Laatste nieuws
19.10Voormalig VVV-trainer Glen De Boeck (54) overleden na hersenbloeding
19.10PSV ontvangt angstgegner Atlético: zo verliepen de eerdere ontmoetingen
19.05VoetbalPrimeur lanceert VP+: het snelst en meest compleet, zonder reclame
19.00Aston Villa roept Nederlander uit tot speler van de maand november
18.50Opvallend: Atlético-trainer Simeone loopt plotseling weg uit perszaal PSV
18.35Driessen vreest voor PSV-ster: 'Die verklaring van Koeman vond ik wel dodelijk'
18.30WK-stad Seattle organiseert 'pride-wedstrijd' bij duel tussen Iran en Egypte
18.25Ajax-speler werkt op lachspieren van Kieft: 'Ik vond het weer heerlijk'
18.17'Liverpool speurt markt af naar Konaté-opvolgers en omcirkelt één naam'
18.10Van Hanegem ziet Ajax-sterkhouder 'heel gek doen': 'Kan aardig voetballen, maar..'
18.05Bosz voorspelt 'moeilijkste' CL-duel voor PSV: 'Dat is levensgevaarlijk'
18.05'Zorgwekkend: Barça-ster mentaal in zwaar weer, vraagteken of hij nog zal spelen'
18.03'Ontslag Alonso dichterbij dan ooit: Real spot nu al potentiële opvolger'
18.00Betaaldvoetbalclubs willen strafrechtelijke vervolging bij ongeregeldheden
17.45Slot neemt Salah niet mee naar Milaan voor Champions League-wedstrijd Liverpool
17.31De Mos overtuigd: 'Voor het eerst is PSV favoriet op het allerhoogste niveau'
17.30Eredivisie- en KKD-clubs richten zich massaal tot politiek: 'Doe mee, steun ons'
17.25Live Transfers: ADO verlengt sterkhouder, Liverpool wil shoppen in Italië
17.09Van Hanegem tempert verwachtingen Feyenoord-uitblinker: 'Wordt nooit Maradona'
17.03Bom barst in België: Club Brugge ontslaat Hayen en strikt direct nieuwe trainer
17.00VP-Voetbalkantine: 'Het is terecht dat Slot Salah uit de selectie zet'
17.00Wie is Adin Licina, die Ajax uit de handen van Europese topclubs hoopt te houden?
16.55Bosz klaar voor oud-Feyenoorder: 'Ik vind hem een winnaar, een karakterspeler'
16.45Officieel: Slot zet Salah vlak voor clash tegen Inter uit Liverpool-selectie
16.34FIFA voert maatregel door: elke WK-wedstrijd sowieso twee keer onderbroken
16.30Rood bij FC Groningen na opvallende poging tot tijdrekken
16.22Fortuna Sittard hoort straf voor Hübner na donkerrode kaart tegen Ajax
16.21FCUpdate in het kort: Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord
16.20Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-arbiter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.56Controverse in Seattle: Iran en Egypte spelen 'Pride Match' op WK
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
Resultaten x
Buitenland

'Niet dansje doen, niet wippie doen, niet scoren'

Ergens in de zomer van het jaar 1994. O Globo, de grootste krant van Brazilië, wijdt een volle pagina aan een reeks vrouwen, die Romário tot dan toe heeft veroverd. Het is slechts een selectie van 25. Ze staan met foto, naam en toenaam vermeld.

10-09-2015 14:00 door Redactie ELF Voetbal

Ook valt er te lezen hoelang de voetballer - op dat moment dé ster van het nationale elftal - met ze is omgegaan (lees: vreemdgegaan). Natuurlijk staat Monica ertussen. Zijn vrouw is al zo vaak door 'O Baixinho' bedrogen, dat ze waarschijnlijk niet eens meer van deze publicatie zal opkijken.

Zijn vriend en medespeler van FC Barcelona, Hristo Stoichkov, zei eens dat Romário zich altijd maar om twee zaken bekommerde: doelpunten scoren en het hebben van seks met vrouwen. En het Braziliaanse wonderkind was het daar eigenlijk roerend mee eens. Ooit gaf hij onomwonden toe een womanizer te zijn. 'Ik heb het wel eens met drie verschillende vrouwen op één dag gedaan.'

Duizend vrouwen

Hij beaamde met meer dan duizend vrouwen het bed te hebben gedeeld (plus lid te zijn van de Mile High Club). Eenmaal deed hij 'het' in het beroemde Maracanã-stadion. Hoe ze heette en wanneer het precies gebeurde; dat zou de doorgewinterde losbol echt niet meer weten. 'Maar het was een gouden kans. Na een wedstrijd tegen Corinthians moest ik als enige blijven voor een dopingcontrole. Iedereen was al weg toen een vriendin toevallig langskwam. Een functionaris zat te slapen bij de deur van de kleedkamers en merkte er niks van.'

Monica, na zeven jaar huwelijk inmiddels zijn ex-vrouw, zou later Romário's uitspattingen haarfijn blootleggen. Zo was het moment dat zij hem in Barcelona met een cabaretdanseres betrapte de druppel die de emmer deed overlopen. 'Hoe beroemder hij werd, hoe meer vrouwen hij achter zich aan had lopen. En intussen gedroeg hij zich thuis als een dictator, een echte hond. Ik moest altijd hoge hakken en korte rokjes dragen. Ook had ik verplicht lippenstift op, terwijl ik daar helemaal niet van hield.'

Pas zeventien

Monica was pas zeventien toen ze haar grote jeugdliefde op een voetbalveld trouwde. Dat was pal voordat het piepjonge echtpaar naar PSV in Eindhoven afreisde (én pal na zijn vrijgezellenfeest in een stripclub). Het fotomodelletje uit een welgesteld gezin leerde Romário kennen toen hij nog een onbekende speler was en in de sloppenwijk Jacarezinho van Rio de Janeiro woonde. Hij zwierf veel op straat, waar hij - ondanks een chronische astma - elke dag urenlang kon voetballen.

Vader Edevair werkte als verfmixer in een verffabriek; het gezin had het niet breed. Ze woonden in een zelfgemaakt krottenhuis. De branieschopper kreeg thuis regelmatig klappen als hij weer eens wat had uitgevroten. Maar iedere werkdag stond zijn vader 's ochtends om vier uur, nog voor zijn werkdag, naast zijn bed om op het naast hun huisje gelegen veld bij de spoorbaan met Romário te gaan voetballen.  

Kleine Romário - volgens zijn moeder maar 1,8 kilo bij zijn geboorte en perfect passend in een schoenendoos - blijkt overigens ook enorm te kunnen springen en zou zo kunnen gaan volleyballen. Toch kiest hij voor Rio's tweede voetbalclub Vasco da Gama. Daar blijkt al dat de jongeling niet de makkelijkste is. Hij ontbreekt regelmatig op de training. Ook is hij in wedstrijden vaak afwezig. De reden?

Kont tegen de krib

Hij vindt dat de leiding van de club te weinig vertrouwen in hem stelt. Daarom gooit hij zijn kont tegen de krib. Tijdens wedstrijden wacht hij als spits 'gewoon' tot de bal bij hem in de buurt komt... 'Soms doe ik net alsof ik slaap,' grapt hij. De eigenwijze tiener blijkt niet op zijn mondje gevallen. Toch maakt hij op 6 februari 1985 zijn profdebuut. En, opvallend genoeg, hij scoort niet.

Tja, terwijl doelpunten maken juist Romário's handelsmerk werd. De kleine dribbelaar heeft ontelbare verdedigingen voor schut gezet.

Ja, allereerst in dienst van PSV. Na zijn succesvolle optreden op de Olympische Spelen van 1988 - hij wordt er topscorer - lijven de Eindhovenaren hem in. Hoofdsponsor Philips maakt een zeer lucratieve deal. Optimaal wordt gebruik gemaakt van het valutavoordeel. Bovendien legt PSV voor het eerst internationaal de portretrechten voor een speler vast. In vijf jaar tijd pakt de Braziliaan drie landstitels en twee bekers. Bovendien laat hij zich drie maal tot topscorer van de eredivisie kronen.

Flink afweten

Hij kan doelpunten maken als de beste, maar Romário laat het ook geregeld flink afweten. Trainer Bobby Robson zegt het hem een keer recht in zijn gezicht: 'De ene keer speel je als Pelé, de volgende keer als Mickey Mouse.' Het zo getalenteerde etterbakje ontbreekt geregeld op de trainingen, wendt blessures voor en blijft vaak langer dan afgesproken op vakantie in zijn geboorteland (vanwege heimwee, privéproblemen, carnaval of zelfs een muggenbeet...).

In Brazilië moppert men er intussen ook flink op los. Bondscoach Sebastião Lazaroni vervloekt zijn landgenoot wanneer die zich opnieuw afmeldt voor een interland. 'Een schande is het met spelers die hun vakantie verkiezen boven de eer van hun land. Met hen kan ik niets beginnen, die verdienen helemaal geen selectie.'

* Bovenstaand (eerste gedeelte van het) verhaal over Romário maakt onderdeel uit van het zojuist verschenen boek 'SEX, DRUGS EN VOETBAL' van auteur Maarten Bax, die eerder de geautoriseerde biografieën schreef van Frank & Ronald de Boer en Badr Hari. U kunt een (gesigneerd) exemplaar bestellen via www.sexdrugsenvoetbal.nl  Ook is het boek in de (meeste) winkels verkrijgbaar. ISBN: 978-90-816203-0-7.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.