Laatste nieuws
14.23Ook Ajax voor tweede voorronde naar Servië of Hongarije
14.18'Telstar kan grote slag slaan: begeerde steunpilaar staat open voor verlenging'
14.09Mogelijk 'spionage-incident' bij training Zuid-Korea: drone neergehaald
14.00Ferdy Druijf verlengt bij Almere City FC
13.44Kritiek en feest tijdens WK: Schotse voetbalfans zetten Boston op z'n kop
13.43NEC stelt manager voetbalontwikkeling aan: 'Veel ervaring in de voetbalwereld'
13.30FC Twente ontvangt bod op Kuipers, die in Portugal kan blijven
13.30Sparta doet bod op Kuipers, die ook in Portugal kan blijven
13.09FC Twente naar Servië of Hongarije voor de tweede voorronde van de Europa League
13.00NEC haalt oude bekende als opvolger van vertrokken directeur Coolen
13.00WK Bankzaken: de WK-finale kost elfduizend dollar?!
12.44Orgel Joke geeft update over mogelijk WK-optreden: 'Zoals het er nu uitziet...'
12.40Dit is de nieuwe bondscoach van Oranje Onder-19
12.31'Je kan Feyenoord niet vergelijken met Ajax, moet denken aan Ferguson-constructie'
12.30Ingevlogen Renard gaat voor eerherstel bij Oranje-opponent Tunesië
12.28'Ik denk dat zij complementair aan elkaar zijn bij Feyenoord, zie het gebeuren'
12.25Sensationele Messi produceert hattrick en is gedeeld WK-topscorer aller tijden
12.15De Busser op weg naar Alkmaar: AZ en Go Ahead bereiken mondeling akkoord
12.10VP-Voetbalkantine: 'Ajax moet Dolberg deze zomer verkopen aan FC Midtjylland'
12.05PSV langer door met Stijn Schaars
12.05'Bas Kuipers kan Eredivisie-transfer maken, ook concrete Portugese interesse'
12.00LIVE: Ajax gaat de Conference League-koker in, exotische trip in het verschiet
11.56Messi: 'Ik drink graag een biertje in kleedkamer met deze hechte en sterke groep'
11.35Europa League-loting Twente verricht: Tukkers reizen af naar Servië of Hongarije
11.35'Er is één speler die Mbappé kan afstoppen, die speelt bij Oranje'
11.35Iran-aanvaller weer welkom in VS na nieuwe visumaanvraag
11.32Summerville: 'Tegen hem spelen op WK is jongensdroom, keek altijd clips van hem'
11.30LIVE: Twente weet waar het aan toe is na Europa League-loting (gesloten)
11.30Messi na hattrick WK-topscorer aller tijden, maar had hij geen rood moeten krijgen?
11.25FC Twente treft Vojvodina of Ferencváros in voorronde Europa League
11.13Na '60 jaar pijn' kijkt Engeland naar zijn onaantastbare talisman Kane
11.05Real presenteert met Bernardo Silva volgende zomeraanwinst
11.05'Ajax en Dolberg voeren gesprekken over transfer na concrete toenaderingspoging'
10.51'Ik vond Nederland laatste jaren juist heel solide, dat is niet in één keer weg'
10.50Transfers PSV: vervanger Afellay in staf PSV bijna binnen
Resultaten x
column

Oranje met een been op Copacabana

Beter had het dubbele interlandprogramma voor Oranje niet kunnen verlopen. De vice-wereldkampioen boekte twee degelijke overwinningen op Estland en Roemenië, terwijl de concurrentie, voor zover daar nog sprake van is, een karrevracht aan punten morste. In september, als de dubbel tegen de minivoetbalstaatjes Estland en 26-03-2013 23:14 door Redactie ELF Voetbal

De voorsprong op de naaste 'achtervolger' Hongarije bedraagt inmiddels zeven punten. Zelfs als Van Gaal zichzelf en zijn gehele technische staf tegen Estland en Andorra opstelt, kan het voor het Nederlands elftal niet meer fout gaan. In tegenstelling tot twaalf jaar geleden, toen Oranje onder Van Gaal het WK op jammerlijke wijze misliep, is er nu sprake van een vlekkeloze campagne.
 
Dat heeft enerzijds te maken met de kwaliteit van de tegenstanders, die niet bijster hoog genoemd mag worden. Hoewel winnen in landen als Hongarije en Roemenië zowaar geen kinderachtige prestatie genoemd mag worden. Anderzijds kunnen we rustig stellen dat Oranje het gewoon uitstekend heeft gedaan. Zes overwinningen op rij, met een doelsaldo van 20 goals voor en 2 tegen, het had ook een stuk minder kunnen gaan. Zijn wij nou zo goed, of zijn zij nu zo slecht, om het maar op zijn Van Gaals te stellen.
 
De winnaar heeft nu eenmaal gelijk, dus laten we maar concluderen dat Van Gaal zijn elftal goed op de rails heeft staan. Hoe goed, dat weten we pas op het WK, want voor 'Brazilië' zal Oranje niet meer serieus worden getest, zoveel is duidelijk. Van Gaal zal zijn belangrijkste slag moeten slaan in de aanloop naar het WK, als hij zijn manschappen wekenlang bij elkaar heeft.  Dan gaat het échte kneden aan een succesformatie beginnen.
 
Wellicht dat de bondscoach het EK voor Jong Oranje, dat komende zomer in Israël op het programma staat, zal gebruiken om de weerbaarheid van een aantal van zijn (jonge) spelers te testen. Wie straks op het EK Onder-21 niet passeert, zou wel eens zijn eigen (WK) ruiten kunnen ingooien. Daarnaast kunnen de routiniers geen moment verslappen, want voor je het weet ben je onder de huidige technische leider het haasje. Van Gaal heeft zichzelf in een een luxepositie gemanouvreerd.
 
Gelijk met de zegetocht van de bondscoach loopt de prestatiecurve van Robin van Persie, de beste speler van het huidige Nederlands elftal. Van Persie had Oranje bij een 1-0 voorsprong al veel eerder in veiliger haven kunnen loodsen, maar de scherpschutter van Manchester United had zijn vizier aanvankelijk niet op scherp staan. Maar nadat drie opgelegde kansen niet aan de Rotterdammer waren besteed, besliste hij na een klein uur het duel instinctief met het hoofd. De slalom van Arjen Robben die aan de goal vooraf ging, mocht er overigens zijn.
 
De 3-0, een penalty van Van Persie die was versierd door Jermain Lens, betekende een mijlpaal voor de man die sinds het belabberde EK van afgelopen zomer in hiërarchisch opzicht bovenaan de pikorde staat. Dankzij zijn twee goals is de 29-jarige pleintjesvoetballer van weleer legendes Bep Bakhuys en Johan Cruijff op de eeuwige topscorerslijst van Oranje gepasseerd. Achter de naam van Van Persie preiken inmiddels 34 voltreffers, hetzelfde aantal dat Klaas-Jan Huntelaar vergaarde. De doelpuntenmachine uit de Achterhoek deed dit echter in 59 duels, Van Persie had er vijftien duels meer voor nodig.  
 
De manier waarop Van Persie de bal oppakte nadat scheidsrechter Clattenburg de strafschop had gegeven, was veelzeggend voor de onaantastbare positive waarin de spits van Oranje zich bevindt. Geen medespeler die het in zijn hoofd haalde om de pingel op te eisen. Negen maanden nadat Van Persie op EURO 2012 geen deuk in een pakje boter schopte, verkeert hij in de vorm van zijn leven. Sterker nog: Robin van Persie is de grote baas van Oranje. 



Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.