Laatste nieuws
18.50Wilfred Genee bezorgd om TikTokkende dochter (16): 'Maar ik kan het niet meer stoppen'
18.35Driessen vreest voor PSV-ster: 'Die verklaring van Koeman vond ik wel dodelijk'
18.30WK-stad Seattle organiseert 'pride-wedstrijd' bij duel tussen Iran en Egypte
18.25Ajax-speler werkt op lachspieren van Kieft: 'Ik vond het weer heerlijk'
18.17'Liverpool speurt markt af naar Konaté-opvolgers en omcirkelt één naam'
18.10Van Hanegem ziet Ajax-sterkhouder 'heel gek doen': 'Kan aardig voetballen, maar..'
18.05Bosz voorspelt 'moeilijkste' CL-duel voor PSV: 'Dat is levensgevaarlijk'
18.05'Zorgwekkend: Barça-ster mentaal in zwaar weer, vraagteken of hij nog zal spelen'
18.03'Ontslag Alonso dichterbij dan ooit: Real spot nu al potentiële opvolger'
18.00Betaaldvoetbalclubs willen strafrechtelijke vervolging bij ongeregeldheden
17.45Slot neemt Salah niet mee naar Milaan voor Champions League-wedstrijd Liverpool
17.31De Mos overtuigd: 'Voor het eerst is PSV favoriet op het allerhoogste niveau'
17.30Eredivisie- en KKD-clubs richten zich massaal tot politiek: 'Doe mee, steun ons'
17.25Live Transfers: ADO verlengt sterkhouder, Liverpool wil shoppen in Italië
17.09Van Hanegem tempert verwachtingen Feyenoord-uitblinker: 'Wordt nooit Maradona'
17.03Bom barst in België: Club Brugge ontslaat Hayen en strikt direct nieuwe trainer
17.00VP-Voetbalkantine: 'Het is terecht dat Slot Salah uit de selectie zet'
17.00Wie is Adin Licina, die Ajax uit de handen van Europese topclubs hoopt te houden?
16.55Bosz klaar voor oud-Feyenoorder: 'Ik vind hem een winnaar, een karakterspeler'
16.45Officieel: Slot zet Salah vlak voor clash tegen Inter uit Liverpool-selectie
16.34FIFA voert maatregel door: elke WK-wedstrijd sowieso twee keer onderbroken
16.30Rood bij FC Groningen na opvallende poging tot tijdrekken
16.22Fortuna Sittard hoort straf voor Hübner na donkerrode kaart tegen Ajax
16.21FCUpdate in het kort: Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord
16.20Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-arbiter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.56Controverse in Seattle: Iran en Egypte spelen 'Pride Match' op WK
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
15.40'Ik heb nog één droom, nu deze operatie ondergaan en focussen op mijn WK-missie'
15.30Nog één keer: Kento Shiogai bezorgd NEC drie punten met laat doelpunt
15.30Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.25Verweij ziet Grim seizoen afmaken bij Ajax: 'Directeur zal tijd moeten krijgen'
Resultaten x
column

Column: De fluim van Patrick Kluivert

De neus van Louis van Gaal maakte een zachte landing in mijn hoogpolige tapijt. Ik was mijn boekenkast aan het reorganiseren toen een vergeelde foto uit een net zo vergeeld album glipte, een duikvlucht maakte, en met de fotokant naar beneden in het tapijt in mijn woonkamer landde. Toen ik me bukte, de foto opraapte en bekeek, kwam een herinnering uit de krochten van mijn geheugen zo mijn bovenkamer binnen fietsen.
20-12-2017 08:00 door Geert Beckers

De worstlucht, de wapperende manen van Batistuta, de spijkerbroeken; nooit zag ik zoveel spijkerbroeken als tijdens het Internationales Jubiläumsturnier in Mönchengladbach in de zomer van 1995. Ik herinner me de snelle openingsgoal van Patrick Kluivert tegen Liverpool, de dankbaarheid in mijn vaders ogen toen de man op de stoel achter mij een in de tribune geschoten bal aan mij cadeau deed. De trap naar beneden, waar Louis van Gaal mijn nieuwe bal signeerde voor de camera van mijn vader. Maar vooral herinner ik me: de fluim. De fluim van Patrick Kluivert.

Ik had nog nooit iemand zo mooi zien spugen als Patrick Kluivert. Al kun je van spugen eigenlijk niet spreken. Patrick Kluivert spuugt niet, hij fluimt. Volmaakte techniek. 

Je hebt spugers en je hebt fluimers. Spugers luisteren hardstyle, fluimers dansen de tango. Een spuger geeft zijn vriendin deodorant voor haar verjaardag, een fluimer schrijft een gedicht.

Een spuger houdt van patat met joppiesaus, sokken met een 'l' en 'r' erop, gourmetten. Een fluimer houdt van natuurdocumentaires, Italiaanse auto's, en hotels met van die handdoekjes zo zacht als het dons van een pasgeboren eendenkuiken.

De stift, hak, buitenkant voet: allemaal voor fluimers. Een fluimer raakt een bal zo min mogelijk met de binnenkant van zijn voet. Fluimers hebben het meest aangeboren talent, maar kunnen niet zonder spugers. Met elf fluimers in je ploeg word je geen kampioen. 

De fluimer beweegt zich over het veld alsof hij altijd wind mee heeft. Alsof iedere stap het logische gevolg is van de vorige. De spuger spuugt altijd tegen de wind in. Misschien is het daarom dat spugers langer doorgaan met voetballen dan fluimers. Wind in de rug maakt lui. 

Waar Patrick Kluivert zijn laatste fluim fluimde vanaf een reservebank ergens in Noord-Frankrijk, spuugde de grootste spuger van allemaal in mei van dit jaar nog één keer op het veld van zijn geliefde Kuip. Nog nooit zag ik iemand zo mooi spugen.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.