Laatste nieuws
15.30FIFA wijst topscheidsrechter aan voor WK-duel tussen Nederland en Zweden
15.28AZ selecteert door en laat vijftal thuis bij eerste training
15.13Nederland-Zweden in Engelse handen, Chinese arbiter voor Curaçao
15.03Internationale pers buigt voor Messi: 'De zon waar het voetbal omheen draait'
15.00Dijkshoorn bekijkt WK-foto's: Messi-hotel en plastic Ronaldo
14.45Rondje WK: magistrale Messi, ontketende Haaland en fabuleuze Mbappé
14.37Real dient 'Negreira-rapport' in bij UEFA en eist maatregelen tegen Barça
14.35MVV pikt Helmond Sport-aanvaller op, Twente rondt komst Adelgaard af
14.33Tsjechische bekerwinnaar uit competitie gezet na groot matchfixingschandaal
14.30Lionel Messi, een cadeau aan alle nachtbrakers
14.25Rangers en Nice zwaaien trainers uit
14.23Ajax in voorronde Conference League verbonden aan zelfde koppeltje als FC Twente
14.23Ook Ajax voor tweede voorronde naar Servië of Hongarije
14.22Opvallende Ajax-loting, Amsterdammers net als Twente naar Servië of Hongarije
14.20Transfers Feyenoord: talentvolle Agboluaje tekent nieuw contract
14.18'Telstar kan grote slag slaan: begeerde steunpilaar staat open voor verlenging'
14.09Mogelijk 'spionage-incident' bij training Zuid-Korea: drone neergehaald
14.00Ferdy Druijf verlengt bij Almere City FC
13.43NEC stelt manager voetbalontwikkeling aan: 'Veel ervaring in de voetbalwereld'
13.35Alle seinen lijken op groen: Openda staat voor stap naar Premier League
13.35Duitsland schrikt van giftige slang op trainingscomplex: 'Dit kan slecht aflopen'
13.30FC Twente ontvangt bod op Kuipers, die in Portugal kan blijven
13.30Sparta doet bod op Kuipers, die ook in Portugal kan blijven
13.30Argentijnse fans door het dolle door hattrickheld Messi: 'Beste wedstrijd ooit!'
13.20Kritiek en feest tijdens WK: Schotse voetbalfans zetten Boston op z'n kop
13.15Vader Memphis klapt uit de school na commotie: 'Ze was uit op zijn geld'
13.09FC Twente naar Servië of Hongarije voor de tweede voorronde van de Europa League
13.00NEC haalt oude bekende als opvolger van vertrokken directeur Coolen
13.00WK Bankzaken: de WK-finale kost elfduizend dollar?!
12.50Europese tegenstander Ajax en FC Twente komt uit tweeluik Vojvodina-Ferencváros
12.44Orgel Joke geeft update over mogelijk WK-optreden: 'Zoals het er nu uitziet...'
12.40Dit is de nieuwe bondscoach van Oranje Onder-19
12.35LIVE: Conference League-loting koppelt Ajax aan zelfde teams als Twente (gesloten)
12.35LIVE Transfers: Leverkusen betaalt 30 miljoen aan Lyon, Al Ahli haalt groot talent
12.31'Je kan Feyenoord niet vergelijken met Ajax, moet denken aan Ferguson-constructie'
Resultaten x
column

Robin van Persie en zijn neefjes komen er aan

Interland nummer 729 was niet zomaar een interland. Interland 729, de vriendschappelijke confrontatie tussen de Europese grootmachten Nederland en Italië, zou wel eens de geschiedenis kunnen ingaan als de wedstrijd waarin een nieuwe lichting leerlingen van de Hollandse School opstond en bewees klaar te zijn voor het grote werk. Dat moet welhaast de conclusie zijn van de manier waarop

06-02-2013 23:00 door Redactie ELF Voetbal

Voorafgaand aan de krachtmeting met La Squadra Azzurra was de samenstelling van de selectie van Louis van Gaal met de nodige scepsis ontvangen. Robin van Persie en zijn neefjes zouden volstrekt kansloos zijn tegen de Italianen, zo luidde de algemene opinie. Sterker nog: met zo'n jong en onervaren gezelschap heeft de verliezend finalist van het WK in Zuid-Afrika straks in Brazilië niet veel te zoeken.

Ach, een karig verwachtingspatroon van een nieuwe generatie Oranjespelers is van alle tijden. Ook na de EK's van 2004 en 2008 en het WK van 2006 voorzagen de criticasters sombere tijden voor Oranje. Want wie moesten Jaap Stam, Frank de Boer, Patrick Kluivert, Phillip Cocu, Edwin van der Sar, Edgar Davids, Michael Reiziger, Arthur Numan en Ruud van Nistelrooy in vredesnaam opvolgen? Dat antwoord volgde snel, veel sneller dan de doemdenkers rond Circus Oranje hadden verwacht. Als Iker Casillas op een koude avond in Soweto niet Arjen Robben met zijn grote teen van scoren had afgehouden, dan had Oranje in 2010 al het wereldgoud veroverd.

In de Amsterdam Arena lieten Tim Krul, Daryl Janmaat, Stefan de Vrij, Bruno Martins Indi, Daley Blind, Adam Maher, Jordy Clasie, Kevin Strootman, Jeremain Lens, Jonathan de Guzman en Ricardo van Rhijn zien dat Nederland opnieuw over een prima lichting voetballers beschikt. Bondscoach Van Gaal schroomt niet om zijn jeugdige discipelen voor de leeuwen te gooien en passeert internationals met een staat van dienst van hier tot Tokio, zonder met zijn ogen te knipperen. Niemand heeft in zijn selectie meer de beschikking over een tien-rittenkaart, stelde de technische leider al meerdere malen.

Het spel van de neefjes van Van Persie, en dat Van Persie zelf niet te vergeten, was een streling voor het oog. De ware liefhebber genoot van de jonge brutale middenvelders Maher, Clasie en (invaller) De Guzman, het centrale Feyenoord-duo Martins Indi en De Vrij, de onverschrokken backs Blind en Janmaat en aanvaller Lens. De PSV-er, doelpuntenmaker tegen de Azzurri, is met vijf goals inmiddels topscorer van het keurkorps van Van Gaal. Dat de Italianen in de blessuretijd nog de onverdiende gelijkmaker produceerden, zal het nationale opperhoofd een rotzorg zijn. Want stilaan wordt duidelijk dat zijn Oranje in de zomer van 2014 niet naar Rio zal afreizen om twee weken aan de Copacabana te liggen. Nee, Van Gaal is een man met een missie. En dat die missie een kans van slagen heeft, dat was te zien in interland nummer 729.




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.