Laatste nieuws
01.05Dit is de route die Oranje Leeuwinnen moet voeren naar Olympische Spelen in Parijs
00.45Damaris Egurrola na heldenrol bij Oranje Leeuwinnen: ‘Met overal kramp rende ik naar voren’
00.30Oranje na bloedstollende ontknoping naar finaleronde Nations League
00.20Redder van Oranje Egurrola: 'Dit is waarom ik voetbal en van mijn team houd'
00.05Griekse scheidsrechters staken uit protest tegen supportersgeweld

Gisteren

23.55Spaans bekersucces voor Schreuder: droomloting komt dichterbij
23.55Engeland wint ruim van Schotland maar komt doelpunt tekort en loopt Spelen mis
23.53Uitzinnige Arteta: 'Ze staan allemaal te springen'
23.51Volgende bizarre ontknoping: Mönchengladbach maakt winnende goal in minuut 120
23.50Koploper Arsenal wint ternauwernood bij laagvlieger Luton Town: 4-3
23.45Fantastische beelden: Tilburg ontploft na late goal van Oranjeleeuwin Egurrola
23.35Rechtszaak El Ghazi schept mogelijk precedent: ‘Principieel en geruchtmakend’
23.30Arsenal kruipt in laatste seconden door oog van de naald tegen pechvogel Luton
23.30LIVE: Arsenal wint van Luton in bizar duel (gesloten)
23.27Recordaankoop Declan Rice helpt Arsenal in extra tijd van spektakelstuk aan zege op Luton
23.18Euforische Jonker over de blessuretijd: 'We zaten op de schommel'
23.17Rice redt Arsenal in geweldig spektakelstuk bij Luton
23.15Declan Rice brengt Arsenal met rake kopbal diep in blessuretijd in extase
23.14VI Live: Arsenal slaat in de 97ste (!) minuut toe bij promovendus
23.12Marciano Vink haalt na thriller uit op X: ‘Vreselijk slechte commentator'
23.10Damaris treedt in de voetsporen van Sylvia Smit
23.10Oranje Leeuwinnen houden olympische droom levend na krankzinnig slot met twee goals in blessuretijd
23.00Feestje Engeland eindigt in tranen: Sarina Wiegman en co hebben aan monsterscore niet genoeg
23.00Heet van de Herdgang: Louter complimenten voor PSV: 'PSV snijdt iedereen de adem af'
22.57Damaris beslist thriller in Tilburg: 'Dit is waarom ik voetbal speel'
22.55VI Live: Arsenal moet in slotfase aan de bak op bezoek bij promovendus
22.43Oranjevrouwen ontlopen met Houdini-act doemscenario en gaan door in Nations League
22.43Ongekende voetbalavond: Oranje houdt hoop op Spelen na ongelofelijke apotheose
22.41Oranjevrouwen blijven kans maken op Spelen na zinderend slot tegen België
22.40Heerlijk avondje voor Oranje: Spelen nog mogelijk na krankzinnig slot
22.37VI Live: Arsenal moet nog aan de bak op bezoek bij Promovendus
22.37VI Live: Damaris doet het wéér! Oranje gaat alsnog naar de Final Four
22.33VI Live: Damaris zorgt in blessuretijd voor de 3-0 van Nederland
22.17VI Live: Nederland met Miedema begonnen aan alles of niets-poging
22.10'Feyenoord deelt volgende beloning uit: topspeler dichtbij contractverlenging'
Resultaten x
kleedkamerhumor

Etienne Vaessen, grappenmaker bij RKC Waalwijk: "Je ziet het bijvoorbeeld aan de grijns op m’n gezicht"

In elk voetbalteam zit wel iemand die zijn voetbalbroek soms inruilt voor een lolbroek. De grappenmaker van de kleedkamer is de nachtmerrie van de andere spelers. Zijn streken zijn soms ordinair, soms melig, maar achteraf buldert iedereen van het lachen. Vandaag spreken we RKC Waalwijk-doelman Etienne Vaessen die zelf nooit goed oplet.
 

30-11-2022 08:00 door Tim van Sintfiet

Tussen de twee schuifdeuren van het Mandemakers Stadion staat een Volkswagen Polo geparkeerd. De bolide steekt half uit en de deuren kunnen niet meer dicht. Een niet alledaags gezicht. Aan de zijkant staat Hans Mulder in een hoekje te grinniken als Etienne Vaessen aan komt hobbelen. Hij lag weer eens half te slapen en is door de ervaren verdediger te grazen genomen. “Maar daarna pak ik hem nog vier keer erger terug hoor”, garandeert de doelman vastberaden.


Kerfstok

De keeper staat sinds het begin van zijn profcarrière onder de lat bij RKC Waalwijk. Samen met de oudere rotten binnen de club haalt hij veel grappen uit. Vooral in het promotiejaar was het gekkenhuis. “Bijna iedere dag was het raak. Mulder bleek een ‘veelpleger’, die had elke week iets op zijn kerfstok. Michiel Kramer was er ook zo een. Hij leek onschuldig, maar achter je rug om spookte hij van alles uit.” Als Vaessen zelf iets uitvoerde, hadden zijn teamgenoten het vaak snel door. “Je ziet het bijvoorbeeld aan de grijns op m’n gezicht.” Dit seizoen is het over het algemeen wat rustiger bij de Eredivisionist. Volgens de keeper ligt dat aan de hoeveelheid jonge spelers. “Zij zijn van een andere generatie en zitten bijvoorbeeld meer achter de telefoon. De meer ervaren voetballers zijn vaker van de spelletjes met elkaar.”

Toch is het niet alle dagen rust in het Mandemakers Stadion. Klassiekers als tijgerbalsem in de onderbroek, voetbalsokken doorknippen zodat de tenen uitsteken en autosleutels verwisselen, komen nog steeds regelmatig terug. “Dat geldt ook voor de bekertjes water op de kluisdeuren. Als iemand zijn deurtje opent, krijgt diegene de volle lading water op zich.” Door elkaar op stang te jagen en grapjes te maken, krijg je meer interactie. “Zo wordt het nog gezelliger op de club. Je doet die geintjes met vrienden binnen het team. Niet met de rustige jongens, die kunnen er niet altijd tegen.”


Payback

Vaessen moest er onlangs zelf ook aan geloven. Iemand knoopte zijn schoenveters zo vast dat hij ze niet meer loskreeg. Trainen met het leren schoeisel was onmogelijk. “Dan is het mooier als ik zelf uitdeel. Zo’n zeven jaar geleden hadden we materiaalman Erik Dankers te grazen genomen. We bonden hem met een aantal man vast op de fysiotafel en tilden hem op de middenstip. Daar lieten we hem twintig minuten staan.” De materiaalman kwam even later met de ultieme payback. Als ‘de daders’ een setje kleding kwamen ophalen, zat niet alles erbij en misten ze enkele kledingstukken. "Dan was onze outfit niet compleet en hadden we een probleem."

Vaessen geniet stiekem van de momenten dat hij wordt teruggepakt. “Dat hoort erbij. Toch is er een grens hoor. Zo vind ik dat iedereen met dure items op moet letten. Je gaat geen objecten vernielen.” Zo was de doelman not amused toen zijn autosleutels eens verstopt waren. Urenlang zocht hij het stadion af opzoek naar de sleutelbos. “Dat kon ik niet waarderen nee. Uiteindelijk kreeg ik ze terug. Ze lagen op een bijna onvindbare plek.”

Etienne Vaessen geeft voor volgende keer het stokje door aan verdediger Alexander Büttner.




Aanmelden
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Deroy Duarte (Fortuna Sittard)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
superelf Laatste: Niklas Tarvajärvi: "Hij was niet technisch, niet snel, niet heel sterk, maar schoot wel alles erin"
kleedkamerhumor Laatste: Etienne Vaessen, grappenmaker bij RKC Waalwijk: "Je ziet het bijvoorbeeld aan de grijns op m’n gezicht"
transfergeruchten Laatste: Ocampos na 113 minuten weg bij Ajax?
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <