Laatste nieuws
04.30Trump krabbelt terug: Iraanse bond toch welkom bij WK-loting
00.15Hilarisch interview van David Neres gaat viraal: oud-Ajacied verovert internet
00.01Nederlandse coach vol vertrouwen: 'Ik streef naar perfectie en veel hoge druk'

Gisteren

23.44Groot nieuws: 'Slot nu nog veilig, maar Liverpool spot al wel mogelijke opvolger'
23.33'Krüzen heeft met zijn ontboezeming nationale discussie ontketend'
23.23Farioli loopt deukje op bij Porto na uitschakeling in Portugese beker
23.15Manchester United verzuimt sprong op ranglijst te maken: remise tegen West Ham
23.10'Als supporters niet eerlijk zijn wat ze meenemen, is er geen gastvrij ontvangst'
23.10De Graafschap wint voor het eerst sinds 2007 bij Vitesse en klimt naar plek drie
23.00United stelt teleur zonder geblesseerde De Ligt en speelt gelijk tegen West Ham
22.58Lazio knikkert Serie A-koploper AC Milan uit Italiaanse beker
22.50Oud-spits Eredivisie vrijgesproken van seksueel misbruik: '3-0 gewonnen'
22.35Live Transfers: Timo Werner mogelijk naar VS, Lloris hakt belangrijke knoop door
22.30Vol stadion en geen KNVB-straffen: eindelijk weer wat optimisme bij Vitesse
22.20Nieuws uit Eindhoven: PSV neemt definitief afscheid van voormalig hoofdsponsor
22.10Ajax wil op 1 januari 2026 groot nieuws bekendmaken: 'Gaat wel de goede kant op'
22.10Leeg uitvak deert De Graafschap niet: Superboeren winnen derby in Arnhem
21.40Grote zorgen over mensenrechten rond WK: 'Fans mogelijk aan grens in VS geweerd'
21.35Voormalig Feyenoord-voorzitter (84) overleden na lang ziektebed
21.21Laporta steunt geplaagde Barcelona-ster: 'We staan achter hem en hebben hem nodig'
21.20Buijs zet Ihattaren behoorlijk op scherp: 'Nog lang niet waar we willen zijn'
21.18AZ-directeur Huiberts botste met Mino Raiola: 'Hij kon het vergeten'
20.55Fans De Graafschap terug naar huis gestuurd: 'Schandalig optreden van politie'
20.55Ajax-kwelgeest laat internet wéér ontploffen: 'Geweldig, haal hem naar mijn club!'
20.30De Ligt valt plotseling uit bij Man United, Amorim reageert: 'Het is een klap'
20.15Praat mee op VP: topper tussen Lazio en AC Milan in Coppa Italia
20.05Opvallend: aftrap van Gelderse derby uitgesteld door leeg uitvak
20.02Tim Hofman door het stof na beschuldigen Feyenoord-fans: 'Moeten dit beter doen'
20.00'Nederlandse' Nigeriaan kondigt afscheid als international aan: 'Droom geleefd'
19.45Oud-topspeler haalt keihard uit naar Guardiola: 'Ik zie geen mens, maar een slang'
19.40Niks missen van het laatste voetbalnieuws? Volg VoetbalPrimeur op Google Discover!
19.40PL-speler klopt op de deur bij Koeman: 'Handig als je op meer posities speelt'
19.25Praat mee op VP: Gelderse derby tussen Vitesse en De Graafschap
19.20'Brighton gaat aankloppen bij Premier League-club voor volgende Nederlander'
19.17VI zet streep door 'trainerskandidaat' Ajax: 'Kan naar het rijk der fabelen'
Resultaten x
hoe-is-het-met

Hoe is het met.. Brian Priske?

Het was de vraag die een jaar geleden vaak rondzong in Rotterdam. Wie moest succescoach Arne Slot opvolgen als trainer van Feyenoord? Het antwoord werd de Deen Brian Priske. Nog geen jaar later moest de hoofdtrainer zijn spullen pakken na een tegenvallend seizoen bij de Rotterdammers. Stilzitten deed Priske echter niet. Daarom de vraag hoe is het met Brian Priske?

04-09-2025 12:00 door Julian Heijtbrink

In de zomer van 2024 moest Feyenoord op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Onder leiding van succescoach Arne Slot kende de club een uitstekende periode met het behalen van de landstitel en de KNVB Beker. De trainer uit Bergentheim vertrok naar Liverpool en zo ontstond er een vacature in De Kuip. Het werd uiteindelijk Priske, die overkwam van de Tsjechische topclub Sparta Praag. Hij werd de eerste buitenlandse trainer van Feyenoord in ruim dertig jaar. In 1990 was de Zweed Gunder Bengtsson namelijk de laatste buitenlandse coach van de Rotterdammers.

Al in de eerste weken ontstonden er vragen over de keuzes van de Deense oefenmeester. Er kwam kritiek op de formatie waarin Priske Feyenoord liet spelen. Waar de club na het vertrek van Ronald Koeman jarenlang met 4-3-3 speelde, koos Priske voor een 3-4-3 systeem, waarmee hij veel succes had bij Sparta Praag. Na afloop van wedstrijden vormde de Deen de inmiddels bekende huddle. Na veel kritiek van buitenaf besloot hij daar al snel mee te stoppen. Ook de keeperkwestie zorgde voor onrust. Priske koos in eerste instantie voor Timon Wellenreuther als eerste doelman. Na enkele fouten van de Duitser besloot hij toch te kiezen voor Justin Bijlow.

Ook qua resultaten verliep de periode onder Priske wisselvallig. In de competitie had landskampioen PSV het gat met Feyenoord al snel geslagen en ook aartsrivaal Ajax liep uit. Daardoor was de derde plaats al snel het hoogst haalbare. In de Champions League ging het aanvankelijk voortvarend. Met overwinningen op Benfica en Bayern München en een knap gelijkspel bij Manchester City na een 3-0 achterstand werd de tussenronde bereikt. Daarin was Feyenoord te sterk voor AC Milan. In de achtste finale volgde uitschakeling door Internazionale. Die knock-outwedstrijden waren al niet meer onder leiding van Priske. Zijn positie stond na de winterstop zwaar onder druk en volgens de media zou hij na de wedstrijd tegen Bayern München ontslagen worden. Door de verrassende zege bleef hij nog even aan, maar na een zware nederlaag tegen Lille in de Champions League, uitschakeling door PSV in de beker en een verliespartij tegen Ajax in de competitie, volgde op 10 februari alsnog het ontslag.

Lang werkloos bleef de 48-jarige trainer niet. Zijn naam werd in verband gebracht met onder meer VfL Wolfsburg en Rangers FC. Begin juni werd Priske opnieuw gepresenteerd als hoofdtrainer van Sparta Praag, de club waar hij een jaar eerder was vertrokken. In Tsjechië heeft hij een uitstekende reputatie. Hij pakte twee landstitels, schakelde Galatasaray uit in de Europa League, won de Letná Cup en veroverde in zijn tweede seizoen zelfs de dubbel. Ook zijn tweede termijn bij de club verloopt tot nu toe zeer succesvol.

In zijn vertrouwde 3-4-3 systeem is Sparta Praag uitstekend aan het seizoen begonnen. De club staat bovenaan in de Tsjechische competitie met negentien punten uit de eerste zeven wedstrijden en heeft twee punten voorsprong op stadgenoot Slavia Praag. Alleen op bezoek bij nummer drie FK Jablonec werd met 1-1 gelijkgespeeld. Ook in Europa presteert Priske goed. Sparta Praag begon in de tweede voorronde van de Conference League. Op bezoek bij FK Aktobe, de nummer vier van Kazachstan, werd nog met 2-1 verloren, maar in de return volgde een 4-0 overwinning. Daarna werden ook Ararat-Armenia en Riga FC uitgeschakeld. Sparta Praag is dus van de partij in de Conference League. Zo verloopt de tweede termijn van Priske in Praag tot nu toe uitstekend.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.