Laatste nieuws
01.10John Terry dacht aan zelfmoord na Champions League-finale 2008
00.35Live Transfers: nieuwe avonturen voor Locadia en Room, Werner naar VS
00.20Worstelend NEC en dominant Heracles door naar achtste finales KNVB-beker
00.05Tomiyasu gaat terug naar roots met rugnummerkeuze
00.04Pijnlijke constatering bij Feyenoord: 'Zijn status voorkomt een Priske-situatie'
00.04Verdeeldheid in Engelse media na zeldzame kans Hato: 'Hij heeft een knuffel nodig'
00.02Toptransfer in de maak? 'Na Lammens wil Man United volgende Belg weghalen'
00.00Ajax gewaarschuwd: 'Wij gaan er alles aan doen om als derde de winter in te gaan'

Gisteren

23.57Nederlandse cultheld stopt met voetbal: 'Terecht dat ze me daar wegstuurden'
23.50Derksen: 'Alle scouts hebben hem gemist, hij hoort nu bij de besten in Engeland!'
23.45'Locadia niet langer clubloos: voormalig PSV-spits tekent contract in Amerika'
23.35PSV fluitend langs amateurs GVVV, maar ziet drietal geblesseerd uitvallen
23.20Barça moet heel diep gaan bij Spaanse derdeklasser, Frenkie beslissend met assist
23.05Ivan Perisic geeft na bekerzege van PSV heel zeldzaam interview bij ESPN
23.05Chelsea en basisklant Hato verslaan Cardiff en bereiken halve finale League Cup
23.05Vanuit de Noordzee: Van der Sar trotseert de kou en neemt héél frisse duik
22.48Drie debutanten, drie nieuwe blessures bij moeiteloze bekerzege
22.47PSV bereikt volgende ronde van het bekertoernooi, maar raakt drie spelers kwijt
22.45LIVE Afrika Cup: ticketprijzen véél goedkoper dan op WK, gesteggel over Mazraoui
22.40Brands over moeilijke start zomeraanwinst PSV: 'Z'n ouders zijn veel overgekomen'
22.30'Marokkaanse bond en Manchester United in conflict over Mazraoui'
22.14Feyenoord lanceert collector's item van 3800 euro, fans reageren massaal negatief
22.10Vermoedelijke opstelling Ajax: andere doelman, Grim geeft wisselspelers de kans
22.10Verweij ziet PSV ontsnappen: 'Als het andersom was, was het een topclub-penalty'
22.05Shiogai redt NEC op moeilijke bekeravond in Amsterdam, ook Telstar stoot door
21.38'16-jarige 'zoon van' en ander talent debuteren in wedstrijdselectie Feyenoord'
21.36Zorgen voor Bosz: PSV-trainer ziet na Olij nog een speler uitvallen op bekeravond
21.15Olij loopt tijdens warming-up blessure op en moet PSV-debuut weer uitstellen
21.15Praat mee op VP: monsterscore op komst? PSV al binnen tien minuten op 2-0
21.05FIFA doet kleine concessie: WK-tickets stuk goedkoper voor loyale fans
20.55Heraclied keert 690 dagen na 'Brobbey-blessure' terug met bizarre strafschop
20.55Heracles rekent af met amateurs en bekert zorgeloos verder
20.54Boost voor Ajax: grote naam keert na lange blessure terug op het trainingsveld
20.45Bosz legt basisplek voor 'hele goede voetballer' bij PSV uit: 'Heeft het verdiend'
20.28Vermoedelijke opstelling Feyenoord: Van Persie mist Afrika Cup-gangers en Valente
Resultaten x
hoe-is-het-met

Hoe is het met.. Jordi Paulina?

Hij maakte misschien wel één van de meest bijzondere en in het oog springende transfers ooit van een Nederlandse speler. Deze spits ging van het vierde niveau van Nederland, naar de Europese top. Inmiddels speelt hij al sinds het begin van dit seizoen voor Borussia Dortmund. Hoog tijd om te checken hoe het gaat met... Jordi Paulina!

24-03-2025 12:00 door Michel Prevoo

Fans van de club uit Noordrijn-Westfalen zullen de naam van de toen 19-jarige Odijker wel even gegoogeld hebben. Als jonge tiener kwam Paulina aan bij het grote Borussia Dortmund. De inmiddels ontslagen technisch directeur van de Duitsers, Sven Mislintat, was de aanvaller van USV Hercules niet vergeten na het bekerdebacle bij zijn vorige werkgever Ajax. Het seizoen na het succes vertrok Paulina naar Borussia Dortmund.

Als jonge student voetbalde Paulina voor zijn plezier bij de amateurs. Niet wetende dat hij twee jaar later in een voetbalsprookje terecht kwam. Naast de grootste stunt in het KNVB Beker toernooi ooit door Ajax uit de beker te knikkeren, werd Hercules vierde in de Derde Divisie. Paulina was van grote waarde met tien doelpunten en een assist.

Debuut voor eerste elftal

Inmiddels is Paulina lekker bezig bij het tweede elftal van Die Borussen. De veelzijdige aanvaller, die zowel in het centrum als aan de zijkanten uit de voeten kan, begint vaak in de basis. Ook zijn statistieken zijn niet onverdienstelijk. Zo kwam Paulina 26 wedstrijden in actie. Hierin was hij acht keer betrokken bij een doelpunt, waarvan hij vijf keer trefzeker was en drie keer aangever.

De stormachtige ontwikkeling viel ook op bij de coach van het eerste. De inmiddels vertrokken Nuri Sahin liet de jongeling debuteren tijdens de DFB-Pokal wedstrijd tegen VfL Wolfsburg. Paulina kwam tijdens de verlenging binnen de lijnen met nog acht minuten te spelen, maar kon niet voorkomen dat Borussia Dortmund uitgeschakeld werd. “Mijn transfer naar Dortmund was eigenlijk al een kinderdroom. Maar om na drie, vier, vijf maanden al mijn debuut te mogen maken, daar had ik nooit van durven dromen. Heel vet”, vertelde Paulina aan de NOS

 

Rooskleurige toekomst

Hoewel Paulina's speelminuten in het eerste elftal beperkt zijn gebleven, kan het talent zich doorontwikkelen in het tweede elftal. In 3. Liga, het derde niveau van Duitsland, kan worden gewerkt aan het fysieke aspect van het spel. Veel minuten maken, leren van fouten en het hogere niveau, om zo uiteindelijk te groeien tot een vaste kracht voor Borussia Dortmund. Het is een voorbeeld voor iedere amateurvoetballer: schakel éven Ajax uit in de beker en een jaar later kun je zomaar spelen bij een Europese grootmacht!




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.