Laatste nieuws
02.05Klaas-Jan Huntelaar voor het eerst sinds burn-out gespot bij Nederlandse club
00.05Jans geniet van Utrecht en wil uitblinker niet kwijt: 'Mag niet meer vertrekken'
00.05Ihattaren stapt over van RKC Waalwijk naar Fortuna Sittard

Gisteren

23.46'Transfer van 40 miljoen naar Newcastle heeft gevolgen voor Oranje-international'
23.40'Man of the Match' blij na 'historische overwinning': 'Voor het moraal ook lekker'
23.21Van Gelder onverschillig: 'Doet me helemaal niks, hij is volledig op zijn retour'
23.15FC Utrecht voor het eerst in 15 jaar zeker van deelname aan Europees hoofdtoernooi
23.15Tiental AZ wint in Liechtenstein en plaatst zich voor play-offs Conference League
23.10Ohio laat felle kritiek van zich afglijden: 'Het was oké, niets speciaals'
22.55Jans scherp na vraag over FC Utrecht-dissonant: 'Jammer dat het over hem gaat'
22.55Coëfficiënten: Feyenoord-tik, maar ook gigantische Utrecht-opsteker voor Nederland
22.53'FC Utrecht wil 'spitsenprobleem' tackelen en aast op zoon van oud-topspeler'
22.35Live Transfers: Liverpool-aanwinst doorstaat keuring, Forest betaalt miljoenen
22.25Mijnans wijst absolute AZ-uitblinker aan na late zege: 'Echt fantastisch'
22.20'McAtee weg bij Manchester City: Premier League-collega betaalt 34 miljoen euro'
22.19Meerdink aast op basisplaats: 'Op een dag ben ik de nummer 9 van AZ'
22.00LIVE: Utrecht verslaat Servette opnieuw en kent volgende tegenstander (gesloten)
21.53Jensen schiet Utrecht langs Servette en richting laatste horde voor Europa League
21.45Kijkers unaniem over grote dissonant FC Utrecht: 'Begint gewoon sneu te worden'
21.45Toptalent 'supertrots' op Ajax-contract: 'Misschien nog even een ijsje halen'
21.40Tiental AZ wint weer van Vaduz en kent tegenstander voor beslissend tweeluik
21.40LIVE: tiental AZ steelt overwinning in Liechtenstein (gesloten)
21.30'Naam van buitenspeler NEC zingt na sluiten Ihattaren-deal rond bij Fortuna'
21.25Voormalig publiekslieveling Saito in verband gebracht met Eredivisie-terugkeer
21.21Hansen rekent na NEC-exit hard af met geruchten: 'Blijf maar haten!'
21.10Pastoor verrast door Nederlandse Ten Hag-transfer: 'Vind het heel dapper'
20.48Kamp-Malacia 'verrast' na transfergeruchten: 'Voorlopig ligt er één aanbieding'
20.33PSV in één adem genoemd met Feyenoord-target: 'Top voor Eredivisie'
20.31Update: FC Twente laat Besselink vlieguren maken in Keuken Kampioen Divisie
20.22'Voormalig PSV'er Sambo staat voor bliksemtransfer naar Eredivisie'
20.17'Curieus: PSV bood half miljoen voor Vitesse-talent, maar krijgt hem nu gratis'
20.05Kijkers vol ongeloof na bizar moment bij FC Vaduz - AZ: 'Wat bezielt je dan?'
19.55Meerdink én Parrott gaan niet samen spelen: 'Nee, dat doen we niet'
19.50Buitenspel: Monica Geuze weer vrijgezel, relatie met profvoetballer is voorbij
19.40'Flinke domper voor Jans: FC Utrecht 'meerdere weken' zonder sleutelspeler'
Resultaten x
hoe-is-het-met

Hoe is het met.. Manfred Ugalde?

Om te zeggen dat het als thuiskomen gevoeld zal hebben, gaat misschien wat ver. Maar Manfred Ugalde zal blij zijn geweest toen hij voorafgaand aan de interland tussen Costa Rica en Suriname enkele bekende gezichten tegenkwam. Virgil Misidjan bijvoorbeeld, die zijn ploeggenoot was bij FC Twente. En Myenty Abena, waarmee hij tegenwoordig samenspeelt bij Spartak Moskou. 

14-10-2024 12:00 door Hugo Heinen

Afgelopen winter legde de Russische club een megabedrag neer om Ugalde middenin het seizoen uit Enschede weg te halen. Zonder nog al teveel gescoord te hebben, was in Moskou opgevallen dat de jonge spits snel stappen in voorwaartse richting maakte. FC Twente had hem in de zomer van 2023 voor vier miljoen overgenomen van de City Group en was niet voornemens hem zó snel te verkopen. Maar toen de Russen bijna tien miljoen bovenop dat aankoopbedrag gooide, was nee zeggen al na een half jaar geen optie meer.

De gedrongen spits verdween naar de achtergrond. Natuurlijk vanwege de politieke situatie in het land en het feit dat er daardoor geen Russische club meer Europees speelt, maar ook door zijn prestaties. Een goaltje in de verloren topper tegen Zenit St. Petersburg, meer kon Ugalde na een half jaar en zestien wedstrijden niet noteren. Toch begon hij het huidige seizoen weer als basisspeler. In het nieuwe competitiejaar lukt het de 22-jarige Costa Ricaan nu wel om het te vinden. De tussenstand is zeven uit veertien. 

Breuk met bondscoach

Ondertussen is de voormalig FC Twente-spits ook weer volwaardig international. Ugalde zorgde voor een unicum door al op zijn negentiende te bedanken voor het nationale elftal. Vanwege een ruzie met de toenmalige bondscoach Luis Fernando Suárez liet hij het WK in Qatar schieten, zelfs zijn grote idool Bryan Ruiz kon hem niet ompraten. Twee bondscoaches verder is Ugalde inmiddels de vaste spits van het Latijns-Amerikaanse land. Tegen Suriname was hij zondagavond goed voor een assist.

Zo is de door Ron Jans met Sergio Agüero vergeleken spits pas 22, maar kent zijn carrière al hoofdstukken genoeg. Van op je zeventiende debuteren voor je land tot op je negentiende alweer bedanken. Van het terechtkomen bij Lommel SK tot het zonder meer te scoren uit de basis houden van Ricky van Wolfswinkel bij FC Twente. En van één goal in je eerste 1026 minuten in Moskou tot de spits die een seizoen later de kar trekt. De carrière van Manfred Ugalde zit vol verrassingen.




Aanmelden
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
hoe is het met..? Laatste: Interview transfervrije Fran Sol: “Ik voel me nu nóg beter dan toen ik bij Willem II speelde”
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.