In de hoek van de mixed zone is een speler in gesprek met een verslaggever van een regionale radiozender uit de bollenstreek. In zijn blote buik. Met alleen een handdoek om zijn middel gebonden en slippers tussen zijn voeten en de kunstgras vloer. In zijn oren zitten twee zwartje knopjes. De speler houdt zijn buikspieren gedurende het gehele gesprek aangespannen. Je staat als amateur tenslotte niet dagelijks in de belangstelling van een mixed zone vol camera's.
Beiden lachen veelvuldig. De speler heeft daar ondanks de nederlaag alle reden toe. Hij stond maar wel mooi in een volgepakte Galgenwaard. Met zeventig minuten lang uitzicht op de bekerfinale. Hetzelfde geldt overigens voor de verslaggever, die wél zijn kleren aanhoudt. Voor even waren VVSB en de plaatselijke clubwatchers dichter bij Europees voetbal dan Louis van Gaal.
Het ruikt er naar gras. Echt gras. Afkomstig van de schoenzolen van de spelers die de kunstgras vloer van de mixed zone gebruikten om hun schoenen af te kloppen op weg naar de kleedkamer. Een andere speler heeft zijn voetbalschoenen nog aan. Copa Mundial. Met in zijn rechterhand een flesje Amstelbier vertelt hij een journalist trots dat hij het wedstrijdshirt van Bart Ramselaar heeft gekregen.
Weer een andere speler weidt op verzoek van weer een andere journalist nog even uit over zíjn schoenen. Nee, die zitten niet aan zijn voeten, vertelt hij de verslaggever, die een verbaasde blik werpt op de gele kicksen aan de voeten van zijn gesprekspartner. Peet van der Slot ontdekte bij aankomst in de Galgenwaard dat van zijn sporttas ieder spoor ontbrak. Een motoragent haastte zich naar het spelershotel om de tas te halen, kwam ook op tijd terug voor de start van de wedstrijd, maar had zich die moeite kunnen besparen. Van der Slot had inmiddels al het thermoshirt, de scheenbeschermers en gele schoenen van een ploeggenoot aangetrokken. Maat 45. En die zaten eigenlijk best lekker, zegt hij. Zo lekker dat hij tijdens de warming-up maar besloot ze aan te houden.
Dat verhaal herhaalt Van der Slot nog een paar keer. Maar dan met een biertje erbij. Voor even was de mixed zone van de Galgenwaard een voetbalkantine.

