Laatste nieuws
04.45Trump krabbelt terug: Iraanse bond toch welkom bij WK-loting
00.15Hilarisch interview van David Neres gaat viraal: oud-Ajacied verovert internet
00.01Nederlandse coach vol vertrouwen: 'Ik streef naar perfectie en veel hoge druk'

Gisteren

23.44Groot nieuws: 'Slot nu nog veilig, maar Liverpool spot al wel mogelijke opvolger'
23.33'Krüzen heeft met zijn ontboezeming nationale discussie ontketend'
23.23Farioli loopt deukje op bij Porto na uitschakeling in Portugese beker
23.15Manchester United verzuimt sprong op ranglijst te maken: remise tegen West Ham
23.10'Als supporters niet eerlijk zijn wat ze meenemen, is er geen gastvrij ontvangst'
23.10De Graafschap wint voor het eerst sinds 2007 bij Vitesse en klimt naar plek drie
23.00United stelt teleur zonder geblesseerde De Ligt en speelt gelijk tegen West Ham
22.58Lazio knikkert Serie A-koploper AC Milan uit Italiaanse beker
22.50Oud-spits Eredivisie vrijgesproken van seksueel misbruik: '3-0 gewonnen'
22.35Live Transfers: Timo Werner mogelijk naar VS, Lloris hakt belangrijke knoop door
22.30Vol stadion en geen KNVB-straffen: eindelijk weer wat optimisme bij Vitesse
22.20Nieuws uit Eindhoven: PSV neemt definitief afscheid van voormalig hoofdsponsor
22.10Ajax wil op 1 januari 2026 groot nieuws bekendmaken: 'Gaat wel de goede kant op'
22.10Leeg uitvak deert De Graafschap niet: Superboeren winnen derby in Arnhem
21.40Grote zorgen over mensenrechten rond WK: 'Fans mogelijk aan grens in VS geweerd'
21.35Voormalig Feyenoord-voorzitter (84) overleden na lang ziektebed
21.21Laporta steunt geplaagde Barcelona-ster: 'We staan achter hem en hebben hem nodig'
21.20Buijs zet Ihattaren behoorlijk op scherp: 'Nog lang niet waar we willen zijn'
21.18AZ-directeur Huiberts botste met Mino Raiola: 'Hij kon het vergeten'
20.55Fans De Graafschap terug naar huis gestuurd: 'Schandalig optreden van politie'
20.55Ajax-kwelgeest laat internet wéér ontploffen: 'Geweldig, haal hem naar mijn club!'
20.30De Ligt valt plotseling uit bij Man United, Amorim reageert: 'Het is een klap'
20.15Praat mee op VP: topper tussen Lazio en AC Milan in Coppa Italia
20.05Opvallend: aftrap van Gelderse derby uitgesteld door leeg uitvak
20.02Tim Hofman door het stof na beschuldigen Feyenoord-fans: 'Moeten dit beter doen'
20.00'Nederlandse' Nigeriaan kondigt afscheid als international aan: 'Droom geleefd'
19.45Oud-topspeler haalt keihard uit naar Guardiola: 'Ik zie geen mens, maar een slang'
19.40Niks missen van het laatste voetbalnieuws? Volg VoetbalPrimeur op Google Discover!
19.40PL-speler klopt op de deur bij Koeman: 'Handig als je op meer posities speelt'
19.25Praat mee op VP: Gelderse derby tussen Vitesse en De Graafschap
19.20'Brighton gaat aankloppen bij Premier League-club voor volgende Nederlander'
19.17VI zet streep door 'trainerskandidaat' Ajax: 'Kan naar het rijk der fabelen'
Resultaten x
cultheld

Jason Lee, zo trefzeker als een ananas

Het is een kunst die menig voetballer snel leert beheersen: kritiek van zich laten afglijden als water van een eend. In het geval van Jason Lee werd de eend wekelijks met vier handen kopje onder gedrukt in de vijver, om pas weer losgelaten te worden als alle luchtbelletjes verdwenen waren.
27-12-2017 06:00 door Geert Beckers

De meeste culthelden zijn weleens onderworpen aan hoongelach. Mikpunt geweest van hoongelach. Sommigen zelfs bespot. Maar er is er maar één die week in week uit op nationale televisie werd gepersifleerd door een zwartgeschminkte intellectueel met een ananas op zijn hoofd. Die ene is Jason Lee.

Zijn kapsel was het eerste dat opviel bij eenieder die Jason Lee aan het werk zag. Het tweede dat opviel was dat Jason Lee niet zo goed kon voetballen. Meer specifiek: niet zo goed kon afronden. Zo leidden zijn talrijke maar weinig efficiënte doelpogingen tot een brief gericht aan de FIFA met het verzoek om de doelen in de Premier League met meters te vergroten. Afzender: een gefrustreerde Nottingham Forest-supporter. Dat Jason Lee bij die club midden jaren '90 werd aangetrokken om in de voetsporen van de naar Liverpool vertrokken sterspeler en fan favourite Stan Collymore te treden hielp ook niet. Stan the Man had de Forest-supporters jarenlang verwend met een karrenvracht aan doelpunten. En na verwenning volgt vaak ontwenning.

Ananas

Het kapsel. Het leek alsof Jason Lee zijn haar kamde door er explosieven in af te steken. Of, zoals de Engelse satirische BBC-voetbalshow Fantasy Football League graag pleegde te illustreren: een kapsel als een ananas. 

De sketchformule van Fantasy Football League-cabaretiers David Baddeil en Frank Skinner was even vastomlijnd als repetitief: Jason Lee mist iets. Alles. Of het nou een suikerklontje naast een kopje koffie is, een hand naast een tamboerijn, een bidon naast een prullenbak: raak was het nooit. Altijd getooid met een ananas op zijn hoofd, waaruit meer dan geregeld pina colada werd genuttigd. Vergeleken met de spotternij die Jason Lee voor zijn kiezen kreeg was René van der Gijp ronduit complimenteus over Stanislav Manolev.



Het ging zo ver dat het zijn carrière blijvend beschadigde, bekende hij toen hij Nottingham Forest en de Premier League al enige jaren had ingeruild voor een bestaan in de marge van het Britse voetbal. Toch was het juist de manier waarop Jason Lee de aanslagen op zijn karakter te lijf ging die hem de absolute cultstatus bezorgde. Geliefd om alle haat. In 2015 werd hij in een verkiezing van The Daily Mail verkozen tot de grootste cultheld in de geschiedenis van de Premier League.

Kwaliteit

Alle hoongelach ten spijt, zou Jason Lee het een indrukwekkende termijn volhouden op het voetbalveld. Tussen 1989 en 2012 diende de 1,91 meter lange aanvaller liefst 22 clubs. Wat hij miste aan trefzekerheid maakte hij ruimschoots goed met duurzaamheid. En duurzaamheid duurt het langst. Toen Jason Lee in 2012 afzwaaide bij Boston United FC had hij 125 doelpunten achter zijn naam. Dat zijn er 26 méér dan Stan Collymore. 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.