Laatste nieuws
04.45Trump krabbelt terug: Iraanse bond toch welkom bij WK-loting
00.15Hilarisch interview van David Neres gaat viraal: oud-Ajacied verovert internet
00.01Nederlandse coach vol vertrouwen: 'Ik streef naar perfectie en veel hoge druk'

Gisteren

23.44Groot nieuws: 'Slot nu nog veilig, maar Liverpool spot al wel mogelijke opvolger'
23.33'Krüzen heeft met zijn ontboezeming nationale discussie ontketend'
23.23Farioli loopt deukje op bij Porto na uitschakeling in Portugese beker
23.15Manchester United verzuimt sprong op ranglijst te maken: remise tegen West Ham
23.10'Als supporters niet eerlijk zijn wat ze meenemen, is er geen gastvrij ontvangst'
23.10De Graafschap wint voor het eerst sinds 2007 bij Vitesse en klimt naar plek drie
23.00United stelt teleur zonder geblesseerde De Ligt en speelt gelijk tegen West Ham
22.58Lazio knikkert Serie A-koploper AC Milan uit Italiaanse beker
22.50Oud-spits Eredivisie vrijgesproken van seksueel misbruik: '3-0 gewonnen'
22.35Live Transfers: Timo Werner mogelijk naar VS, Lloris hakt belangrijke knoop door
22.30Vol stadion en geen KNVB-straffen: eindelijk weer wat optimisme bij Vitesse
22.20Nieuws uit Eindhoven: PSV neemt definitief afscheid van voormalig hoofdsponsor
22.10Ajax wil op 1 januari 2026 groot nieuws bekendmaken: 'Gaat wel de goede kant op'
22.10Leeg uitvak deert De Graafschap niet: Superboeren winnen derby in Arnhem
21.40Grote zorgen over mensenrechten rond WK: 'Fans mogelijk aan grens in VS geweerd'
21.35Voormalig Feyenoord-voorzitter (84) overleden na lang ziektebed
21.21Laporta steunt geplaagde Barcelona-ster: 'We staan achter hem en hebben hem nodig'
21.20Buijs zet Ihattaren behoorlijk op scherp: 'Nog lang niet waar we willen zijn'
21.18AZ-directeur Huiberts botste met Mino Raiola: 'Hij kon het vergeten'
20.55Fans De Graafschap terug naar huis gestuurd: 'Schandalig optreden van politie'
20.55Ajax-kwelgeest laat internet wéér ontploffen: 'Geweldig, haal hem naar mijn club!'
20.30De Ligt valt plotseling uit bij Man United, Amorim reageert: 'Het is een klap'
20.15Praat mee op VP: topper tussen Lazio en AC Milan in Coppa Italia
20.05Opvallend: aftrap van Gelderse derby uitgesteld door leeg uitvak
20.02Tim Hofman door het stof na beschuldigen Feyenoord-fans: 'Moeten dit beter doen'
20.00'Nederlandse' Nigeriaan kondigt afscheid als international aan: 'Droom geleefd'
19.45Oud-topspeler haalt keihard uit naar Guardiola: 'Ik zie geen mens, maar een slang'
19.40Niks missen van het laatste voetbalnieuws? Volg VoetbalPrimeur op Google Discover!
19.40PL-speler klopt op de deur bij Koeman: 'Handig als je op meer posities speelt'
19.25Praat mee op VP: Gelderse derby tussen Vitesse en De Graafschap
19.20'Brighton gaat aankloppen bij Premier League-club voor volgende Nederlander'
19.17VI zet streep door 'trainerskandidaat' Ajax: 'Kan naar het rijk der fabelen'
Resultaten x
buitenland

Liverpool – Manchester United: North West-Derby live op Viaplay

Komende zondagmiddag staat er weer een kraker op het programma in de Premier League: de ontmoeting tussen de twee historisch succesvolste clubs van Engeland. Op Anfield Road ontvangt het Liverpool van Arne Slot het Manchester United van Rúben Amorim. De onderlinge rivaliteit is een garantie voor spektakel, maar welke ploeg pakt de punten?

15-10-2025 15:00 door Mick van Dijk

Vorm Liverpool

De regerend landskampioen begon sterk aan het seizoen en trok meermaals in de blessuretijd de overwinning over de streep. De laatste weken is er echter sprake van verval. In alle competities heeft Arne Slot met zijn elftal nu drie wedstrijden op rij verloren.
In de Premier League ging het twee keer mis op bezoek in Londen. Eerst bij Crystal Palace op Selhurst Park, waar Eddie Nketiah in de 97e minuut de fatale 2-1 binnenschoot. Een week later gebeurde hetzelfde op Stamford Bridge: daar gleed Estevão in de 95e minuut de winnende 2-1 binnen voor Chelsea. Tussendoor verloor Liverpool in de Champions League in Istanbul met 1-0 van Galatasaray. Hierdoor staan The Reds momenteel tweede in de Premier League en hebben ze Arsenal langszij zien komen. The Gunners hebben op dit moment één punt meer en een beter doelsaldo, werk aan de winkel dus voor Arne Slot en zijn ploeg.

Het grootste verschil met vorig seizoen is de vorm van Mohamed Salah. De Egyptische sterspeler haalde toen een ongekend rendement, maar staat nu na tien officiële wedstrijden ‘pas’ op drie doelpunten en drie assists.
Naast Salah is aanwinst Hugo Ekitike tot nu toe goed voor vijf doelpunten en één assist in tien officiële wedstrijden.

Vorm Manchester United

Waar Liverpool iets minder draait dan vorig seizoen, gaat het bij Manchester United juist iets beter. Op zich mag dat ook wel, gezien The Red Devils vorig seizoen op een teleurstellende vijftiende plek eindigden.
Nu staat de ploeg na zeven wedstrijden op de tiende plek met tien punten en een doelsaldo van negen voor en elf tegen.
De pijnlijkste statistiek voor United is dat van de laatste drie gewonnen wedstrijden er twee tegen promovendi waren (3-2 tegen Burnley en 2-0 tegen Sunderland). De andere overwinning werd behaald tegen Chelsea (2-1), al kregen de Londenaren na vijf minuten rood voor doelman Robert Sánchez. Nog voor rust moest echter ook Casemiro vertrekken met een tweede gele kaart, waardoor de wedstrijd numeriek weer in evenwicht was.

Niemand drukt momenteel echt zijn stempel op het spel bij Manchester United. De titel van MVP wordt voorlopig gedeeld door Bruno Fernandes (twee doelpunten) en de nieuwe aanwinsten Bryan Mbeumo (één doelpunt en één assist) en Benjamin Šeško (twee doelpunten).

Afwezigen

Arne Slot kan sowieso niet beschikken over Giovanni Leoni en Alisson Becker. Daarnaast zijn Stefan Baj?eti? en Wataru Endo nog onzeker.

Bij Manchester United zijn er ook enkele afwezigen. Lisandro Martínez is op de weg terug van een zware blessure en traint inmiddels weer mee, maar of hij gaat spelen is nog onzeker. Hetzelfde geldt voor Noussair Mazraoui; ook hij is nog een vraagteken.

Historie

Over de laatste tien ontmoetingen in officiële wedstrijden heeft Liverpool een licht overwicht. The Reds wonnen zes keer, The Red Devils twee keer, en twee wedstrijden eindigden in een gelijkspel. Vooral in eigen huis is Liverpool sterk tegen United. De laatste keer dat Manchester United op Anfield wist te winnen in een officiële wedstrijd was in het seizoen 2015/16. Onder leiding van Louis van Gaal was een doelpunt van Wayne Rooney toen genoeg voor een 0-1-zege.

De wedstrijd is live te zien bij Viaplay.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.