Liefst 42 miljoen euro telde Guangzhou Evergrande uit China neer voor Martinez. Geen Aziatische club betaalde ooit meer voor een speler. Daarmee gaat de gekte in China door. Deze maand gaven alle Chinese clubs tezamen liefst 161 miljoen euro uit aan tal van sterren uit Europa. Onder anderen Ramires, Robinho en Paulinho spelen sinds kort in de Chinese Super League.
Die competitie is booming nadat de premier van het land vorig jaar afkondigde dat China in de toekomst het WK moet winnen. Daartoe verplichtte hij alle basisscholen voetbal op te nemen in het vakkenpakket. Ook worden sindsdien tal van voetbalscholen uit de grond gestampt, waar ouders hun kinderen voor grof geld laten trainen. De clubs uit de hoogste Chinese liga gaan nu mee in de voetbalgekte door de duurste vedetten te strikken.
Atletico maakt in een half jaar tijd zeven miljoen euro winst op Martinez. De Rojiblancos kochten hem afgelopen zomer voor 35 miljoen euro van FC Porto, maar in Vicente Calderon wist de Colombiaan nauwelijks indruk te maken. Guangzhou werd de afgelopen vijf jaar kampioen in de Chinese Super League won de Aziatische Champions League in 2013 en 2015.. De ploeg wordt getraind door de Braziliaan Felipe Scolari. Martinez meldt zich op 9 februari op een trainigskamp in Dubai bij zijn nieuwe ploeggenoten.

