Argentinië - Kroatië
Het verhaal is bekend: Lionel Messi zette vier jaar geleden de kroon op zijn werk door zijn eerste wereldbeker binnen te slepen. Net als op dit huidige WK was de speler van Inter Miami zijn gewicht in goud waard. Zo ook in de halve finale tegen Kroatië. In de eerste helft zette Messi Argentinië op voorsprong vanaf de stip. Waar hij dit toernooi al twee strafschoppen miste, schoot hij de bal tegen Kroatië snoeihard in de kruising. Enkele minuten later, nog voor rust, vergrootte Julián Álvarez de voorsprong. De collega-aanvaller van Messi ontving de bal op eigen helft. Hoewel de solo indrukwekkend was; zonder geluk vaart niemand wel. Na aanrakingen van Kroatische veredigers, vond Álvarez de bal tot twee keer toe opnieuw voor zijn voeten. In de 69e minuut viel de beslissing. Ditmaal draaide Messi zijn tegenstanders dol, en gaf hij voor op Álvarez, die zijn tweede van de avond maakte.
Ook in Noord-Amerika heeft Argentinië zichzelf verzekerd van een plek in de halve finale. Na Kaapverdië en Egypte te hebben verslagen, wacht woensdagavond om 21:00 uur de kraker tegen Engeland. Messi en de zijnen gaan op jacht naar de tweede WK-titel op rij.
Foto: Pro ShotsFrankrijk - Marokko
Frankrijk en Marokko troffen elkaar vorige week donderdag in de kwartfinale. Het was een herhaling van zetten van het vorige WK, want net als vier jaar eerder wonnen de Fransen met 2-0. In Qatar was de ontmoeting de halve eindstrijd. De prestatie van de Atlasleeuwen was al historisch op zich: Marokko was de eerste Afrikaanse halvefinalist ooit op een wereldkampioenschap. Echter bleef het daar ook bij. Ondanks dat de passie ervanaf spatte bij de Marokkanen, de sprint en succesvolle tackle van Sofyan Amrabat op Kylian Mbappé was het schoolvoorbeeld, ging Frankrijk naar de finale. Doelpunten waren er van Theo Hernández en Randal Kolo Muani. Hernández zorgde met een karatekick voor een droomstart voor Les Blues, en Kolo Muani tikte binnen voor de beslissing.
Morgenavond staat Frankrijk voor de achtste keer in de halve finale van een WK. Ditmaal is Spanje de tegenstander: nota bene het land dat de Fransen uitschakelde in de halve finale van het EK 2024.
Foto: Pro ShotsArgentinië en Frankrijk plaatsten zich voor de ultieme climax in Qatar, wat misschien wel de meest spectaculaire WK-finale werd die het voetbal tot op heden gekend heeft. Messi en Mbappé droegen hun elftallen eveneens op de schouders. De Franse superster maakte een hattrick in de finale, maar zelfs dat bleek niet genoeg. Na een 3-3 stand na verlenging, legde Argentinië na strafschoppen beslag op de wereldbeker.
Kroatië en Marokko likten hun wonden. De troostfinale eindigde in 2-1, wat de Kroaten een derde plek opleverde, nadat het in 2018 al tweede van de wereld werd.


