Laatste nieuws
10.00Onzekerheid rond Míchel maakt hem een interessante kandidaat voor Ajax
10.00De Wit is klaar voor heet avondje AZ: 'De sfeer in Praag mag geen excuus zijn'
09.55De Europese ticketverdeling in Premier League, La Liga, Bundesliga en Serie A
09.51'Bijna de perfecte wedstrijd van ons, de Liverpool-fans waren dat al helemaal'
09.50Mijlpaal voor Messi met 900ste doelpunt
09.49Van Veen mist zevende avond Premier League wegens nierstenen, geen duel met Van Gerwen
09.47Rondje Europa: wat een gekte in de Champions League!
09.41Spaanse media zien 'angstaanjagend' Barça: 'Met deze ploeg is alles mogelijk'
09.35Na Atalanta-afstraffing wacht Bayern 'episch' duel: 'We vrezen niemand'
09.33Tomiyasu maakt rentree bij Japan, vier andere Eredivisie-spelers ook opgeroepen
09.30Deze impact heeft de bekerfinale op Europese ticketverdeling Eredivisie
09.30Priske hoopt op 'heksenketel' tegen AZ: 'Ik heb hoge verwachtingen'
09.30Plezier voor de neutrale fan: de doelpuntrijkste WK's
09.29AZ-revelatie verwacht basisplaats tegen Sparta Praag: 'Daar ga ik wel van uit'
09.10ED verwacht lucratieve zomer voor PSV: 'Ze willen minimaal 40 miljoen voor hem'
09.10Britse pers lovend over Liverpool-Nederlanders: 'Dat is iets wat we gemist hadden'
09.00Excelsior-directeur Daan Bovenberg wil stabiliteit
08.55Zondag of na de interlandperiode? Alle kampioensduels PSV op een rij
08.44Simons grijpt zijn kans: 'Een overtuigend statement voor grotere rol'
08.39Beugelsdijk kan Haagse politiek in na exitpolls: 'Daar wil ik mij hard voor maken'
08.37'Perfect' optreden Liverpool geeft Slot lucht: 'Waarom spelen ze niet altijd zo?'
08.34Advocaat moet Van Persie redden bij Feyenoord: 'Blussen als boel al afgebrand is'
08.25Te Kloese: 'Als hij over veld zou flitsen, had hij niet bij Feyenoord gespeeld'
08.20Engelse media bejubelen Nederlandse CL-uitblinker: 'Liet echt zijn klasse zien'
08.15Afrikaanse bondspreses legt uit waarom Senegal is gediskwalificeerd
08.15VI Live: AZ één duel met Sparta Praag verwijderd van kwartfinale Conference League
07.50Scorende Neymar haalt gram bij fans, trainer Santos direct na afloop ontslagen
07.50Veelbesproken Neymar scoort, maar kan ontslag Santos-trainer niet voorkomen
07.50Engelse pers neemt pet af voor Slot en Liverpool: 'Een indrukwekkend antwoord'
07.39Kraay lyrisch: 'Hij zou never nooit voor Ajax spelen als hij altijd fit was'
07.38Zo kijk je naar return tussen AZ en Sparta Praag in de Conference League
07.35Johan Derksen ziet goede zaak voor Eredivisie: 'Ik gun het ze van harte'
07.29Miami uitgeschakeld in Champions League ondanks 900ste goal Messi
07.23Matchwinner Simons wil 'momentum behouden' bij Spurs: 'Dat was een shock voor ons'
07.20Tom Beugelsdijk, politicus
Resultaten x
buitenland

De perfecte WK-kwalificatiereeks van Noorwegen: voor het eerst sinds 1998 erbij!

Door gisteravond met 1-4 te winnen in Italië heeft Noorwegen zichzelf verzekerd van een perfecte kwalificatiereeks voor het WK van 2026. De ploeg van bondscoach Stale Solbakken won alle acht kwalificatiewedstrijden en kwalificeerde zich voor het eerst in 28 jaar voor de WK-eindronde.
 

17-11-2025 06:00 door Mick van Dijk

Noorwegen was voor deze kwalificatiereeks ingedeeld in een poule met Italië, Israël, Moldavië en Estland. Op voorhand leek Italië favoriet voor de poulewinst en daarmee de directe kwalificatie voor het WK komende zomer in de VS, Canada en Mexico. Niets bleek echter minder waar. Al in de eerste wedstrijd van de kwalificatiereeks, in maart van dit jaar, zette Noorwegen de toon. In Moldavië werd gemakkelijk met 0-5 gewonnen, met doelpunten van vijf verschillende spelers. Daarna werd de uitwedstrijd tegen Israël met 2-4 gewonnen, wat meteen de wedstrijd was waarin de Noren de meeste tegendoelpunten zouden incasseren.

Op 6 juni volgde de derde kwalificatiewedstrijd, tegen favoriet Italië. Noorwegen ontving de Europees kampioen van 2020 in Oslo en won daar overtuigend met 3-0. Een duidelijk signaal van de ploeg van Solbakken. Een paar dagen later was Erling Haaland met één doelpunt de matchwinner in Estland, waar met 0-1 werd gewonnen. Zo ging Noorwegen met twaalf punten uit de eerste vier wedstrijden soeverein aan kop in de kwalificatiepoule.

Beslissing

Na de zomer begon Noorwegen echt indruk te maken. Op 9 september won de ploeg in eigen huis met 11-1 van Moldavië. Haaland maakte vijf doelpunten en gaf bovendien twee assists. Hij was niet de enige met een hattrick in die wedstrijd, want ook Thelo Aasgaard scoorde drie keer. De wedstrijd tegen Moldavië was de laatste waarin Arsenal-spelmaker Martin Ødegaard meedeed; door een blessure kon hij niet meer in actie komen in de laatste paar kwalificatiewedstrijden. Blijkbaar kon de ploeg het ook zonder hem, want de laatste drie wedstrijden werden achtereenvolgens gewonnen van Israël (5-0), Estland (4-1) en Italië (1-4). Daarmee eindigden de Noren met een indrukwekkend doelsaldo van 37-5 na acht gespeeld wedstrijden.

De 57-jarige Solbakken is nu ruim vijf jaar bondscoach van Noorwegen, maar slaagde er zowel voor het vorige EK als het vorige WK niet in zich met de ploeg te plaatsen. De afgelopen jaren hebben echter meerdere spelers zich dusdanig ontwikkeld dat er nu een bijzonder sterk elftal staat. Met spelers als Erling Haaland, Martin Ødegaard, Alexander Sørloth, Antonio Nusa en Oscar Bobb beschikt Noorwegen over veel aanvallende kracht. Nu Solbakken er ook in is geslaagd om een stabiele verdediging neer te zetten, is het duidelijk hoe ver deze ploeg kan komen.

Erling Haaland

De doelpuntenmachine die wekelijks zijn kunsten vertoont in het shirt van Manchester City, was van enorme waarde tijdens deze kwalificatiereeks. Zoals we inmiddels van hem gewend zijn, scoorde hij weer bijzonder makkelijk, met in totaal zestien doelpunten en twee assists. Daarmee evenaart hij het doelpuntenrecord van Robert Lewandowski, die eveneens zestien keer scoorde in de kwalificatie voor het WK van 2018. In totaal staat de 25-jarige Noorse spits nu op 55 doelpunten in 48 interlands, een ongekend moyenne. Met nog heel wat jaren topvoetbal voor zich lijkt geen enkel doelpuntenrecord veilig voor de Noorse goalgetter.




Aanmelden
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
avonturiers Laatste: Miano van den Bos: groeien in de stilte van Litouwen
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.