Ontslag Thomas Frank
Een kleine twee weken geleden greep de clubleiding al in door trainer Thomas Frank de laan uit te sturen. De sympathieke Deen, die jarenlang knap werk heeft geleverd bij Brentford, is er niet in geslaagd om de neerwaartse spiraal tot een halt te roepen. Hij werd al snel vervangen door Igor Tudor, de Kroaat die eerder dit seizoen werd ontslagen bij Juventus. Ergens ook een bijzondere keuze: Tudor heeft bij de achterban totaal geen krediet en is qua persoonlijkheid misschien wel het tegenovergestelde van Thomas Frank. Het einde van Thomas Frank betekende overigens ook het einde van John Heitinga in Noord-Londen. Waar de Nederlander een paar weken geleden werd aangesteld als assistent van Thomas Frank, mocht ook hij alweer zijn biezen pakken.
Grote club
De wanprestaties van The Spurs zijn vooral schrijnend als je kijkt naar de totale marktwaarde van de selectie. Op dit moment is die 876,5 miljoen euro, waarmee ze vijfde staan op de ranglijst gebaseerd op totale marktwaarde. Alleen Manchester City, Arsenal, Chelsea en Liverpool staan boven hen. Wanneer je zo’n goede selectie hebt, is het natuurlijk eigenlijk niet uit te leggen dat je nu op plek zeventien staat.
Hetzelfde geldt voor het stadion. Op 3 april 2019 werd, vlak naast het oude White Hart Lane, het nieuwe Tottenham Hotspur Stadium geopend. Een hypermodern stadion met plaats voor 62.850 toeschouwers en biertaps die je biertje vanaf de onderkant vol schenken. Het totale project kostte ruim 1,3 miljard euro, waarmee het na Wembley het duurste stadion van Engeland en zelfs Europa is. Op Old Trafford na is het ook het grootste stadion van de Premier League.
Champions League
De enige competitie waarin The Spurs het dit seizoen wel voor de wind gaat, is de Champions League. Ondanks de zeventiende eindklassering van vorig jaar wist de ploeg de Europa League te winnen en zich zo te kwalificeren voor het miljoenenbal. Na een goede competitiefase plaatste Tottenham zich als nummer vier voor de knock-outs. Het enige uitzicht op Europees voetbal komend jaar lijkt nu het winnen van de Champions League te zijn.
Komend programma
Er zijn nog elf wedstrijden te spelen dit Premier League-seizoen en er wachten Tottenham nog een aantal behoorlijke krakers. Zo moet de ploeg nog uit naar Liverpool, uit naar Aston Villa en op bezoek bij Chelsea. Met Wolverhampton Wanderers, Leeds United, Nottingham Forest en Brighton treffen ze ook nog een aantal directe concurrenten. Igor Tudor mag hard aan de bak om te voorkomen dat dit elftal dit seizoen nog degradeert. Mocht de club wel degraderen, dan is dat voor het eerst sinds het seizoen 1976/77.


