Laatste nieuws
16.44'Ajax-transferzomer nog niet voorbij: Amsterdammers willen positie extra bezetten'
16.40Hoedemakers na kort buitenlands avontuur terug in Nederland bij Almere City
16.25'Fantastische club, geweldige leerschool en topniveau voor die Ajacied: droomstap'
16.19NAC presenteert met Van Hecke volgende versterking
16.04'Hij wil écht héél graag terug naar Ajax, fans hoeven niet bang te zijn'
16.00VI Vooruitblik: spraakmakende nieuwkomer als verschilmaker voor FC Twente
15.59'Nieuwe ontwikkeling rond Schaken: Feyenoord-talent plots doorgeschoven'
15.30Pak Schaal Podcast Extra: 'Jordi Cruijff maakt van Ajax opeens een titelkandidaat'
15.26NEC mist Sano in Griekenland: keuring bij PSV gepland
15.25'Ajax weet dondersgoed dat die club een dikke portemonnee heeft'
15.17Borussia Dortmund shopt in België en tikt 30 miljoen euro af voor groeibriljant
15.17Geen contract, maar wel een basisplaats: bij Bayern kan het
15.00Waarom PSV tóch doorzet om Sano te strikken
15.00Spurs komt in zoektocht naar spits uit bij grote naam en biedt ongeveer 60 miljoen
14.58Overzicht van al het live voetbal op tv: kijk hier naar competities en interlands
14.45Theo Janssen begrijpt één actie van Dusan Tadic totaal niet: 'Hij heeft dat helemaal niet nodig'
14.43Clubiconen trappen nieuw KKD-seizoen af vanwege 70-jarig jubileum
14.40'PSG meldt zich snel met verbeterd bod op Godts, Ajax wil meer dan 60 miljoen'
14.40'Engels gerucht: Feyenoord-spits Ueda op radar van Premier League-club'
14.40Mondeling akkoord PSV en NEC over Sano, ook Kostic lijkt naar PSV te komen
14.30Pak de agenda erbij: op deze data beginnen de vijf Europese topcompetities
14.30Drommel verlaat PSV en keert terug bij FC Twente: 'Onvergetelijke tijd gehad'
14.25'Read-transfer op losse schroeven: AS Roma doet miljoenenbod op alternatief'
14.10Doorbraak bij PSV: akkoord met NEC over Kodai Sano
14.10Van Gaal niet benaderd door KNVB, die kiest voor 'zorgvuldigheid boven snelheid'
14.07Buitenspel: The Sun komt met saillante details over peperduur huwelijk van Ronaldo
14.00VI Vooruitblik: kostbare (Europese) ervaring erbij met Tadic
13.44FIFA: Infantino zocht geen steun bij Trump na kritiek op WK-investeringsplan
13.40ED: PSV heeft weer beet en keurt woensdag naast Sano ook 72-voudig international
13.39Milan-iconen en Curva Sud nemen afscheid van Baresi
13.33Pröpper eerlijk over Twente-toekomst: 'Of ik bij zaakwaarnemer heb aangeklopt?'
13.30'Sano verlaat spelershotel van NEC, transfersom voor PSV valt hoger uit'
13.25VI Live: NEC start Champions League-avontuur op bezoek bij Olympiakos
13.13WK-held Vozinha (40) wordt groots onthaald bij nieuwe club
13.12Newcastle presenteert doelman van 30 miljoen: 'Bijnaam past niet in Engeland'
Resultaten x
column

Oranje met een been op Copacabana

Beter had het dubbele interlandprogramma voor Oranje niet kunnen verlopen. De vice-wereldkampioen boekte twee degelijke overwinningen op Estland en Roemenië, terwijl de concurrentie, voor zover daar nog sprake van is, een karrevracht aan punten morste. In september, als de dubbel tegen de minivoetbalstaatjes Estland en 26-03-2013 23:14 door Redactie ELF Voetbal

De voorsprong op de naaste 'achtervolger' Hongarije bedraagt inmiddels zeven punten. Zelfs als Van Gaal zichzelf en zijn gehele technische staf tegen Estland en Andorra opstelt, kan het voor het Nederlands elftal niet meer fout gaan. In tegenstelling tot twaalf jaar geleden, toen Oranje onder Van Gaal het WK op jammerlijke wijze misliep, is er nu sprake van een vlekkeloze campagne.
 
Dat heeft enerzijds te maken met de kwaliteit van de tegenstanders, die niet bijster hoog genoemd mag worden. Hoewel winnen in landen als Hongarije en Roemenië zowaar geen kinderachtige prestatie genoemd mag worden. Anderzijds kunnen we rustig stellen dat Oranje het gewoon uitstekend heeft gedaan. Zes overwinningen op rij, met een doelsaldo van 20 goals voor en 2 tegen, het had ook een stuk minder kunnen gaan. Zijn wij nou zo goed, of zijn zij nu zo slecht, om het maar op zijn Van Gaals te stellen.
 
De winnaar heeft nu eenmaal gelijk, dus laten we maar concluderen dat Van Gaal zijn elftal goed op de rails heeft staan. Hoe goed, dat weten we pas op het WK, want voor 'Brazilië' zal Oranje niet meer serieus worden getest, zoveel is duidelijk. Van Gaal zal zijn belangrijkste slag moeten slaan in de aanloop naar het WK, als hij zijn manschappen wekenlang bij elkaar heeft.  Dan gaat het échte kneden aan een succesformatie beginnen.
 
Wellicht dat de bondscoach het EK voor Jong Oranje, dat komende zomer in Israël op het programma staat, zal gebruiken om de weerbaarheid van een aantal van zijn (jonge) spelers te testen. Wie straks op het EK Onder-21 niet passeert, zou wel eens zijn eigen (WK) ruiten kunnen ingooien. Daarnaast kunnen de routiniers geen moment verslappen, want voor je het weet ben je onder de huidige technische leider het haasje. Van Gaal heeft zichzelf in een een luxepositie gemanouvreerd.
 
Gelijk met de zegetocht van de bondscoach loopt de prestatiecurve van Robin van Persie, de beste speler van het huidige Nederlands elftal. Van Persie had Oranje bij een 1-0 voorsprong al veel eerder in veiliger haven kunnen loodsen, maar de scherpschutter van Manchester United had zijn vizier aanvankelijk niet op scherp staan. Maar nadat drie opgelegde kansen niet aan de Rotterdammer waren besteed, besliste hij na een klein uur het duel instinctief met het hoofd. De slalom van Arjen Robben die aan de goal vooraf ging, mocht er overigens zijn.
 
De 3-0, een penalty van Van Persie die was versierd door Jermain Lens, betekende een mijlpaal voor de man die sinds het belabberde EK van afgelopen zomer in hiërarchisch opzicht bovenaan de pikorde staat. Dankzij zijn twee goals is de 29-jarige pleintjesvoetballer van weleer legendes Bep Bakhuys en Johan Cruijff op de eeuwige topscorerslijst van Oranje gepasseerd. Achter de naam van Van Persie preiken inmiddels 34 voltreffers, hetzelfde aantal dat Klaas-Jan Huntelaar vergaarde. De doelpuntenmachine uit de Achterhoek deed dit echter in 59 duels, Van Persie had er vijftien duels meer voor nodig.  
 
De manier waarop Van Persie de bal oppakte nadat scheidsrechter Clattenburg de strafschop had gegeven, was veelzeggend voor de onaantastbare positive waarin de spits van Oranje zich bevindt. Geen medespeler die het in zijn hoofd haalde om de pingel op te eisen. Negen maanden nadat Van Persie op EURO 2012 geen deuk in een pakje boter schopte, verkeert hij in de vorm van zijn leven. Sterker nog: Robin van Persie is de grote baas van Oranje. 



Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Hedwiges Maduro: Rustige Regisseur
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.