"Dit is het beste Engelse elftal waar ik deel van heb uitgemaakt", legt de aanvaller van Manchester United uit. Rooney debuteerde in 2003 en staat inmiddels op 90 interlands. Hij maakte 38 doelpunten in het shirt van Engeland.
"Onze zwakte is inderdaad dat we niet over veel spelers met ervaring beschikken op eindtoernooien, maar tóch ben ik enthousiast", legt de Engelsman uit. "Kijk naar jongens als Daniel Sturridge, Luke Shaw en Adam Lallana. Ik kan het niet helpen, maar als ik die namen voorbij zie komen word ik steeds positiever."
Rooney kan zich nog goed herinneren dat hij in 2004 zijn debuut maakte op een groot toernooi. "De ervaren jongens sleepten me erdoorheen. Die rol is nu dus weggelegd voor Steven Gerrard en voor mij. Ik hoop dat ik die jongens kan helpen."
Rooney hoopt in Brazilië zijn stempel te drukken op het Engelse elftal. Iets wat hem in 2006 en 2010 niet lukte door vormverlies en gebrekkige fitheid. "En juist daarom hoop ik dat dit mijn toernooi kan worden. Ik heb nog nooit gescoord op een WK en dat irriteert me."

