Laatste nieuws
05.05Ajax-spelers vieren curieus feestje voor lege F-Side na zege op Feyenoord
02.10Van Persie sneert naar 'counterend' Ajax: 'Feyenoord-PSV, dat is een topwedstrijd'
00.20Verhit moment in Klassieker: Wijndal en Hadj Moussa ontvangen geel na opstootje
00.15Overmars staat door Nederlanders voor uitdaging bij Antwerp: 'Einde van tijdperk'
00.15Toptalent wijst Ajax keihard af: 'Tuurlijk was het moeilijk om nee te zeggen'
00.01'Opvallend: 32-jarige kan 'droomtransfer' maken door interesse Inter en Juventus’
00.00De beelden: 'Mister 1-0' opent score voor Ajax in Klassieker en loopt hoofdwond op

Gisteren

23.49Van Hooijdonk kritisch na interview Van Persie: 'Vind dit een rare uitspraak'
23.48Van Polen spot Eredivisie-parel: 'Hij kan mee bij top drie, een complete speler'
23.44Reactie na grote racisme- en seksisme-rel: ‘Hij is verkeerd geïnterpreteerd'
23.40'Chelsea kaapt transfer en gaat zich versterken met WK-smaakmaker'
23.30'Trotse Ajacied' Klaassen: 'Zelfs de grootsten der aarde spelen in een laag blok'
23.18Afellay ziet reden voor 'crisis' Feyenoord: 'Hoe ga je dan een wedstrijd winnen?'
23.17Van Hooijdonk ziet 'opportunisme' bij Ajax rondom Grim: 'Wat ze moeten doen...'
23.15Jan Mulder kan ogen niet geloven: 'Het was nauwelijks te verdragen'
23.03Real Madrid spoelt kater van twee nederlagen op rij weg met zege bij Alavés
22.59Real herpakt zich met nipte zege op Alavés en houdt koploper Barça in zicht
22.25Perez wijst 'hét mannetje' in Klassieker aan: 'Zijn beste wedstrijd in Ajax-tenue'
22.15Irritatie bij Timber na vraag van NOS: 'De reden dat jij daar staat en ik hier'
22.15Inter profiteert van falende concurrentie en verovert koppositie in Italië
22.11Oosting-effect in België bij Antwerp: 'Hij is beresterk, supersnel én explosief'
22.10Opmerkelijke beelden: Janssen wordt naar de grond gewerkt door eigen teamgenoot
22.10Blessurezorgen bij Feyenoord na nederlaag tegen Ajax: 'Is geen excuus, maar...'
22.00VP-Voetbalkantine: 'Ajax gaat hoger eindigen dan Feyenoord in de Eredivisie'
21.55Perez ziet parel bij Ajax - Feyenoord: 'Hij was de beste van allemaal'
21.55Feest in Amsterdam: Ajax-fans gaan na Klassieker-zege los in Johan Cruijff Arena
21.49Engelse pers ziet Nederlander schitteren bij Sunderland: 'Zo'n sterk aanspeelpunt'
21.40Live Transfers: Vlahovic maakt Serie A-transfer, ontwikkelingen rond El Karouani
21.38Van Polen ziet vertrouwen terugkeren bij Ajacied: 'Hij komt in zijn kracht'
21.35Grim countert Ajax-sneer van Van Persie: 'Daar gaat het volgens mij om'
21.30Interesse in FC Utrecht-uitblinker: 'Een drukke kerstvakantie? Ik denk het ook'
21.20Van Persie trots op Feyenoord ondanks zeperd tegen Ajax: 'Maar dat is klote'
21.20Lach, enthousiasme en jeugd terug bij Ajax: moet Grim blijven als trainer?
21.15Jan Boskamp ziet 'lulverhalen' en haalt uit: 'Op de meest laffe manier aangepakt'
21.10Manchester City houdt zicht op koploper Arsenal, Aston Villa wint moeizaam bij West Ham
Resultaten x
hoe-is-het-met

Hoe is het met... Georginio Wijnaldum?

De geboren Rotterdammer Georginio Wijnaldum maakte in september 2023 de controversiële overstap naar Saoedi-Arabië, waar hij ging spelen voor Al-Ettifaq. Ruim 1,5 jaar later speelt hij nog altijd voor de ploeg uit Dammam. De gemiddelde voetbalsupporter zal Wijnaldum al even uit het oog zijn verloren. ELF Voetbal geeft een overzicht van de afgelopen jaren van zijn carrière.

13-03-2025 14:00 door Mick van Dijk

Voorafgaand aan de transfer naar Al-Ettifaq

In de zomer van 2021 maakte Wijnaldum transfervrij de overstap van Liverpool naar Paris Saint-Germain, op het eerste gezicht een mooie stap. In zijn eerste seizoen kwam de Rotterdammer ook nog tot 38 officiële wedstrijden voor PSG, waarvan meer dan de helft als basisspeler. Echter, het lukte hem niet om een vaste plaats in het elftal te veroveren.

In het daaropvolgende seizoen werd Wijnaldum verhuurd aan het Italiaanse AS Roma. Mede door een zware blessure, namelijk een scheenbeenbreuk, werd ook dit avontuur geen doorslaand succes. Na slechts 23 wedstrijden voor de Romeinen keerde hij terug naar Parijs. Vervolgens betaalde Al-Ettifaq ongeveer acht miljoen euro om de Oranje-international naar Saoedi-Arabië te halen. In Dammam werd Wijnaldum herenigd met oud-Liverpool-ploeggenoot Jordan Henderson en Liverpool-clubicoon Steven Gerrard, die op dat moment trainer was.

Periode in Saoedi-Arabië

Georginio Wijnaldum kwam terecht in de havenstad Dammam, de hoofdstad van de Saoedische provincie Ash-Sharqiyah. Dammam is de grootste stad van deze provincie en een van de belangrijkste havensteden van het land, gelegen aan de Perzische Golf.
In zijn eerste seizoen voelde Wijnaldum opnieuw wat het was om een sleutelrol op het veld te spelen. Na twee mindere jaren in Rome en Parijs werd hij bij Al-Ettifaq een van de grote sterren. Hij speelde – op de eerste competitiewedstrijd na – vrijwel alles en kwam zo tot 31 wedstrijden in alle competities, waarin hij zeven doelpunten maakte en zes assists gaf.

Zijn vele speelminuten leverden hem ook een plek op in de Oranje-selectie voor het EK 2024. Hoewel de inmiddels 33-jarige Wijnaldum geen vaste basiskracht meer was, mocht hij in alle groepswedstrijden invallen en kwam hij zo tot ruim 60 speelminuten op het toernooi.
In het huidige seizoen is Wijnaldum opnieuw een van de sterkhouders. Hij speelt vrijwel alles en weet ook belangrijk te zijn met doelpunten en assists: tien goals en drie assists in 26 officiële wedstrijden tot dusver. Met Al-Ettifaq staat hij momenteel op de zevende plaats in de Saudi Pro League.

Buiten het veld lijkt Wijnaldum zich ook prima te vermaken in Saoedi-Arabië. Op zijn Instagram is te zien hoe hij in een traditionele Saoedische thawb poseert ter ere van de ‘Saudi Founding Day’. Dit is een nationale feestdag waarop jaarlijks op 22 februari de stichting van de eerste Saoedische staat wordt gevierd en herdacht.

Transfergeruchten

Zou het nog een keer tot een overstap kunnen komen voor Wijnaldum? Het is zeker niet ondenkbaar. In de afgelopen winterperiode informeerde AS Monaco nog naar de mogelijkheid om Wijnaldum over te nemen. Daarnaast wordt er altijd geflirt met een terugkeer naar zijn oude liefde Feyenoord. Zijn huidige contract bij Al-Ettifaq loopt nog tot de zomer van 2026, wat hij daarna gaat doen is nog een vraag.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.