie liet miljoenen uit Midden-Oosten lopen: ‘Geluk is veel meer waard dan geld’
17.15Bosz enthousiast over jonge PSV-middenvelder: 'Nu wil ik hem ook zien'
17.10Beelden: horrorstart Feyenoord tegen AZ, Trauner gruwelijk in de fout
17.10LIVE: Fenomenale kopgoal Perisic voor PSV, wereldgoal Linssen geannuleerd
17.07Van den Brom gaat op bijzondere manier om met puntverlies: 'Lekker afreageren'
17.05Streuer benoemd tot erelid van FC Twente
17.03Praat mee op VP: Arsenal zonder Timber in cruciaal duel met West Ham
17.03VI Live: Feyenoord moet aan de bak, NAC virtueel gedegradeerd
17.00VP-voetbalkantine: 'Feyenoord verzekert zich zondag van Champions League-voetbal'
16.59FC Twente eert clubicoon Streuer en geeft hem bijzondere eretitel
16.57Flemming zit Aston Villa dwars met tiende goal in Premier League
16.50NAC-coach Hoefkens sluit vertrek niet uit: 'Maar dat is positief'
16.46VI Live: Feyenoord razendsnel op achterstand tegen AZ
16.44Van Persie klaagt over Feyenoord-beeldvorming: 'PSG en Bayern doen dat ook'
16.40El Ahmadi wijst twee Feyenoord-lichtpuntjes aan: 'Halen echt wel hoog niveau'
16.30VI Live: clubs maken zich klaar voor spannende voorlaatste Eredivisie-speelronde
16.21VI Live: Flemming bezorgt Villa problemen in jacht op CL-ticket
16.20Praat mee op VP: wie ontloopt de play-offs tegen degradatie?
16.19Kees Smit ontbreekt bij AZ tegen Feyenoord: 'We willen hem in bescherming nemen'
16.15Bruma deelt bizar verhaal over wereldspits: 'We dachten echt: hij kan er niks van'
16.15Praat mee op VP: strijd om play-offs voor Europees voetbal
16.15Door Courtois en Djokovic gesteund Le Mans viert alvast feest na vurig slot
16.10El Ahmadi lyrisch over Ajax-uitblinker: 'Hij was in alles echt geweldig'
16.10Praat mee op VP: strijd om ticket voorronde Champions League
16.04VI Live: achttien opstellingen bekend voor volle Eredivisie-speelronde
16.02Jan Joost van Gangelen helemaal terug: 'Ik moest mijn eerste keer kort houden'
15.54'Feyenoord in gesprek met Van Bronckhorst over terugkeer in Rotterdam'
15.51Noordam zorgt met doelpunt diep in blessuretijd voor eerste FA Cup-finale Brighton
15.51Van Persie schuift met Bos, terugkeer Smal en Steijn in Feyenoord-selectie
15.49VI Live: toeleven naar El Clásico, Villa vlak voor rust naast Burnley
15.47Feyenoord komt aan in zonovergoten Kuip voor mogelijk beslissend Eredivisie-duel
15.44VI Live: toeleven El Clásico, Villa vlak voor rust naast Burnley
15.38PSV zonder Veerman, maar met Fernandez en Dest tegen Go Ahead
15.37Praat mee op VP: Go Ahead Eagles - PSV
15.35Keuzes Slot bij Liverpool in twijfel getrokken: 'Hoe kan je hem nou laten gaan?'
Resultaten x
buitenland

Ousmane Dembélé wint de Ballon d’Or 2025

Maandagavond werd in Parijs, zoals elk jaar, het Ballon d’Or-gala georganiseerd door het magazine France Football. Na een lange avond in het Theatre du Chatelet, waarop verschillende prijzen werden uitgereikt, trok topfavoriet Ousmane Dembélé van Paris Saint-Germain zoals verwacht aan het langste eind. De 28-jarige Fransman liet Lamine Yamal, Vitinha en Mohamed Salah achter zich en mocht de prestigieuze Gouden Bal mee naar huis nemen.
 

23-09-2025 08:00 door Mick van Dijk

Ousmane Dembélé kende afgelopen seizoen de beste jaargang uit zijn carrière. Opvallend genoeg begon zijn seizoen lang niet zo voortvarend als hij het eindigde. Luis Enrique, die overigens de Johan Cruijff-trofee voor beste trainer van vorig seizoen won, moest in het begin van het seizoen nogal sleutelen aan zijn elftal, waardoor Dembélé zeker geen onbetwist basisspeler was. Hij groeide vervolgens in het seizoen en nam de ploeg uit Parijs meer en meer op sleeptouw richting de fase van het seizoen waarin de prijzen werden verdeeld. Aan het eind van het seizoen stond Paris Saint-Germain met maar liefst vier prijzen in handen. De Parijzenaren wonnen de Franse Ligue 1, de Franse beker, de Franse Supercup en, als klap op de vuurpijl, de Champions League. Ousmane Dembélé werd met 21 doelpunten topscorer van de competitie en eindigde het seizoen met 35 doelpunten en zestien assists in 53 officiële wedstrijden in alle competities.

 



Met het winnen van de Ballon d’Or heeft Dembélé eindelijk zijn belofte ingelost. De Fransman kwam uit de jeugd van Stade Rennes en maakte in 2016 voor 35 miljoen euro de overstap naar Borussia Dortmund. Daar speelde hij geweldig in zijn eerste seizoen, en in 2017 werd hij voor ruim 148 miljoen naar FC Barcelona gehaald om daar Neymar te vervangen, die naar Paris Saint-Germain was vertrokken. Hoewel hij in Spanje wel drie landstitels, twee bekers en twee Supercups won, wist hij nooit helemaal aan de verwachtingen te voldoen. In 2023 maakte Dembélé vervolgens voor 50 miljoen euro de overstap naar de grootste club uit zijn vaderland, Paris Saint-Germain, waar hij afgelopen seizoen uitgroeide tot de superster waarvan iedereen altijd al wist dat hij het in zich had.

Franse voorgangers

Dembélé is pas de zesde Fransman die de Ballon d’Or weet te winnen. De eerste was Raymond Kopa in 1958. Daarna volgde Michel Platini, die de prijs als speler van Juventus drie keer op rij wist te winnen in 1983, 1984 en 1985. De volgende twee waren de laatsten voor de eeuwwisseling: Jean-Pierre Papin als speler van Olympique Marseille in 1991 en Zinedine Zidane als speler van Juventus in 1998. Deze eeuw is er, mede door de heerschappij van Lionel Messi en Cristiano Ronaldo, slechts één Fransman geweest die de meest begeerde individuele voetbalprijs wist te winnen: Karim Benzema als speler van Real Madrid in 2022.




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.